Stříhání psů - Brno

Máte psa s dlouhou srstí? Pak určitě víte, že taková srst vyžaduje více péče, než jak je tomu u krátkosrstého psa. Srst je třeba častěji mýt, kartáčovat a česat. Kromě toho je potřebné také stříhání a v některých případech trimování.

Máte psa, který potřebuje nějakou pravidelnou údržbu a stříhání srsti, avšak sami zatím příliš nevíte jak na to? Pak je vhodné obrátit se na někoho zkušenějšího, ideálně na dlouholetého chovatele stejného nebo velmi podobného plemene, jaké máte vy. Pokud nikoho takového nenajdete, vyzkoušejte speciální** psí salon**, kde se zaměřují na péči o psí srst a provádění stříhání. Ovšem pozor – u mnoha psích plemen je střih srsti plemenným znakem. To znamená, že typ střihu je pevně stanovený.

Stříhání psa podle plemene

Pokud máte dlouhosrsté plemeno psa a chcete jej stříhat, měli byste si zjistit, jak má střih vašeho plemene vypadat. Ne že by bylo povinné plemenné střihy dodržovat, ovšem pokud použijete plemenný střih, psovi to pak většinou nejvíce sluší právě takto. Ovšem v případě, že byste se chtěli zúčastnit výstavy psů či setkání chovatelů vašeho plemene, pak už je** plemenný střih srsti** a způsob její úpravy v podstatě povinný.

Proč psa stříhat?

Stříhání psa se je ovšem vhodné i v případě, že se psem na výstavy nechodíte anebo ani nepatří k žádnému plemeni. Pro dlouhosrsté psy je udržovaná srst velkým přínosem, neboť se v ní nedrží tolik parazitů, nepřichytává se na ní tolik bodláků a pokud se pes namočí, kratší srst rychleji uschne. Další neocenitelnou výhodou je, že v létě není psovi takové horko. Dokonce i v zimě je sestřihnutá srst výhodou, protože na kratší srsti se neuchytí tolik špíny, soli a rozmrazovacích chemikálií. Navíc udržovaná a sestříhávaná srst vypadá mnohem lépe i z estetického hlediska.

Jak připravit psa na stříhání?

Před stříháním je dobré psa vyčesat, aby se odstranily zacuchané chlupy. Poté se pes vykoupe s použitím kvalitního psího šamponu. Určitě používejte speciální psí šampon, protože lidský šampony nebo mýdlo nadměrně odmašťuje a vysušuje psí pokožku a srst. Pro dokonalé** odstranění zacuchané srsti** je vhodné vyčesávat psa i během koupání a to kartáčem nebo hřebenem s tupými konci. Když je pes umytý, je nutné srst vysušit zcela do sucha a znovu do třetice vyčesat.

Co je to trimování?

U některých psů je velmi vhodné používat jako úpravu srsti trimování.** Trimování** je druh úpravy psí srsti, při kterém se odstraňuje odumřelá psí srst trochu jiným způsobem než při klasickém stříhání. Při trimování se používá několik druhů hřebenů a kartáčů, speciální nůžky a pemza. Trimování je vhodné jen u některých typů psí srsti, proto se o jeho vhodnosti pro vašeho psa raději poraďte se zkušenými chovateli nebo v psím salonu. Díky trimování psí srst získává pevnost, je odolnější, vypadá zdravě a svěže, je celkově kvalitnější a navíc procesem trimování zamezíte** nadměrnému línání psí srsti** u vás doma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5583 (magazinbrno.cz#24094)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat