Tónování skel - Brno

Jaké jsou výhody tónovaných skel a která skla na vašem automobilu lze takto upravit? Jaké jsou možnosti takových úprav skel vašeho vozu? Díky moderním technologiím lze dnes instalovat na skla vozu tónovací fólie. Více v tomto článku.

Výhody tónovaných skel

Zvláště pokud jezdíte autem často po městě, možná jste si všimli, že se neustále nacházíte blízko ostatních lidí, kteří se na vás mohou dívat. Navíc také existují mnohé společnosti, které vozí významné hosty na zadních sedadlech svých limuzín a chtějí, aby tito hosté měli na zadních sedadlech soukromí. Tónovaná skla sníží viditelnost interiéru vozu zvenčí, a to i na malou vzdálenost. Prakticky je dovnitř špatně vidět i z jednoho metru s rukou přiloženou ke sklu. Naopak zevnitř je ven vidět v zásadě stejně, jako kdyby skla tónovaná nebyla, nebo jen trochu hůře. Dále není možné nezmínit vizuální stránku celé úpravy. Auto s temnými skly vypadá lépe. Mezi další výhody patří lepší termoregulace, kdy se ve voze nedělá v létě takové horko. Teoreticky lze počítat i s nižší spotřebou, protože nebude muset tolik pracovat automatická klimatizace. Skla s tónovací fólií navíc lépe drží střepy a poskytují tak posádce vozu větší ochranu při bočním nebo zadním nárazu. Nakonec je třeba také zmínit snížení rizika oslnění řidiče.

Tónovaná skla

K tónovaným sklům je možné se dostat dvěma způsoby. Jednak si je můžete objednat přímo na novém voze. Obvykle to bývá za poměrně tučný příplatek a zadruhé si ne každý auto objednává, protože se na takové auto dlouho čeká a navíc nemusí být za výhodných cenových podmínek. Mnoho lidí si prostě koupí skladový vůz, nebo ojetý vůz a výbavu tolik neřeší. U skladových nebo předváděcích vozů se obvykle mnoho příplatkové výbavy neobjevuje a u ojetých vozů také nemusí tónovaná skla být. U některých modelů se vůbec tónovaná skla v nabídce příplatkové výbavy nevyskytují. Pak je samozřejmě jedinou možností návštěva specializovaného salónu.

Legalita tónování skel

Častou otázkou je,** zda je tónování skel legální**. Jednoduchá odpověď by byla „ano“, ale ve skutečnosti je to trochu složitější. Tónovat je možné pouze skla boční a zadní. Důvodem je asi umožnění identifikace řidiče při vyfotografování rychlostní kamerou nebo při policejní kontrole. Jak je ale řečeno, boční a zadní skla je legální tímto způsobem upravit. Je třeba dodat, že hlavním důvodem tónování skel je zachování soukromí před kolemjdoucími, ne před policií. Tohoto účelu je bohatě dosaženo tónováním bočních skel.

Závěr

Aplikace překryvné tónovací fólie nebo** tepelné tónování skla** jsou spolehlivé a trvanlivé způsoby snížení průhlednosti okna zvenčí, aniž by příliš (nebo vůbec) utrpěla viditelnost zevnitř. Na specializovaných stanovištích je možné si nechat fólie nainstalovat, pokud je nemáte z výroby. Existuje solidní výběr různých druhů fólií. Celkově lze tedy říci, že se jedná o velmi dobré řešení hned několika problémů, které je navíc cenově dostupné a trvanlivé. V podstatě navíc toto řešení ani nemá nějaké výrazné (vlastně asi ani nevýrazné) nevýhody, takže není moc co řešit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5571 (magazinbrno.cz#24099)


Diskuze a zkušenosti

radim | 16.01.2014 10:55
Re: Tónování skel - Brno Pokud si nechat udělat tónovaní autoskel v brně tak můžu jedině doporučit firmu http://autofolieds.cz/ . Jejich práce je vždy naprosto špičková a jejich ceny jsou taky velmi pěkné . takže když autofólie brno tak jedině autofólie DS


Přidat komentář