Baristický kurz Brno

Také Vás dostává vůně kvalitní, právě upražené kávy? A což teprve její chuť, když se správně připraví. Nejen vaření je kumšt, který může přinést kulinářské delikatesy. I z na pohled "obyčejné" kávy můžete vykouzlit lahodný nápoj.

 

Chtěli byste více proniknout do světa kávy? Pak máte jedinečnou možnost se přihlásit do baristického kurzu. Kurz je prakticky otevřený pro každého. Nemusíte být zrovna zaměstnancem, nebo majitelem restauračního zařízení. Můžete být třeba jen "běžným" konzumentem kávy, který chce něco více než ji jen pít. Uvidíte, třeba Vás káva a vše okolo ní natolik zaujme, že se z Vás může stát barista.

Baristický kurz – teoretická a praktická část

Určitě Vás zajímá, co Vám takový baristický kurz dá, co se na něm naučíte. V prvé řadě je třeba říci, že baristický kurz nekončí jen jediným kurzem. Pokud Vás první, základní baristický kurz zaujme a úspěšně složíte závěrečnou atestaci, můžete postoupit o další stupeň výše. Zůstaňme však u základního kurzu, který je rozdělen na teorii a praxi.

Baristický kurz – teoretická část

Bez pevných základů se neobejde žádná činnost. A to platí i v případě přípravy kávy. A tak, než se budete moci pustit do přípravy kávy, čeká Vás teoretická část. Ne vždy však musí platit, že je teorie nudná a nezajímavá. Během teoretické části se například seznámíte s prapůvodem kávy, její historií. Od historie se pak přesunete k faktorům, které určují její kvalitu. K těmto faktorům například patří odrůda, zpracování kávy aj. Seznámíte se také s principem pražení. Budou Vám představeny metody přípravy kávy, včetně ukázek aj.

Baristický kurz – praktická část

Sami můžete posoudit, zda výše uvedená teoretická část je nudná, či ne. Po teoretické části se pak můžete těšit na "dotknutí se" kávy. To, že se víno degustuje, je poměrně známé a zažité. Věděli jste však, že degustace se týká i kávy? V rámci praktické části baristického kurzu budete mít možnost se seznámit se samotným protokolem degustace. V tomto případě hovoříme o cuppingu. Součástí praktické části je také popsání standardně užívaných technologií. K nim patří mlýnek, kávovar aj. Seznámíte se s jejich principem, jak fungují, jak je správně nastavit, udržovat aj. A pověstnou třešinkou na dortu praktické části baristického kurzu je, jak jinak, než příprava kávy.

Baristický kurz – ukončení mezinárodní atestací

Baristický kurz můžete ukončit mezinárodně uznávanou atestací, která je spojená se základními baristickými znalostmi. Stanete-li se hrdým držitelem certifikátu, bude to důkazem, že rozumíte veškerým postupům, které jsou spojené s přípravou kávy. K těmto procesům patří nastavování mlýnku, prezentace přípravy kávy aj. Držitel certifikátu také ovládá stěžejní faktory, které ovlivňují kvalitu kávy. V neposlední řadě držitel certifikátu nemá problém s popsáním veškerých článků tzv. řetězce kávy.

Proč se zúčastnit baristického kurzu

Proč věnovat nějaký ten čas baristickému kurzu? Můžete jít do kurzu čistě ze zvědavosti a zájmu. Můžete si však také zvýšit šance na uplatnění se v jiném povolání, než nyní vykonáváte. Můžete si díky baristickému kurzu přivydělávat aj.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5604 (magazinbrno.cz#24056)


Diskuze a zkušenosti

Jana Pavelková | 20.01.2014 16:05
Re: Baristický kurz Brno Dobrý den, chtěla bych se účastnit nějakého baristického kurzu a proto mě zajímá jaké jsou termíny a ceny kurzů. Děkuji

Petr Benke | 07.12.2014 18:10
Re: Baristický kurz Brno Dobrý den, chtěl bych se účastnit nějakého baristického kurzu a proto mě zajímá jaké jsou termíny a ceny kurzů. Děkuji


Přidat komentář