Zakázková výroba zahradního nábytku

Co by to bylo za zahradu bez pohodlného posezení ve stínu pod stromem nebo pod pergolou? Pohodlné posezení, to však není plastová židlička, které se prohnou nohy, když se posadíte, ale kvalitní zakázkový nábytek.

Zahradní nábytek plastový nebo dřevěný?

Zahrada nám skýtá několik možností jejího využití. Záleží jen na nás, které si zvolíme. Nechcete pouze sázet lány zeleniny a zohýbat se při vytrhávání plevele? Pak si natáhněte pohodlně záda na lehátko vyrobené přímo Vám na míru, nebo popíjejte ledový čaj pod pergolou na krásné dřevěné lavičce. Zahrada spolu s** kvalitním zahradním nábytkem** tvoří malebný relaxační kout, kde se můžete schovat před ostrým sluncem a odpočinout si po příjezdu domů z práce. Máte sice zahradu, ale zahradní nábytek Vám na ní chybí? Nechcete volit hned první variantu, která je po ruce, a to koupi plastových židliček a stolků? Chcete, aby Vám zahradní nábytek vydržel po dlouhá léta a ne, abyste na příští letní sezonu kupovali nový? Plast má tendenci se prohýbat a praskat. Plastová židlička tudíž může být nejen jednosezónní záležitostí a nevzhledným prvkem Vaší krásně rozkvetlé zahrady, ale také může být nebezpečnou v případě, že by praskla. Zahradní nábytek vyrobený z plastu je proto spíše provizorním řešením, když nechceme sedět na zemi. Malebnost a útulnost dodá zahradě dřevěný nábytek vyrobený na zakázku u truhláře. Truhláři Vám však mohou kromě nábytku vyrobit i další dřevěné zahradní prvky, jako jsou pergola, altán, dřevěné květináče, dřevěná dětská hřiště na zahradu, dřevěné domky na nářadí, přístřešky na auto a další.

Jaký zahradní nábytek nám truhlář vyrobí?

Máte konkrétní představu o tom, jak by měl Váš zahradní nábytek vypadat? Chcete dlouhou lavici, na kterou se vejde při přátelské sešlosti více lidí? Nebo chcete dřevěné židličky a vysokým opěradlem? Každopádně by neměl chybět široký stůl, nejlépe masivní. Rozmyslete se, zda byste chtěli mít nábytek laděný spíše do moderní podoby nebo do rustlikální. Máte zahradu u rodinného domu nebo bydlíte v bytě a vlastníte chatu? Jedná se o klasickou rekreační chatu nebo o malebnou jihočeskou chaloupku? Zasaďte zahradní nábytek do zahrady tak, aby ladil s jejím okolím včetně domu. Stejně tak popřemýšlejte nad barvou zahradního nábytku, zda bude tmavá, bílá či v jiných odstínech. Kromě židlí, lavic a stolu, které tvoří základ každého venkovního posezení, si můžete u truhláře nechat zhotovit** dřevěná lehátka** pro relaxaci u bazénu a opalování.

Výroba zahradní houpačky na zakázku

Při procházení velkoobchodů se zahradními potřebami a zbožím narazíme i na množství zahradních houpaček, a to většinou v plastovém provedení. Tyto houpačky mají jedinou výhodu, jsou lehce přenositelné, když je máte na jednom konci zahrady a další den je chcete mít na druhém. Stejně jako u židliček a stolků z plastu ale nemůžete očekávat nijak velkou kvalitu a dlouhou životnost. Plastová houpačka se může při větší zátěži rozlomit a pak už nezbývá než ji vyhodit a shánět novou. V truhlářské dílně si lze nechat vyrobit kvalitní dřevěnou houpačku, která bude stabilní, bezpečná, bez možnosti toho, že by se Vám v nějakém místě rozlomila, a s dlouhou životností. Na zimu byste ji však měli stejně jako ostatní dřevěný nábytek schovat do garáže, zahradního domku či jinam. Dřevo se vlhkem znehodnocuje a zimní dny by mohly způsobit nenávratné poškození nábytku. Dřevěný nábytek by se měl také jednou za čas přetřít ochranným lakem, aby nejen získal zase svůj lesk, ale aby se tak zvýšila jeho životnost. Zahradní houpačku si lze nechat vyrobit jak samostatně, tak ve spojení s altánem.

Výroba pergol a altánů ze dřeva

Máte-li zahradní nábytek, dotvořte svůj relaxační koutek výstavbou pergoly nebo altánu. Pergola a altán vytvoří na zahradě příjemné stinné místo vhodné k přátelským setkáním, grilování apod. Zároveň jsou tyto zahradní přístřešky dekorací. Především u pergoly jsou stěžejním prvkem dřevěné mřížky podobné žebříkům, umístěné na bocích. Ty slouží k popínání kvetoucích rostlin nebo hroznového vína. Na pergolu se také přidávají háčky k zavěšení květináčů či jiných ozdob. Budete-li chtít, je truhlář schopný vyrobit pergolu přímo s dřevěnými květináči zakomponavanými ve stěnách pergoly. Pergola je zkrátka praktickým i ozdobným prvkem zahrady. Necháte-li vystavět v její blízkosti zahradní krb, zajisté bude také místem nejoblíbenějším pro trávení teplých letních večerů. Tvar a velikost pergoly si zvolte podle dispozic místa, kde bude pergola stát. Pergola mívá nejčastěji tvar čtyřhranu. Můžete mít ale i osmihran či jiný. Truhlářům nebývají cizí ani nejrůznější atypická řešení zahradních staveb nebo nábytků. Co klient, to jiná představa a jiné přání a pro truhláře je zadaná práce výzvou, nikoliv nutností. Truhlář je svým způsobem nejen řemeslník, ale také umělec. Při stavbě altánu lze skloubit více materiálů dohromady. Základ altánu může být dřevěný, ale boční strany lze vystavět pomocí cihel a vytvořit tak malebnou zídku, na kterou pak postavíte dekoraci.

Zahradní domky na nářadí, přístřešky na auto

Zahradní domky na nářadí jsou malé dřevěné zahradní stavby sloužící k úschově zahradnického náčiní, sekačky apod. Ne každý má k dispozici garáž, do které by vše potřebné schoval a ne každý chce mít garáž přeplněnou jinými věcmi, než které souvisí s autem. Šikovné zahradní domky ze dřeva splynou vzhledem se svým okolím a tvoří i zajímavý zahradní prvek. Zahradní domky pojmou vše potřebné i nepotřebné vybavení. Zahradní domky však neslouží pouze k úschově nářadí, ale můžete si nechat zhotovit i malý domek pro přespávání, jakousi mini chatku. Ty se nejčastěji využívají na zahrádkách bez domů sloužících k pěstování plodin a nacházejících se v zahrádkářských koloniích. V truhlářství nabízí také výrobu přístřešků na auto, které se v posledních letech staly velmi poptávanými. Výstavba garáže je nejen finančně náročná, ale problémem bývá i nedostatek místa u domu, když se při jeho stavbě s něčím takovým jako garáž nepočítalo. Přístřešek na auto je levným, praktickým a estetickým řešením, jak své auto ochránit před krupobitím, sněhem, deštěm a padáním listí z okolních stromů. Přístřešek na auto rovněž vytváří stínek, takže v létě nenasedáte do extrémně rozpečeného auta. Truhlářská výroba zkrátka skýtá nespočet možností a je jen na Vás, které z nich využijete. Truhlář zvládne vytvořit jak menší dekorační prvky v podobě dřevěných truhlíků, tak větší zahradní stavby, jako jsou celé sady nábytku nebo domky. Co je důležité, výrobky ze dřeva Vám vydrží po dlouhý čas, a nemusíte se bát, že budete za rok muset shánět nové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5600 (magazinbrno.cz#24153)


Přidat komentář