Bytový design - Brno

Každý z nás chce mít čistý, krásný a originální domov. Bytový design změní naše sny ve skutečnost. Pokud si sami nevíme rady jak pokračovat s rekonstrukcí nebo jak zařídit novostavbu, jsou tu bytoví designéři, aby nám pomohli.

Bytový design

V posledních letech je důležité, nejen kde bydlíme, ale především jak. Víc než kdy jindy si lidé zakládají na vzhledu svých domácností. Design se stává klíčovým slovem mnohých novostaveb nebo** rekonstrukcí**.

Bytový design – Brno

V případě, že se rozhodnete obrátit na služby designérů a architektů, Brno je jedním z center bytového designu. Nejen díky studentům architektury, ale také díky absolventům kurzů o bytovém designu je v** Brně** opravdu z čeho vybírat. Jsou zde mladí návrháři nebojící se ukázat neotřelé nápady, stejně jako bytoví architekti a návrháři s bohatými zkušenostmi. Všichni jsou vám plně k dispozici v různých částech města, s dobrou dostupností a jednáním, vycházejícím vám maximálně vstříc. Záleží tak pouze na vás, komu váš sen o designovém příbytku svěříte. Představám o realizaci se meze nekladou. Bytový design může mít podobu různých stylů, od country a historického stylu až po moderní minimalistický vzhled a v** Brně** se designéři výzev jen tak nezaleknou.

Kdo je bytový designér

Pro většinu lidí je návrh a realizace vlastního bydlení nelehký úkol, který raději svěří do rukou odborníka. Tím je právě** bytový designér** nebo interiérový architekt, jehož prací je tvorba interiérů a designu. Záleží na jeho užší specializaci, nicméně bytový designér se může věnovat návrhům ergonomicky řešených interiérů, návrhům nábytku nebo produktovému designu. Jeho hlavním úkolem je však individuální přístup ke každému klientovi, což zajistí originalitu každé rekonstrukce či novostavby.

Průběh bytové realizace

Na počátku spolupráce s bytovým designérem je první schůzka. Ta probíhá v místě realizace, kdy je konkrétní místo přeměřeno a kde designérovi zhruba nastíníte svoji představu. Společně pak vytvoříte návrh podle vašich přání. Následuje výběr vhodných barev a materiálů, 2D vizualizace bytového půdorysu a nyní také ve většině případů i 3D vizualizace. Nakonec se po odsouhlasení konečného návrhu dohodnete na cenové relaci.

Samotná realizace začíná ve většině případů stavebními úpravami, jako je zbourání příček nebo vyrovnání povrchů. Pokud se s bytovým designérem dohodnete na atypickém nábytku vyrobeném na míru, po jeho výrobě dojde k jeho odborné montáži do prostoru, a to za autorského dozoru. Na závěr se zrekonstruované prostory doplní dekoracemi a dojde na předání.

Materiály

Při rekonstrukci nebo při vytváření zcela nového interiéru je třeba nepodcenit výběr materiálů. Důležité je, uvědomit si praktickou stránku věci, a ve většině případů proto vybrat lehce udržovatelný materiál, kterým je kupříkladu masiv, sklo, dýha nebo kůže, v závislosti na použití.

Dekorace bytu

Bytový design je mimo jiné prezentován výběrem doplňků, které interiéru dají konkrétní styl. Bytový textil může být šitý na míru, originálním doplňkem mohou být svítidla nebo pouze nově očalouněný nábytek. Změnu interiéru podtrhne také nová tapeta nebo dekorativní štuk.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5611 (magazinbrno.cz#24064)


Přidat komentář