Těhotenské vybavení, potřeby pro děti a dětský pokojíček

Zjistila jste, že jste těhotná a začala jste hledat různé články, co je potřeba si pořídit, abyste byla na to maličké stvoření patřičně připravená? I když je před Vámi ještě několik dlouhých měsíců, je dobré si dělat alespoň malé zásoby předem.

Těhotenské vybavení

Jste těhotná a ráda byste si své těhotenství užila, co nejlépe to jde? Pak se rozhodně nezanedbávejte a svou pozornost zaměřte i na sebe, ne pouze na to malé, dosud nenarozené stvoření. Mnoho budoucích maminek na sebe zapomíná, pořizuje věci pro svá miminka a pak jde jejich atraktivita rychle dolů. Po porodu na sebe nemají čas už vůbec a může se stát, že jejich původní krása a šmrnc jsou jednou provždy pryč. Buďte hezká maminka, za kterou se nejeden muž nebo žena otočí. Hleďte také na sebe, ať se cítíte dobře a ať na těhotenské období vzpomínáte ráda.

Co si v těhotenství pořídit?

Rozhodně byste se měla podívat po nějaké těhotenské módě. Několik prvních týdnů nebo měsíců si jistě vystačíte s původním oblečením, neboť se do něj ještě vlezete. Co ale potom, když začne bříško růst? Brzy zjistíte, že všechna trička, i ta původně nejdelší, jsou Vám zatraceně krátká, že se do riflí už nevejdete a bundu přes břicho nedopnete. Je čas vyrazit na nákupy. Dnes jsou obchody plné krásných tunik, které jsou jako stvořené pro těhotné ženy. Navíc nemusíte kupovat čistě těhotenskou módu. Pořiďte si oblečení, které využijete i po porodu, kdy již těhotná nebudete. V těhotenství jsou velmi pohodlné šaty, nebo volné kalhoty buď s nízkým pasem, nebo naopak s těhotenským pasem, který sahá až do půlky bříška. V těhotenství byste se měla vzdát chození v botách na vysokém podpatku, a tyto nahradit pohodlnou obuví. Zřejmě Vás ani nemine pořízení většího čísla podprsenky, což mnoho žen jistě ráda uvítá. I spodní prádlo si kupte pohodlné, kvalitní, které bude příjemné na nošení a nebude Vás nikde tahat. Přece jen nějaké to kilo navíc přiberete, proto dbejte i na správné velikosti, ať se cítíte opravu příjemně.

Potřeby pro děti

Ženy, které co nevidět přivedou na svět své první dítě, často samozřejmě neví, co vše je potřeba pro své miminko nachystat, aby je nic po jeho narození nepřekvapilo a vše bylo tak, jak má být. Lépe jsou na tom ženy, které v rodině nějaké to malé miminko mají, nebo jejichž kamarádky jsou už zkušenými maminkami. U těchto je pravděpodobné, že nějaké věci podědí, dostanou od příbuzných seznam s věcmi, které je potřeba si obstarat a celkově mají představu, kolik jakého oblečení miminko potřebuje, kolik plenek denně spotřebuje a která výbavička je ta nejlepší a která naopak zcela zbytečná. Co ale dělat, když nemáme s miminky vůbec žádné zkušenosti? Na internetu v diskuzích každá maminka radí něco jiného, v televizi jsou reklamy na tolik „potřebných“ věci, bez nichž se dítě nejspíš neobejde atd.

Oblečení pro miminko – jaké množství?

Nákup oblečení pro miminko je velmi oblíbená a příjemná záležitost. Budoucí maminky se nad malými věcmi rozplývají a tato zábava je zřejmě nikdy neomrzí. Často budoucí maminky čekají na výsledky prvního ultrazvuku, až budou mít od doktora potvrzeno, že je miminko v pořádku, některé čekají až na dobu, kdy budou znát pohlaví svého drobečka. Poté už jim nestojí nic v cestě zahájit nákupy oblečení. Je dobré udělat si seznam, kolik čeho budete potřebovat. Je nesmysl koupit desatery dupačky vel. 50 jen proto, že se Vám všechny líbí a Vy si nemůžete vybrat. Miminko z těch nejmenších velikostí opravdu velmi rychle vyroste a tyto přehnané obchody se jeví jako naprosto zbytečné vyhazování peněz. Také je nutné si uvědomit, že mnoho návštěv, které se přijdou na ten Vám malý zázrak podívat, přinese oblečení, jak se říká „do kouta“ a Vám se ho sejde tolik, že je ani nestihnete na miminku vyzkoušet. I když těžce odoláváte, nakupujte střídmě, od každého typu oblečení** 2-3 kusy** a samy uvidíte, co bude potřeba dokoupit a co Vám naopak stačí. Navíc nakupování oblečení pro miminko je poměrně nákladná. Kvalitní kusy oblečení stojí stejně jako pro dospělého, přesto, že se jedná o velikost na měsíční miminko. Zaměřte se pouze na základní výbavu.

Základní výbava oblečení pro novorozence

Rozhodně byste si měla ještě před narozením miminka pořídit pár základních oblečení, které miminko jistě užije a které, pokud byste doma neměli, by Vám jistě chyběly. Takže zcela určitě pořiďte miminku čepičky. Ty bude nosit, ať je jakékoliv počasí, tedy i v létě. Dalším základním oblečením jsou overaly, ponožky, dupačky, body, košilky, svetříky, mikiny a na zimu rukavičky a teplá kombinéza. I tato skromná výbavička Vás vyjde na několik tisíc korun, proto to rozhodně s nákupy nepřehánějte. Oblečení není přece to jediné, co Vaše miminko bude potřebovat. Navíc myslete na to, že jak bude Vaše miminko postupně růst, vy budete dokupovat větší a větší oblečení. Náklady na oblečení se tak budou značně zvyšovat. Při výběru oblečení dbejte především na kvalitu. Raději si připlaťte za kvalitní oblečení ušitého z příjemného materiálu, než kupovat levné oblečení, na kterém sice nějaké peníze ušetříte, ale může Vašemu miminku způsobit nepříjemné kožní problémy.

Výbavička pro přebalování miminka

K přebalování budete potřebovat přebalovací podložku, mast na opruzeniny, kterých je mnoho druhů, ovšem nejlépe zakoupíte určitě v lékárně na doporučení obsluhy, kosmetické tampony na otírání zadečku, jednorázové plenky, pokud jste se rozhodli pro tento druh zboží, asi 20 ks klasických látkových plen, které budete používat na utírání, přikrývání.

Výbava pro spánek miminka

Součástí této výbavy by měla být postýlka s kvalitní matrací, prostěradla, povlečení, zavinovačka, elektronická chůvička, monitor dechu.

Výbava do lékárničky

Z kosmetických pomůcek budete pro své miminko potřebovat nůžky na nehty s kulatou špičkou, teploměr, vatové tyčinky, odsávačku hlenů, olejíčky, tělová mléka, krémy, líh na čištění pupíku, paralenové čípky, kdyby mělo miminko horečku, případně odsávačku na mléko.

Výbava na koupání

I tato výbava je velmi důležitá a bez ní se jen těžko obejdete. Ke koupání miminka budete potřebovat vaničku nebo koupací kyblík, lehátko do vaničky, žínky, a kartáček na vlásky.

Výbava na cestování

Jako poslední výbavu uvádíme výbavu důležitou pro bezpečné cestování. Rozhodně by Vám v ní neměl chybět kočárek, pláštěnka do kočárku, síťka proti hmyzu na kočárek, deka do kočárku, fusak na zimu, autosedačka.

Jaký pokojíček potřebuje malé dítě?

Ten čas ale letí, co? Nedávno se Vám miminko narodilo a teď abyste mu začali zařizovat pokojíček. Možná se ptáte, zda má ve svém pokojíčku všechno potřebné pro zdravý rozvoj a pohodlí. Batole již potřebuje svůj prostor. I když třeba ještě spí s Vámi v ložnici, mělo by mít prostory určené pro hraní, kde se bude cítit dobře a kde si může hrát s dětmi, které ho přijdou navštívit. V období od jednoho do dvou let se dítě učí chodit. Proto by mělo mít v pokojíčku dostatek místa na své první kroky a jiné pokroky. V cestě by mu neměly stát žádné větší překážky. V dětském pokojíčku méně znamená více. Méně nábytku znamená více prostoru. Předměty umístěné v pokojíčku by neměly mít ostré hrany. Hrací prostor nemusí být přehnaně velký. Plně postačí 3 metry čtvereční. Ideálním řešením jsou dětské ohrádky, kdy si dítě hraje a nehrozí mu žádné nebezpečí. Zásuvky v pokojíčku by měly být opatřeny bezpečnostními kryty z plastu, dráty i kabely by měly být dobře schované. V dětském pokojíčku by mělo mít dítě umístěnou šatní skříň a dostatek úložných prostor pro své hračky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5574 (magazinbrno.cz#24053)


Přidat komentář