Poradce na hubnutí - Brno-venkov

Jestliže se vám i přes veškerou snahu a drastické diety stále nedaří shodit přebytečná kila, je nejvyšší čas oslovit profesionálního poradce na hubnutí a výživu. Díky tomuto poradci zaručeně zhubnete a zpevníte postavu.

Pokud se již dlouhou dobu potýkáte s nadváhou a i přes dodržování různých diet se vám stále nedaří hubnout, je nejvyšší čas oslovit zkušeného a odborně vyškoleného profesionála. Jedná se o tzv. poradce na hubnutí nebo také výživového poradce, s jehož pomocí určitě shodit přebytečná kila zvládnete. Výživový poradce vám sestaví individuální jídelníček, přesně dle vašich potřeb, díky kterému zhubnete, aniž byste hladověli. Přesně vám vysvětlí, jak se správně stravovat, abyste měli dostatečný příjem živin, aby vám jídelníček co nejvíce vyhovoval a v neposlední řadě abyste dosáhli vysněné váhy bez jakéhokoliv zdravotního rizika. Pokud se svěříte do péče výživového poradce, nemusíte vyhazovat peníze za drahé a mnohdy nefungující přípravky na hubnutí a podrobovat se drastickým dietám, s tzv.jojo efektem. Při výběru vhodného výživového poradce je nutné dbát na to, aby měl patřičné vzdělání, zkušenosti, a disponoval potřebným oprávněním.

Kdo je poradce na hubnutí

Jak je již výše nastíněno, poradce na hubnutí neboli výživový poradce je do jisté míry dietolog, který nabízí pro své klienty poradenství v oblasti správného stravování a správných stravovacích návyků. Mimo samotné výživy by měl být schopen svému klientovi poradit i s celkovou změnou životního stylu, případně s volbou vhodné sportovní aktivity, apod. Pomáhá klientům individuálním přístupem změnit stravovací návyky nejen co se týče nutričního obsahu, ale i co se týče správné přípravy jídla, počtu denních jídel, apod. Správný výživový poradce musí umět klienta psychicky podpořit v jeho úsilí, a změnu jídelníčku mu co nejvíce usnadnit. Během konzultací velice podrobně zhodnotí a prozkoumá dosavadní způsob stravování a také fyzické aktivity a na základě zjištěných skutečností navrhne optimální a pokud možno nenásilné změny. Výživový poradce je často vyhledáván nejen při shazování přebytečných kil, ale také při nabírání svalové hmoty, případně pro sestavení jídelníčku při nejrůznějších onemocněních. Profesionální poradce na hubnutí často spolupracuje i s dalšími odborníky, jako jsou terapeuti, fitness trenéři a mnoho dalších.

Jak probíhá konzultace

Než vám poradce na hubnutí sestaví ideální jídelníček, který povede ke snížení hmotnosti, musí se dozvědět něco o vašich stravovacích návycích, potažmo o vašem dosavadním životním stylu. Díky získaným informacím navrhne změny a sestaví jídelníček přesně dle vašich potřeb, přičemž bere v potaz vaši denní fyzickou aktivitu, a také případné onemocnění, např. cukrovku, alergii, apod. V průběhu konzultace probírá poradce s klientem jeho životní styl, zdravotní stav, časové možnosti, finanční stránku, a mnoho dalšího. Mimo sestavení jídelníčku vám poradce doporučí vhodnou sportovní aktivitu, nebo vám doporučí spolupráci s dalšími specialisty. Po nějaké době od první konzultace následuje další sezení, kde se jídelníček může dle potřeby upravit. Konzultace se v určitých časových odstupech opakují, až dojde k požadovanému výsledku. Jednotlivé konzultace trvají většinou od 30 do 60 minut.

Jaké následky může mít nesprávné stravování

Díky nesprávnému stravování a časté konzumací nezdravého jídla se do těla dostává velké množství odpadu, metabolitů a nezřídka i toxických látek. Jedná se zejména o častou konzumaci tučného jídla, dále jídla s vysokým obsahem konzervačních a jiných chemických látek, velkého množství sladkostí, fast-foodu, apod. Takové nežádoucí látky mají negativní vliv na naše zdraví a celkově zatěžují organismus. Špatná strava může mít za následek nejen obezitu, ale mnoho dalších onemocnění, zejména srdečně cévních, alergií, různých metabolických onemocnění, autoimunitních onemocnění a mnoho dalšího. Je prokázáno, že přílišná konzumace tučné a nezdravé stravy, společně s nadváhou a špatným životním stylem významně zkracují život. Dle některých výzkumů bylo dokonce zjištěno, že lidé mající nadváhu větší než 15 kg umírají až o deset let dříve. Správní strava je velice důležitá při nejrůznějších onemocněních, například během onkologické léčby. Výživový poradce tak nabízí konzultace nejen pro snížení váhy, ale je k dispozici i lidem trpícími nejrůznějšími nemocemi.

Hubnutí pomocí poradce a změny životního stylu

Většina drastických diet není pro člověka příliš zdravá a v některých případech může být dokonce zdraví nebezpečná. Tyhle v uvozovkách zaručené diety často navíc končí tzv. jojo efektem, což znamená, že se po ukončení diety ztracená kila opět rychle naberou. Individuálním přístupem poradce na hubnutí ke každému klientovi, sestavením správného jídelníčku, spolu s celkovou změnou životního stylu lze dosáhnout významného snížení váhy, s trvalým efektem. Pokud si na nové stravování a životní styl navyknete, zůstanete mu věrni, budete nejen lépe vypadat, ale budete se také lépe a sebevědoměji cítit. Výživový poradce vám společně s dalšími odborníky navrhne ideální program ušitý přímo na tělo, díky kterému shodíte přebytečná kila a celkově zpevníte postavu, aniž byste se trápili hladem. Poradce na hubnutí se může v kombinaci s vhodným pohybem zaměřit pouze na určitou část těla, například břicho, hýždě či boky. Toto může být vhodné zejména pro ty, kteří pravidelně cvičí a i přesto se nemohou zbavit většího břicha, apod.

Proč je hubnutí s poradcem výhodnější

Vzhledem k tomu, že výživový poradce musí mít potřebné odborné vzdělání, doložené certifikátem a denně pomáhá lidem s redukcí váhy, ví přesně, co je nutné pro snížení váhy udělat. Jídelníček sestavený profesionálem vede ke zdravému a nenásilnému hubnutí, aniž by docházelo k jakémukoliv hladovění. Během hubnutí pod dohledem výživového poradce se nemusíte starat, zde je ten či onen produkt vhodný, a zda vám nemůže nějak ublížit. Poradce vám se vším poradí tak, aby došlo k požadovanému snížení váhy bez jakéhokoliv zdravotního rizika. Výživový poradce vám také na základě odborných znalostí poradí se stravováním při nejrůznějším onemocněním. Pokud se rozhodnete spolupracovat s výživovým poradcem a dodržovat jeho rady, nebudete muset již vyhazovat peníze za léky či přístroje, které většinou ani nefungují.

Jak vybrat toho správného poradce na hubnutí

V současné době je k dispozici celá řada výživových poradců, kteří se však mohou od sebe lišit kvalitou. Velice důležité je, aby výživový poradce poskytoval kvalitní, profesionální služby s individuálním přístupem ke každému klientovi. Je třeba se zaměřit na reference, případně zkusit najít nějaké diskuze na internetu, abyste se vyvarovali poradců, kterým jde pouze o zisk, nikoliv o vaše zdraví a kondici. Někdy se totiž může jednat pouze o osobní trenéry bez patřičného vzdělání a zkušeností, kteří si sestavením jídelníčku vytvořili jakousi službu navíc. Obdobně je tomu i s prodejci a dealery doplňků výživy, jež se vám budou pokoušet vnutit jejich produkty. Výživový poradce by vám měl především udělat odbornou a důkladnou analýzu vašeho organismu, na základě čehož sestaví jídelníček a plán hubnutí. Výživový poradce musí mít široké znalosti z mnoha různých oblastí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5590 (magazinbrno.cz#24101)


Přidat komentář