Chovatelské potřeby - Brno

Chováte doma nějaké zvíře? Češi patří ve světě k národům s nejvyšším počtem domácích mazlíčků v přepočtu na množství domácností, přičemž v oblíbenosti jsou především psi. Ať máte jakéhokoliv mazlíčka, občas pro něj potřebujete něco koupit.

Pokud chováte nějaké domácí zvířátko, jistě víte, že má také své nároky. Mezi ty hlavní patří především krmivo. Některá zvířátka potřebují i další věci, kupříkladu pelíšek nebo klec, kde budeme zvířátko chovat, podestýlku, písek na vykonávání svých potřeb, různé hračky a pamlsky. Akvária a terária zase potřebují žárovky nebo jiné nástroje na vyhřívání vzduchu či vody, provzdušňovače vody aj. Občas je potřeba také přepravka, když jedete se zvířátkem na dovolenou, na výlet, nebo ho potřebujeme převézt k veterináři apod. Jak jistě víte, potřeby a krmivo pro domácí mazlíčky nejsnáze seženete ve specializované prodejně s chovatelskými potřebami.

Co potřebují domácí zvířata?

Nejrůznější** domácí zvířata** mívají různé nároky na věci, které jsou potřeba pro jejich chov. Je možné pořídit si zvíře, které je poměrně nenáročné a za jehož potřeby téměř nic neutratíte. Stejně tak si ovšem můžete pořídit i zvířátko, které vám v peněžence udělá pořádný průvan. Co všechno** domácí zvířátka** potřebují?

Myši, potkani, křečci, morčata, králíci a další

Zvířata, jako jsou myš, potkan, křeček, morče, králíček, pískomil, osmák nebo činčila, těm obvykle postačuje klec malé nebo střední velikosti (pro malinkou myšku jistě bude stačit menší klícka, pro většího králíčka zase bude potřeba klec o něco větší), podestýlka z pilin, speciální pítko, seno či sláma na krmení popřípadě speciální granulky. Jako další potrava je vhodná i zelenina, ovoce, obilí, občas ořechy či semínka.

Kočka a její potřeby

Pokud** kočka** žije venku, stačí ji kupovat pouze sem tam granule či jiné kočičí pochoutky. Pro kočky žijící pouze doma je nutný také kočičí záchod, do kterého je potřeba pravidelně dokupovat speciální písek. Pro přepravu k veterináři je vhodná přepravka.

Rybičky a jejich potřeby

Pro rybičky je samozřejmě jako první věc nutné pořídit akvárium. Pak také topení a provzdušňovače vody. Do** akvária** patří také rostliny, které mohou být i umělé a na dno písek a štěrk. Dále rybky potřebují speciální rybí krmné směsi.

Pes a jeho potřeby

Nejvyšší položkou pro psa bývají výdaje za krmivo. Pokud nebudete svému psovi dávat syrové maso, nebo připravovat vařené jídlo, je potřeba mu kupovat granule, popřípadě konzervy. Další věci nutné pro psa jsou pak vodítko a náhubek, pelíšek a někteří psi potřebují také zimní obleček. Občas bývá potřeba i přepravka. Psi oceňují také kousací a žvýkací pamlsky a hračky.

Koupě domácího mazlíčka

V chovatelských potřebách, tzv. pet shopech, si kromě potřeb pro zvířátka může pořídit samotného domácího mazlíčka. Mezi nejčastěji nabízená zvířátka v pet shopech patří nejrůznější druhy rybiček, křečci, myši a potkani, morčata a zakrslí králíčci, pak také různobarevní ptáci a papoušci. Občas jsou k dostání i želvy, hadi, ještěři a chameleóni, nebo také velcí pavouci, škorpióni a další. Někdy bývá v** nabídce chovatelských potřeb** také hmyz – ten ovšem není určen pro chov, ale jako krmivo pro hady či ještěry apod. Stejně tak myši bývají často nakupovány pro účely zkrmení hadem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5582 (magazinbrno.cz#24083)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat