Chůva, hlídání dětí

Pro mnohé z nás je chůva neboli paní na hlídání přežitkem. Pro lidi, kteří jsou neustále v práci, aby své děti uživili mnohdy jedinou možností, jak zvládat nejen práci, ale především své děti.

Patříte k těm lidem, kteří jsou neustále v práci a nemají tak dostatek času na své děti? I přesto, že vyděláváte peníze, měli byste se o ně dokonale postarat. Jak to však udělat, abyste nemuseli dělat nic napůl a vše klapalo, jak má? Jediným správným řešením je, najmout si někoho na hlídání děti.

Hlídání dětí – Brno

Pokud opravdu trávíte mnoho času v práci a nestíháte se plně věnovat svým dětem, nemusíte mít výčitky. Ani špatný pocit z toho, že se o své dítě či děti nedokážete dokonale postarat, není vůbec na místě. Dnešní doba je plná rodičů, kteří musí tento problém řešit. Jsou to i lidé žijící v místě Brno a také zde stejně jako kdekoli jinde v naší zemi řeší tento problém tak, že si najmou chůvu.

Kde hledat osobu na hlídání dětí?

Jak již bylo uvedeno výše, jedná se o osobu, která se bude** starat o naše děti**. A právě proto bychom jejímu výběru věnovat spoustu času. Pravdou však je, že čas je to, co mnoho rodičů, hledajících hlídání pro své děti, nemá. A právě pro ty, je zde možnost v podobě hlídacích agentur, které chůvy zaměstnávají. Pokud si zvolíte tuto možnost, odpadají Vám starosti s výběrem vhodné adeptky. Je to právě agentura, která převezme starost s výběrem na sebe. Pokud si však chcete svou chůvu vybrat sami, můžete si podat inzerát, popřípadě pročíst inzeráty, které hlídání nabízejí.

Co by měla chůva splňovat?

Každá chůva by měla mít v první řadě dostatečné vzdělání a to buď s pedagogickým, zdravotnickým, či sociálním zaměřením. Co však dělá chůvu chůvou nejvíce, jsou její zkušenosti, tedy praxe. Jakmile víme, jaké má chůva vzdělání a praxi, je na čase, pohovořit s ní o tom, kde, kdy a jak dlouhou bude naše dítě hlídat. Na čem bychom jako rodiče měli trvat je, aby chůva dodržovala naše výchovná pravidla. Každá chůva, a to bez výjimky, musí v našem dítěti podporovat duševní, společenský, zdravotní, tvořivý a také citový vývoj. Zásadou číslo jedna by mělo být pro chůvu především zdraví našeho dítěte, s čímž souvisí nejen nevystavovat jej nebezpečným situacím, ale také podávání pravidelné stravy a dodržování pitného režimu. S chůvou je důležité komunikovat a probírat s ní vše okolo dítěte, bez ohledu, zda se jedná o jeho špatné chování či vývoj apod. Posledním pravidlem, které by mělo být pro nás jako rodiče velmi důležité je, aby tato chůva respektovala zvyky a pravidla celé rodiny, přičemž je kladen velký důraz na to, aby byla diskrétní a dokázala udržet čistou a bezpečnou domácnost pro naše děti. Nejde o to, aby nám dělala uklízečku, to v žádném případě, avšak měla by umět uklízet po dětech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5577 (magazinbrno.cz#24093)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 07.06.2015 17:58
Re: Chůva, hlídání dětí čtu článek ..co by měla chůva splňovat a usmívám se...hlídám děti léta a jedno vím, to co by měla chůva splňovat je láska + mantinely,a její vizitka je:odevzdám dítě spokojené-moc se mu ode mě neche-a rodiče si doma pohlídají :stolici + moč a T0!! je vizitka dobrého hlídání :) zůstávejte zdrávy janina brno 530314277


Přidat komentář