Hlídání psů Brno

Chystáte se na dovolenou a nevíte kam s pejskem? Nebo jen nemáte čas na pravidelné venčení? Nevíte si rady s výchovou štěněte? Právě pro vás jsou zde psí hotely, školky nebo případné venčení.

Asi každý z nás už někdy řešil problém, kam s naším čtyřnohým miláčkem v časech dovolených a odpočinku nebo třeba jen v době služebních cest. Máme pro vás řešení jak tuhle situaci hravě zvládnout.

Psí školky

Že jste o takovém zařízení pro pejsky ještě neslyšeli? Pokud jste si pořídili štěňátko a chcete, aby bylo dobře vychované, aby z něj vyrostl vyrovnaný a dobře vychovaný člen rodiny, je pro vás psí školka jako stvořená. Ptáte se, k čemu je taková psí školka dobrá? Štěně si bude hrát s „kamarády“ přibližně ve stejném věku a učí se tak správnému chování vůči jiným psům i lidem. Pejsek si tak také zvyšuje své sebevědomí a zvyšuje si úroveň socializace. Nemyslete si však, že psí školka je jen pro štěňata. Do školky můžete přivést jakkoli starého pejska. Výjimkou bývají však často bojová plemena.

Co je to psí školka

Hlavní myšlenkou těchto zařízení bylo eliminovat samotu psů právě majitelů často pracovně vytížených apod. Pejskům je dopřáván pobyt v příjemném rodinném prostředí volně ve společnosti ostatních psů. Psi mají k dispozici rozlehlou zahradu, neustálý přísun čerstvé vody, krmení dle přání majitelů, hračky, pelíšky a v některých školkách dokonce bazének pro osvěžení.

Program v psí školce

Pejsci přicházejí kolem 7 ráno, podle toho jak to právě vyhovuje jejím majitelům. Pokud majitel nemá čas či možnost pejska do školky dopravit je připravený „pejskobus“, který pejsky do školky odveze a večer je zase naopak dopraví domů. Ve školce je obvykle 12-18 pejsků. Program se pak následně odvíjí od počasí, počtu pejsků a jejich stáří. Psi chodí na procházky do přírody nebo na vlastní psí hřiště, kde jsou umístěny překážky a probíhá zde psí výcvik.

Psí hotely

Výhodou psích hotelů je to, že se o vaše pejsky postarají dlouhodobě. Ať už je to na týden, měsíc nebo klidně celý půlrok. V dobrých hotelích nenajdete žádné kotce ani klece. Váš pejsek bude v domácím prostředí a podle počasí může trávit den na volné zahradě nebo dlouhé procházce. Přesně podle vámi zadaných požadavků. Pejsek si dokonce může sám vybrat svůj pelíšek na spaní či odpočinek a i místo, na kterém bude ve svém novém pelíšku spokojený. Kvalitní hotely mají obvykle menší kapacitu ubytovaných psů a to z důvodu, aby se mohly všem věnovat dostatečně. Pejsci mají samozřejmě neustálý přísun čerstvé vody a minimálně dvakrát denně krmení. Pokud si přejete, aby pejsek dostával krmení vaše, není problém. Hotely vám vyjdou vstříc. Dokonce budou s vaším pejskem chodit k veterináři na případné očkování či prohlídku nebo dokonce do psího salónu pokud je to vaše přání. O pejska bude postaráno s největší pečlivostí. Pokud byl zvyklý chodit na výcvik, psí hotel zajistí, že ho bude navštěvovat i v době pobytu. Pejsek dostane samozřejmě také své léky, pokud nějaké užívá.

Co pejskovi zabalit s sebou?

Pejsek nepotřebuje takřka nic. Jen je nutné přibalit očkovací průkaz, kontakt na majitele, obojek, vodítko a popřípadě vlastní krmení. Pokud je pejsek zvyklý například na nějakou svou hračku, pelíšek, deku, misky nebo třeba své pamlsky určitě mu je přibalte.

Venčení psů

Potřebuje váš pes delší vycházky, ale vy na to zrovna nemáte čas? Máte nepravidelnou pracovní dobu a váš pejsek nevydrží dlouho bez venčení? Čeká vás služební cesta a na těch pár dnů nechcete dávat pejska do hotelu? Nebo si jen nevíte rady se psími zlozvyky jako, že vás tahá na vodítku, obtěžuje například lidi při procházce nebo ignoruje přivolání?** Venčení psů** můžeme rozdělit na dva druhy. Na jednorázové venčení, kdy z jakýchkoli důvodů potřebujete, aby se o pejska někdo na pár hodin postaral, nebo při občasné nedochvilnosti potřebujete, aby pejska někdo vyvenčil. Nebo může jít naopak o pravidelné venčení, kdy jste například v práci a chcete, aby se pejsek prošel a vyhrál si venku. Venčení by pro pejska nemělo znamenat pouze vykonání potřeby. Během procházky je nutno** psa cvičit a vychovávat**.

Proč jsou procházky pro psa důležité

Jestli máte pejska na zahradě, kde má boudu na spaní a schování se před deštěm a myslíte si, že mu tohle stačí tak jste na omylu. Zahradu sice můžete mít velkou, ale pro dostatečný pohyb psa to nestačí. A pokud nebudete chtít hrát s vaším psem zrovna na honěnou, sám běhat po zahradě jen tak asi nebude. Zahradu pes bere jako domov, kde má své zázemí a nemá důvod po ní běhat dva roky sem a tam. Pes potřebuje k tomu, aby se mohl vyvíjet a realizovat dostatek pohybu, procházky, kde se potká i s jinými psi. Díky procházkám se tak už nemusí celé dny povalovat na zahradě a proběhnout se, když jde zrovna jen náhodou někdo kolem plotu. Procházkami předejdete také faktu, že se pes nudí a vymýšlí něco, čím by se zabavil. Výsledkem pak může být rozhrabaná zahrada, či poškrábaný byt. Nesmíte se pak divit, že když ho pustíte z vodítka, nebudete mít šanci ho opět chytit. Také různorodost procházek je pro psa důležitá. Pokud s ním budete ať už vy či venčitel chodit stále na stejné místo, brzy ho takové procházky omrzí.

Ceny školek, hotelů a venčení

Ceny se samozřejmě liší jak v závislosti na velikosti pejska, požadavcích majitele, délce pobytu či venčení a také od lokality venčení či různých druhů školek a hotelů.

Psí školky cena, doba

Za jeden den celý den ve školce zaplatíte zhruba 150 - 300,- Kč. Cena se odvíjí od krmiva, které si vybere a od již zmíněné velikosti psa. Provozní doba školek je většinou od 8:00 - 20:00, některé však začínají už od 7:00 hodin. Pokud se rozhodnete nechat pejska ve školce pouze hodinu, zaplatíte zhruba 50,- Kč. Ve školkách je možnost zakoupení permanentky například na měsíc atd., kdy vás pak jednotlivé dny vyjdou levněji. Měsíční permanentka se pohybuje zhruba v rozmezí od 1800 - 3500,-Kč, někdy i víc.

Psí hotely cena, doba

Cena za jeden den v hotelu se pohybuje přibližně stejně jako za jeden den ve školce. Ceny jsou pouze orientační. Od jednotlivých hotelů se mohou lišit. Za 1 - 7 dní zaplatíte za den 190,-Kč bez stravy a 210.-Kč se stravou. Za 8 - 14 dní pak zaplatíte 170,-Kč bez stravy a 200,-Kč se stravou. Za 15 a více dní zaplatíte 160,-Kč bez stravy a 180,-Kč se stravou.

Venčení psů cena, doba

Pokud chcete pejska venčit 1x denně 30 minut zaplatíte zhruba 90,-. Za venčení 2x denně 30 minut pak zaplatíte 160,-Kč. Myslíte si, že je 30 minut pro vašeho psa málo? Pak si můžete zařídit i venčení 60 minut. 1x denně 60 minut stojí zhruba 160,- a** 2x denně 60 minut** pak kolem 250,-Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5572 (magazinbrno.cz#24033)


Diskuze a zkušenosti

Lucie Marková | 21.01.2015 10:31
Re: Hlídání psů Brno Dobrý den, nabízím se jako člověk na venčení psů. Sama mám své tři, takže mi nevadí, když sebou nějakého přiberu :-) se psy mám dlouholetou zkušenost, jsem z Brna, je mi 27 let, víkendy mám volné. Auto mám také. prosím v případě zájmu: tel 602 657 667 mail LLLMarkova@seznam.cz mohu kdykoliv po 14. hodině v týdnu a víkendy neomezeně. Budu ráda za jakékoliv nabídky. Děkuij


Přidat komentář