Profesionální péče o zahradu

Máte velkou zahradu, ale chybí Vám dostatek času na péči o ni? Nechcete ji jen tak nechat ležet ladem? Sekání trávníku, plení záhonků i stříhání živých plotů můžete přenechat profesionálovi.

Profesionální zahradnické služby

Aby zahrada plnila svůj účel, je třeba věnovat ji trochu toho našeho času. Jenže, co když máme málo času sami na sebe, natož na péči o zahradu? Dnešní hektická doba vyžaduje naše plné nasazení, a to jak na poli pracovním, tak osobním. Už jen samotné skloubení práce a rodiny, rozvržení si času tak, abychom nezanedbali ani jedno, ani druhé, je náročné. Pokud jsme však majiteli zahrady, je třeba uzmout pár hodin našeho volna i zde. Pro někoho může být starost o zahradu zároveň koníčkem, prostředkem relaxace a odreagování. Jenže, když nás z několikahodinového plení záhonu a stříhání stromků večer rozbolí záda, pocit z dokonalé relaxace je náhle tatam. Práci na zahradě pak odkládáme na další a další dny a mezitím nám zahrádka vesele zarůstá. O to horší je poté dát ji opět do původního stavu. Zahrada nám dává spoustu možností jak ji využívat. Můžeme na ní pěstovat zeleninu, postavit si altán i se zahradním grilem, bazén a další věci. Jenže zahrada není jen radost, ale také starost. Starost však nemusí být tak veliká, pokud budeme vědět jak na to. Některé menší činnosti hravě zvládneme sami o víkendech, na některé si můžeme přizvat profesionálního pomocníka. Nebo se jednou do kompletních prací pustíme sami, a příště je za nás udělá někdo jiný. Záleží jen na nás, jak zhodnotíme naši potřebu pomoci, a jak často se na pomoc obrátíme. Může se stát, že jen zrovna máme hektické období v našem zaměstnání, a proto nestíháme jiné věci, jako například zkulturňování zahrady kolem našeho domu. V tomto případě si** zahradníka** najmeme třeba jen na tři týdny, o kterých víme, že budeme časově vytížení. Nebo nám už zdraví neslouží natolik, abychom se celý den hrbili nad plevelem či na ostrém slunci natírali plot.

S čím vším nám zahradníci pomůžou?

Zahradníci nejsou žádnou nadstandardní službou, kterou si mohou objednat jen vlastníci rozlehlých růžových zahrad, tak jako to známe ze zahraničních filmů. Zahradníci jsou zde proto, aby nám vypomohli, posekali trávník, poradili s péčí o naše ovocné stromy, či zastřihli živý plot vedoucí podél naší zahrady. Jedná se o běžnou službu, která se stává velice oblíbenou a poptávanou. Díky zahradníkovi budete moci na svou zahradu opět pohlížet také jako na místo plné klidu a pohody a ne jen na plochu, kde je spousta práce. Se zahradníkem se také budete moci pustit do činností, které jste dlouho plánovali, ale vzhledem ke stálé nutnosti něco spravovat, zastřihávat atd. jste se k nim nedostali. Chcete si postavit zahradní krb z kamene? Toužíte po pergole nebo altánu? A co bazén pro osvěžení?

Zahradnické služby - stříhání živých plotů

Stříhání živých plotů patří asi k nejméně oblíbeným činnostem na zahradě. Ke stříhání živých plotů potřebujete jak křovinořez, tak zahradní nůžky na drobnější závěrečné úpravy. Stříhání živých plotů je náročné především proto, že máte ruce stále zvednuté. Většinou tuto činnost nelze udělat za jedno odpoledne. Zastřihávat ale potřebují nejen klasické živé ploty, ale také nejrůznější okrasné keříky. Tady je třeba nejen dobré fyzičky, ale také estetického ducha, aby byl keř zastřižen souměrně a vzhledně.

Zahradnické služby – sekání zahrad

Jak nejčastěji poznáme, že přišlo to pravé léto? Tak, že sousedi kolem nás vytáhnou sekačky z garáží a pustí se do díla. Jestliže jste si občas stěžovali, že máte malou zahrádku, právě ve chvílích sekání za to budete naopak vděční. V letním období je třeba sekat jednou týdně nebo jednou za deset dní, a to v závislosti na dešti. V dešťových obdobích tráva doslova roste před očima. U velkých zahrad může sekání zabrat několik hodin našeho času. Mnohdy to ani naráz nezvládneme. Jsou-li na zahradě stromy, keře a jiné překážky, o to více je sekání náročné. Sekání zahrad je nejčastěji poptávanou službou u zahradníků. Se sekáním je spojeno také hrabání trávy v případě, že nemáte sběrný koš u sekačky, a odvážení trávy na kompost. Na podzim přichází místo starosti se vzrostlou trávou starost o napadané listí. S jeho odstraněním Vám rovněž pomůže zahradník.

Zahradnické služby – péče o ovocné stromy

Ovocné stromy vyžadují naši pozornost více než kterékoliv jiné. Ať už se jedná o jabloně, broskvoně, třešně či jiné, je třeba je pravidelně sledovat kvůli škůdcům. Ovocné stromy jsou náchylné k napadení, listy mohou trpět kadeřavěním či dalšími nemocemi. Ovocné stromy nestačí jen vysadit a pak čekat, až dostatečně dorostou a začnou plodit. Stromky se musí zastřihávat a ošetřovat postřiky určenými právě pro ovocné stromy. Řezy stromků se liší podle toho, zda jsou prováděny na jaře, před zimou, zda se jedná o ozdravné řezy apod. Musíme také počítat s tím, že ovoce bude postupně opadávat a lákat včely, vosy a jiný hmyz. Pokud nechceme, aby naše zahrada byla stezkou odvahy pro všechny, kdo jí budou chtít projít, musí se spadané ovoce pravidelně sbírat a likvidovat. U ovocných stromů je to opravdu něco za něco. Vy dostanete čerstvé „bio“ ovoce a na oplátku musíte stromům věnovat veškerou svou pozornost. Profesionální zahradník Vás může od těchto starostí oprostit. Přesně Vám poradí, co Vaše stromy potřebují, jaký postřik zvolit, jsou-li napadeny a sám se postará o jejich zastřihávání. U větších stromů je zastřihávání i dosti fyzicky náročné. Navíc se jedná o práci jak ze země, tak ve výšce.

Zahradnické služby – péče o květiny, odstraňování plevele

Ať už máte zahrádku s okrasnými květinami, nebo se zeleninou, obě jsou rády napadány škůdci. Největším postrachem všech majitelů zahrádek jsou ve většině slimáci a mravenci. Někteří zahrádkáři boj s nimi zkrátka vzdají a a tím se vzdají i čerstvé zeleniny a okrasných květů. Stejný problém je i s plevelem, který je potřeba pravidelně odstraňovat, jinak jako zahrádka nevypadá jako zahrádka, ale jako směs nejrůznějších trav a bodláků. Plení zahrádky je náročné zejména na naše záda. Mnohdy se opravdu musíme i několik hodin v kuse hrbit, abychom dosáhli kýženého výsledku. Malou zahrádku s pár rajčaty zvládnete bez problému sami, ale pokud jste se horlivě pustili do vysazování nejrůznějších druhů zeleniny, bylin atd., můžete narazit na problém. Zasadit semínka je jedna věc, ale pečovat o ně během jejich růstu i po něm je věc druhá. Stejné je to i s květina. Zejména růže, lilie a podobné květiny jsou náročné na péči. Růže je navíc potřeba i řádně zazimovat, jinak se s nimi můžete příští rok rozloučit. Se vším zmíněným Vám poradí profesionál. Doporučí Vám nejen vhodné** přípravky proti škůdcům**, ale zahradu Vám vypleje a provzdušní, aby rostliny mohly dýchat a růst.

Zahradnické služby – nátěry plotů, čištění jezírek

Součástí zahradnických služeb může být nejen péče o rostlinstvo, úprava keřů apod., ale i činnosti, jako je natírání plotů, natírání pergoly ochranným nátěrem, čištění zahradních jezírek od napadaných nečistot apod. Šikovný zahradník Vám může pomoci i s opravou zahradní techniky, doporučením vhodné sekačky pro terén Vaší zahrady nebo jiných věcí, které Vám mohou starost o zahradu usnadnit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5599 (magazinbrno.cz#24151)


Přidat komentář