Výbava pro miminko

Každé zdravé miminko přináší do rodiny spoustu štěstí a radosti. Aby se cítilo co nejlépe, je potřeba mu pořídit vhodnou výbavičku. Na trhu je v dnešní moderní době pro naše nejmenší velký výběr zboží.

Těhotenství a narození dítěte, bývá většinou pro každou ženu, tím nejkrásnějším obdobím. Příchod dítěte však zasáhne do života rodiny víc, než si myslíte. Ještě než se dítě narodí, je třeba pořídit spoustu věcí, které bude potřebovat. Nákupy většinou začínají pořízením kočárku a postýlky. Následuje nákup oblečení, plen a dětské kosmetiky.

Jaké oblečení pořídit pro miminko

Před nákupem jakéhokoliv oblečení si uvědomte, že děťátko velmi rychle roste, a proto kupujte raději o něco větší velikosti. K základním oblečkům patří košilky a dupačky. Košilky jsou většinou vyráběny z jemného plátna a musí se po vyprání žehlit. Dobře se ale dítěti oblékají na rozdíl od triček. Pro své dítě kupujte jen věci ze 100 % bavlny, protože pokožka miminka je velmi citlivá. Dupačky se v prvních měsících života upřednostňují před punčocháči. Dupačky nejsou staženy v pase a dítě se může volně pohybovat, noc ho neškrtí. K další výbavičce patří ponožky, čepičky, rukavičky a kombinézy, ty jsou vhodné pro chladnější období. Pro ty nejmenší je třeba také pořídit** zavinovačky**, aby miminko bylo v teple.

Nákup kočárku

Na trhu je v současné době nepřeberné množství dětských kočárků. Při výběru myslete na to, jak je kočárek bezpečný, jestli jej budete převážet v autě. Také je důležitá** manipulace s kočárkem** při nastupování do dopravních prostředků. Neměl by být proto příliš těžký. Nejvhodnější jsou kočárky kombinované, které budou dítěti sloužit až do tří let věku. Kočárky jsou nabízeny včetně různých doplňků, jako je pláštěnka, nebo taška. Kočárek by měl jít také lehce rozložit a složit. Do kočárku musíte pořídit peřinky a dětskou deku.

Nákup postýlky

V postýlce miminko tráví velmi dlouhou dobu, proto je nejlepší ji pořídit z přírodního materiálu, kterým je dřevo. Pokud s dítětem často cestujete, vyrábí se postýlky cestovní, které jsou vyráběny z lehkých materiálů a s postýlkou se tak velmi dobře manipuluje.

Chůvička – monitor dechu dítěte

Bez** elektronické chůvičky** se v moderním světě již neobejde žádná domácnost, co má malé dítě. Monitor dechu hlídá spánek novorozence a zaznamenává každý jeho pohyb. Kdyby dítě náhle přestalo dýchat, tento přístroj vás upozorní spuštěným alarmem. Elektronické chůvičky se pořizují jako prevence syndromu náhlého úmrtí.

Kosmetika pro miminko

Pro ty úplně** nejmenší miminka** vám poradí v každé lékárně, jaký druh kosmetiky nakoupit. Jsou to různé olejíčky, mastičky na opruzeniny, vatové tyčinky, vlhčené ubrousky, oční voda aj. Při výběru pamatujte na to, že dětská pokožka je velmi jemná a citlivá. Nesmíte zapomenout pořídit i teploměr, dudlíky, pleny lahvičky a odsávačky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5575 (magazinbrno.cz#24066)


Přidat komentář