Hlídání dětí Brno

Většinu dne trávíte v zaměstnání a svým dětem se nemůžete věnovat naplno? Nebojte se dát dítě do jesliček nebo mu pořídit chůvu. Bude o něj výborně postaráno a vy se tak můžete věnovat své práci v plném nasazení.

Znáte to. Spousta práce, z které se vracíte večer, ráno musíte zase rychle běžet a svým dětem se bohužel nemůžete věnovat celý den, jak byste si přáli. Doma je samotné nechat nemůžete a babičku máte daleko. V takových případech máme pro vás řešení.

Kam s dítětem

Pokud i vaše poslední možnost „babička“ selhala, máte ještě stále zbývající dvě. A těmi jsou jesle poblíž vašeho bydliště nebo chůva. Ovšem vybrat takovou chůvu či jesle, které by splňovali veškeré vaše požadavky, a děti z nich byly také nadšené, není vůbec jednoduché. Věděla jste vůbec, že jesličky mají pro děti i své výhody? Jednou z nich je ta, že děti, které půjdou do školky a před nimi navštěvovaly právě jesle, si mnohem rychleji zvyknou na nový kolektiv a nebude to pro ně takový šok jako pro dítě, které bylo celé roky doma jen s maminkou. V dnešní době jsou už jesle tak dobře vybaveny, že nemusíte mít obavu „odložit“ do nich své dítě.

Kvalitní jesle

Máte v okolí několik jeslí a nevíte, které by byly nejvhodnější? Zaměřte se na pár hlavních a rozhodujících bodů. Vždy si zjistěte, kolik dětí připadá na jednu tetu. Pokud je tohle číslo vyšší než 4-5 určitě se podívejte jinam. Jedna teta by totiž měla mít na starost právě maximálně 4-5 dětí. Tak, aby se mohla věnovat všem individuálně a naplno. Teta je nejen od hlídání ale má také na starost rozvoj dětí. A to pomocí různých her, pomůcek, hraček atd. V jeslích by měl být pouze kvalifikovaný personál. Nejlépe jak s pedagogickým vzděláním, tak se zdravotním. Prostředí jesliček je také velmi důležité. Jesle by měly mít svou vlastní zahradu, kde děti mohou trávit den pokud zrovna neprší, a kde si mohou hrát například na pískovišti. I prostředí „třídy“ či herny uvnitř budovy by mělo být pro děti ideální. Spousta hraček samozřejmě jen zdravotně nezávadných je nutností. Informujte se také o programu, který děti během dne čeká. V některých jeslích můžete dokonce rozhodnout o tom, co vaše dítě bude jíst.

Nejsou jesle jako jesle

Jesle mohou být „klasické“ či právě nějak tematicky zaměřeny. Například hudební jesle, výtvarné, jazykové atd. Zde se pak denní program odvíjí právě na základě určitého zaměření. Než se rozhodnete dítě do jesliček dát, ještě si nezapomeňte vyhledat na internetu například recenze na dané jesličky. V nejlepším případě se pak zeptat přímo maminek, jak jsou s jesličkami spokojené. Jesličky jsou po děti velkým přínosem, ač se to na první pohled nemusí zdát. Pobyt v kolektivu je pro rozvíjející se dítě velmi dobrý. Nebude tak fixovaný na svou matku a zkusí si jaké je to být v prostředí plném dětí přibližně stejného věku. Jesle bývají často spojeny přímo se školkou, takže po jesličkách rovnou do školky. Dítě si tak nebude muset zvykat na nové prostředí a bude stále tam, kde to zná a cítí se dobře a bezpečně. Navíc ve stejném kolektivu jako bylo v jeslích.

Nespěchejte

Pokud si myslíte, že hned první den, co se rozhodnete** dát dítě do jeslí**, bude ochotné zůstat tam po celý den, jste na omylu. K takovému pro něj „razantnímu“ kroku je zapotřebí několik dní. Dítě musíte postupně přivykat na nové prostředí. Proto doporučujeme dítě nechat v jeslích nejprve hodinu, později dvě-tři, následně ho pak nechat v jesličkách i na oběd a v poslední řadě dítě necháme v jeslích už po celý den. Tato tzv. adaptační fáze trvá zhruba měsíc. Pokud však ani po měsíci dítě nebude připravené a ochotné v jeslích zůstat, nenuťte ho! Mohlo by pak být stresované a večer se například mohlo začít pomočovat. Ideální doba pro dítě v jeslích je 4-6 hodin denně. Děti v útlém věku nemají ještě zcela vyvinut imunitní systém, a proto je třeba počítat s tím, že dítě bude častěji nemocné. V takovém případě mějte v záloze vždy například chůvu nebo rodinu, kdo se během nemoci, zatímco vy budete v práci, o dítě postará.

Jesle Brno

Brně najdete hned troje jesle. Jejichž zřizovatelem je samotné město Brno. Dítěti bude v jeslích poskytnuta jak zdravotní péče, tak výchovná. Dítě se už odmalička dostane na režim zdravé výživy a bude se rozvíjet ve všech směrech. Pobytem na čerstvém vzduchu a příjemným otužováním bude posilovat svůj imunitní systém.

A co soukromé školičky?

U** soukromých školiček** můžete na rozdíl od jeslí očekávat například výlety pro děti a jiné víkendové či prázdninové akce pro děti a jejich rodiče. Soukromé školičky jsou často vybaveny kamerovým systémem jak uvnitř budovy, tak i na jejich zahradě a v prostoru kolem školičky. Děti jsou tak pod neustálým dohledem a v bezpečí. Školičky mají stejně jako jesle ke každému dítěti individuální přístup. Personál je kvalifikovaný a letitými zkušenostmi.

Chůvy

Jedna z dalších možností pro hlídání dětí jsou chůvy. Takovou chůvu se vyplatí hledat přes důvěryhodnou agenturu, která se hlídáním dětí zaobírá. Jelikož chce mít každá maminka, ať už na mateřské dovolené nebo po ní, na sebe více času, zajít si do fit centra, na nehty, ke kadeřníkovi, zaplavat si nebo třeba jen s kamarádkami na nákupy či kávu, je pro tyto příležitosti právě vhodná chůva. Ta dítě pohlídá jen určitou dobu, kterou budete potřebovat, navíc třeba u vás doma, kde to pro dítě není cizí. U chůvy se zajímejte minimálně o dvě reference od předešlých rodin. Nejlépe pak, když se zeptáte právě dotyčných, jak byli s chůvou spokojeni a zda by ji mohli doporučit. Popřípadě si zažádejte o reference přímo od agentury. Ta by vám navíc měla být ochotna a schopna domluvit schůzky s chůvami vámi vybranými či podle vašich zadaných požadavků. Na schůzku vezměte dítě s sebou. Sledujte, jak se k němu chůva chová, jaký má vztah k dětem a zda si rozumí. Chůva by neměla brát hlídání jen jako práci, kterou odflákne. Dítě se odfláknout nedá. Práce jí musí bavit a zároveň naplňovat. Pokud má vaše dítě například problémy se čtením či psaním, agentura by vám měla zajistit chůvu s pedagogickým vzděláním. Je vaše dítě alergik či astmatik nebo se potýká s jinými zdravotními komplikacemi? V takovém případě zase naopak žádejte o chůvu se zdravotním vzděláním. I když první dny strávené od svého dítěte nebudou pro vás jistě příjemné, věřte, že si zvyknete a chůvu nakonec oblíbíte natolik, že ji budete brát jako součást vaší rodiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5573 (magazinbrno.cz#24043)


Přidat komentář