Výcvik psů Brno

Máte doma malé štěně a začínáte uvažovat nad tím, že by bylo dobré naučit jej základní povely? Poraďte se s profesionály, kteří toho o výcviku psů vědí hodně a založte svůj výcvik na pozitivní motivaci.

Každý pán psa ví, že málokteré zvíře dokáže dát člověku lásku najevo takovým způsobem jako právě pes. Pes stojí po boku člověka už po dlouhou dobu. Člověk by se měl svému psu za jeho oddanost dostatečně odvděčit a dát mu vše, co potřebuje. Správná výchova a výcvik psa pomáhá mezi panem a jeho psem vytvářet pevný vztah, který je založen na důvěře a vzájemném respektu. Vycvičený pes bude už od štěňátka vědět, jak se chovat může a naopak nesmí. Vycvičený pes je bezpečný nejen pro své okolí, ale také sám pro sebe. Výcvik psů probíhá na cvičištích. Na cvičišti se váš pes naučí, jak se chovat k ostatním psům. Také v** Brně** můžete navštěvovat cvičiště pro psy nebo si přímo objednat soukromý výcvik pro vašeho psího miláčka.

Jak na výcvik psa

Vždy myslete na to, že musíte být během výcviku psa velmi trpělivý. Pes je inteligentní, přizpůsobivé a společenské zvíře. Během výcviku se psi vždy snaží vyhovět svým pánům a udělat jim radost. V tomto okamžiku záleží jen na vás, jakým způsobem se do výcviku pustíte. Každý pán musí být pro svého psa především srozumitelný. Pes musí svého pána chápat jako spolehlivého partnera. Když budete mít časté výkyvy nálad, budete na svého psa rozzlobení, agresivní nebo jej dokonce budete bít, váš pes znejistí a bude se držet zpátky. Výcvik psa by měl být vždy založen na pozitivní motivaci, Snažte se vytvářet situace, během kterých váš pes dosáhne úspěchu. Každý povel, který váš pes zvládne, musí být odměněn pochvalou. Především na začátku je dobré psa motivovat oblíbenými pamlsky. Později už jako pochvala postačí verbální projev. Pes bude reagovat na tón vašeho hlasu a tak se nebojte přehánět. Povely je dobré nacvičovat na různých místech a za různých situací. Názory na výcvik psa s užitím negativní motivace jsou dnes již překonané. Pes, který je svým pánem bitý, se stane ustrašený a svému pánovi se bude vzdalovat.

Jaké povely je dobré psa naučit

Vašeho psa můžete začít učit povely už od štěněte. Základní povely jej učte hravou formou a na základě pozitivní motivace. Každý pes by měl zvládat základní povely, mezi které patří: sedni, lehni, zůstaň, ke mně a fuj. Povel sedni je důležitý ve chvíli, kdy váš pec čeká nebo je v nebezpečné situaci. Jednotlivé povely mohou být doprovázeny gesty, takto pes lépe pochopí, co po něm chcete. Pro psa bude také jednodušší, když všichni v jeho okolí budou používat pro povely stejná slovní spojení a gesta. V opačném případě je pes zmatený a nerozumí, co se po něm chce. Povel ke mně zajistí vašemu psovi bezpečí na procházkách a tak by se jej měl naučit co nejdříve. Povel zůstaň se učí v návaznosti na povel sedni nebo lehni. A nakonec povel fuj se hodí vždy, když váš pes dělá něco, co by neměl.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5584 (magazinbrno.cz#24121)


Přidat komentář