Návrhy a realizace zahrad - Brno

Máte u domu zahradu? Rádi byste s ní něco udělali? Máte pocit, že by jí prospěla nějaká zásadní změna? Nebo jste právě postavili novostavbu a zahrady jste se ještě ani nedotkli? V obou případech by vám mohl pomoci profesionální návrh zahrady.

Mít krásnou zahradu, kde se vám bude vždy líbit, kde s budete cítit naprosto báječně a uvolněně, to je jistě sen většiny majitelů zahrad a často i těch, kteří žádnou zahradu nemají. Pokud máte u svého rodinného domku zahradu, avšak nejste spokojeni s tím, jak to na ní momentálně vypadá, nic vám nebrání se pokusit jí předělat k obrazu svému. Zahrada, to je intimní prostor okolo vašeho domu. V některých kulturách bývá dokonce zahrada okolo domku považována za posvátný soukromý prostor a je velkou ctí, pokud vás do ní majitel pozve. Pokud se na realizaci své zahrady necítíte sami, můžete využít služeb profesionálních návrhů a realizace zahrad.

Návrh zahrady

Když si nevíte rady s tím, jak by měla vaše zahrada vypadat, kontaktujte profesionála, který vám vytvoří** návrh vaší zahrady**. K návrhu vaší zahrady se samozřejmě použije plánek přímo vaší zahrady s již zakreslenými údaji, především velikost zahrady, orientace zahrady vůči světovým stranám, kde se nachází dům, kde jsou dveře a okna, kde je branka a vjezd do zahrady, kde je chodníček mezi brankou a dveřmi (ten je eventuálně v novém návrhu možné přemístit), kde jsou stromy a keře, v případě že trváte na jejich ponechání v zahradě i po její „proměně“, ze kterých stran jsou další domy nebo rušná ulice atp. Tyto věci jsou důležité, aby návrh byl návrh zahrady v reálu uskutečnitelný a zároveň, aby korespondoval s vaším okolím. Například tam, kde je v plánku zakresleno okno, se v návrhu určitě neobjeví vysoký keř či strom, který by okno zastínil apod. Naopak tam, kde se nachází dům, zahrada souseda nebo rušná ulice, je možné naplánovat výsadbu rostlinstva tak, aby bylo zachováno soukromí vaší zahrady.

Jak by měla vaše zahrada vypadat?

Aby mohl být** vytvořen návrh vaší nové zahrady**, nestačí znát pouze rozmístění oken, dveří, branky apod.. Je také potřeba, abyste měli svou vlastní představu zahrady, svůj vlastní názor na to, jak má zahrada vypadat, své vlastní požadavky, své oblíbené rostliny, které byste v zahradě chtěli mít, popřípadě styl zahrady, který požadujete. To vše samozřejmě musíte sdělit tomu, kdo bude vytvářet návrh vaší zahrady. Když návrhář zahrad nebude znát váš názor, vaše požadavky a vaše preference, nevytvoří ideální zahradu pro vás, ale pro sebe, resp. ji vytvoří tak, jak se líbí jemu, ale už se možná nebude líbit vám. Pokud nemáte tušení, co vlastně chcete, je dobré udělat si cestu po různých veřejných zahradách, zahradnictvích, parcích, arboretech, prohlížet si zahrady na internetu, v knihách apod. Díky tomu snad zjistíte, jaký styl zahrady a jaké rostliny preferujete, v jaké zahradě se cítíte nejlépe.

Realizace zahrady

Když je** návrh zahrady** hotový, obvykle se vytvoří také v počítačovém 3D návrhu. Pokud se vám líbí a jste s ním spokojeni, nic nebrání v jeho realizaci. Nyní se už můžete jen těšit, až bude vaše nová zahrada hotová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5596 (magazinbrno.cz#24079)


Přidat komentář