Čínská medicína - Brno

Co je to čínská medicína? Jaké zahrnuje čínská medicína techniky? A jak může čínská medicína pomáhat? Tento tradiční způsob léčby uznávají lidé po celém světě. Chcete se o něm dozvědět více?

Čínská medicína se používá už 3 000 let. Tato medicína má obrovskou tradici a lidé po celém světě důvěřují jejím účinkům. Tato medicína se řadí mezi nejstarší léčebné systémy světa. Tradiční čínská medicína zahrnuje velké množství technik, mezi které patří např.: akupunktura, masáže, akuprese, dietetika, dechová cvičení, pohybová terapie, meditace, rostlinná léčba, minerální a živočišná léčiva. Všechny tyto techniky se v léčebné terapii vzájemně doplňuji a kombinují. Čínská medicína vychází z filozofie jin a jang. Lidský organismus vyžaduje harmonii, která je založena na vyváženém působení jin a jang. Narušení této rovnováhy znamená příchod nemoci. Principy jang představují slunce, teplo, světlo, den, pohyb, léto, rozpínavost, aktivitu, mužnost, tenké střevo, močový měchýř, žlučník, tlusté střevo žaludek. Principy jin znamenají: měsíc, chlad, vodu, tmu, noc, klid, zimu, koncentraci, pasivitu, ženskost, srdce, ledviny, osrdečník, játra, plíce, slezinu. Také v Brně najdete poradny, které se zabývají** čínskou medicínou**.

Čínská medicína a bylinná léčba

Čínská medicína často léčí pomocí přírodních produktů. V** léčbě pomocí čínské medicíny** má velký význam fytoterapie nebo také léčba pomocí rostlin. Rostlinné směsi se mohou užívat ve formě kapalné, sušené, samostatně nebo ve směsi. Bylinné výrobky si poté můžete zakoupit v bylinkářství, lékárnách nebo obchodech se zdravou výživou.

Čínská medicína a akupunktura

V čínské medicíně má své důležité místo také akupunktura. V čínské medicíně se předpokládá, že na lidském těle najdeme síť drah, kdy každá dráha má své vlastní body.** Akupunktura** pak využívá asi 400 bodů na lidském těle. Terapeut poté stimuluje jednotlivé této body, pomocí kterých dochází k uzdravení klienta. Do akupunkturních bodů se nabodávají jehly, tento způsob léčby je však bezbolestný.

Čínská medicína a léčebné masáže

čínské medicíně se také využívají** léčebné účinky masáží**. I tato starobylá technika léčení ví, jak je lidský dotek pro uzdravení organismu důležitý. Masáže vycházejí z lidského pudu přikládat na bolestivá místa hřejivé lidské dlaně. Číňané také moc dobře věděli, že kromě pozitivních účinků masáže na fyzickou stránku člověka, má masáž také pozitivní vliv na psychiku člověka. Masáže působí na lidskou kůži, která je po masáži více prokrvená a dochází k rozproudění lymfatického systému celého těla. Lymfatický systém se podílí na odbourávání škodlivých látek z těla. Masáž vám dále pomůže od bolavých a unavených svalů. V čínské medicíně má důležité místo masáž reflexní. Reflexní masáž využívá především body na našich chodidlech. Reflexní masáž je nejen léčebná, ale také preventivní metoda. Každé místo na naší plosce nohy odpovídá různým vnitřním orgánům. Pomocí tlaků na plosce nohy tak mohou být identifikovány nebo léčen nemoci zbytku těla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5566 (magazinbrno.cz#24098)


Přidat komentář