Nutriční poradce - Brno

Máte pocit, že potřebujete zhubnout? Vadí vám vaše kilogramy navíc a neforemná postava s tukovými polštáři? Ke štíhlejší a pevnější postavě vám může dopomoci cvičení, ovšem stejně tak důležitá je zdravá a pravidelná strava.

Když se řekne** zdravá strava** nebo vyvážená strava, každý si pod tímto označením může představit něco jiného. Stejně tak jsou mezi lidmi rozšířeny různé názory na správný počet porcí jídla, který máme denně sníst, v kolik hodin jíst poslední jídlo atp. A co teprve názory na to, jak má vypadat dietní pokrm Pro někoho je dietní jídlo takové, které neobsahuje žádné tuky, podle jiného je zase potřeba vynechat všechny cukry. Tyto pověry týkající se jídla ovšem často pocházejí z různých časopisů a bohužel je nejvíce rozšiřují právě věční dietáři, čili lidé, kteří téměř nepřetržitě drží nějakou dietu a přesto mají stále problémy s nadváhou, často i s obezitou. Pokud tedy opravdu chcete zeštíhlet, ovšem ne jen na krátkou dobu a poté se trápit s** jo-jo efektem**, ale navždy, raději se svěřte do péče někomu, kdo má potřebné znalosti o výživě na profesionální úrovni a ne pouze z časopisů.

Výživový poradce

Výživový, neboli** nutriční poradce**, je člověk, který absolvoval příslušné vzdělávací kurzy, díky čemuž má potřebné** znalosti o výživě člověka**. Díky tomu vám poradí, jak se stravovat tak, aby pro vás bylo jídlo skutečným přínosem – aby bylo zároveň chutné i zdravé a aby vám umožnilo dosáhnout vašich představ o vaší ideální hmotnosti a postavě. Výživový poradce vám může sestavit také vzorový jídelníček neboli výživový plán – díky němu budete přesně vědět, kolik jídla máte sníst a v které denní době máte porce podávat. Výživový plán, ten je samozřejmě pro každého individuální, neboť každý máme jiné tělo, jiný metabolismus a jiné nároky na energetický příjem.

Co je potřeba k sestavení individuálního výživového plánu?

Aby vám mohl nutriční poradce sestavit** individuální výživový plán**, musí znát jednak vaše stravovací zvyklosti a pak také vaše tělesné údaje, naměřené ideálně na přístroji Inbody. Vaše stravovací zvyklosti si musíte sami zaznamenávat, obvykle postačí po dobu dvou týdnů. Záznamy musí obsahovat veškeré pokrmy a nápoje, které jste vypili, přičemž důležité je také jejich přesné množství, resp., hmotnost či objem. Rovněž je dobré, pokud poradci uvedete, zda vykonáváte nějaký pravidelný pohyb, aby znal váš dosavadní energetický výdej. Při návštěvě nutričního studia vám pak výživový poradce změří vaše tělesné údaje, jako jsou obsah tuků, svalů a vody v těle, váš bazální metabolismus a také vaše tělesné obvody, samozřejmě včetně vaší tělesné hmotnosti. Na základě těchto údajů plus vašich stravovacích zvyklostí a energetického výdeje vám bude vyhotoven individuální stravovací plán a rovněž doporučena pohybová aktivita, její typ, délka, intenzita a četnost. Pokud se budete řídit doporučeními ohledně pohybu a na základě výživového plánu se naučíte** vhodně stravovat**, je vysoce pravděpodobné, že zeštíhlíte a co je důležité, zeštíhlíte natrvalo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5587 (magazinbrno.cz#24067)


Přidat komentář