Předporodní kurzy Brno

Čekáte dítě a chtěla byste se dozvědět něco víc o těhotenství, porodu a poporodní péči? Navštivte proto některý z předporodních kurzů, na kterých vám odpoví na všechny důležité otázky a vy se tohoto velkého okamžiku nebudete muset obávat.

Porod je v životě ženy naprosto ojedinělou událostí. Jakmile zjistíte, že jste těhotná, měla byste začít s prenatální péčí. Ke zjištění jakýchkoliv existujících problémů je důležitá včasná návštěva lékaře. Jestliže jste zdravá, budete docházet na pravidelné kontroly. Lékař vám zodpoví všechny otázky, které se týkají těhotenství a porodu, ale pokud se chcete dozvědět ještě něco navíc, pak je nejlepší přihlásit se do předporodních kurzů. Tyto kurzy můžete navštěvovat i s otcem budoucího dítěte. Forma kurzů může být různá, ale cílem je vždy informovat těhotnou ženu a jejího partnera o tom, co je čeká** během těhotenství a porodu**. Kurzy jsou rozděleny do lekcí, z nichž každá má i svou praktickou část.

Průběh a obsah předporodních kurzů

Kurzy přípravy k porodu mohou probíhat o víkendech, nebo v průběhu několika týdnů. Většinou se jedná o dvouhodinové lekce. V teoretické části se dozvíte odborné informace od lékaře, sestry, nebo porodní asistentky. V praktické části budete pracovat s panenkou podobnou dítěti a naučíte se oblékání, přebalování a koupání. Součástí některých kurzů je i cvičení pro těhotné a těhotenské masáže.

Je cvičení v těhotenství důležité?

Každá žena má různou fyzickou kondici, a proto při cvičení je potřeba přistupovat individuálně ke každé z nich. Jestliže** těhotenství** probíhá normálně, tak nemá cvičení na plod a matku žádný negativní vliv. Velmi vhodné jsou cviky na balonech, kalanetika, jóga nebo plavání. Cvičení vás fyzicky připraví na porod, udrží vás v dobré kondici a může zmírnit některé těhotenské obtíže, jako jsou například bolesti zad. Na těchto kurzech vás také asistentka upozorní na aktivity, které pro těhotné nejsou vhodné. Neměli byste provádět cvičení, které zvyšuje tepovou frekvenci. Vyhýbejte se saunám, horkým koupelím, dále skákání, lyžování nebo jízdě na koni.

Nejčastější otázky na předporodních kurzech

Nejčastějšími otázkami na předporodních kurzech jsou samozřejmě ty, které se týkají toho, jaký porod chce žena mít a kde chce rodit. Jsou ženy, které chtějí porodit své dítě bez anestetik nebo utišujících prostředků. Jiné zase preferují použití špičkové techniky, monitorování dítěte a použití anestetik. V poslední době se také více žen zajímá o porod v domácím prostředí za přítomnosti pouze porodní asistentky. Tento porod je vhodný pro úplně zdravou ženu, která čeká druhé nebo třetí dítě. Doma jste sice obklopena rodinou a přátelským prostředím, ale případné komplikace mohou ohrozit život vás nebo vašeho dítěte. Porod v nemocnici je sice neosobní, ale poskytuje veškerou péči a při případných komplikacích může rychlý zásah lékaře zachránit život.

Péče o dítě po porodu

Na kurzech se také naučíte** jak se po porodu starat o dítě a o svůj zdravotní stav**.  Vysvětlí vám vše o kojení, šestinedělí, stravování v období kojení nebo jakou výbavičku dítěti pořídit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5608 (magazinbrno.cz#24125)


Přidat komentář