Finanční poradenství - Uherské Hradiště

Leží na vás finanční odpovědnost za vaši rodinu? Nevíte jak naložit se svými penězi, aby jen tak neležely na účtu nebo schované někde doma? Chcete, aby vám vaše peníze vydělávaly, aby se zhodnocovaly?

DluhyPeníze tu byly a budou. Říká se, že peníze hýbou světem a bohužel také platí, že někdo je pro peníze ochoten udělat cokoliv. Někdo má s penězi potíže a má jich málo, jiný jich má zase až až a stejně jich stále nemá dost a chtěl by jich mít ještě více. Nebudeme tady řešit, ke které skupině patříte vy. Ovšem pokud chcete své peníze spravovat odpovědně a efektivně, je dobré vědět, jak na to.

Finanční poradenství

Jak spravovat své peníze? Jak s nimi naložit tak, aby jen tak neležely a neztrácely na hodnotě? Možností je mnoho. Jenže různé možnosti nabízejí různě vysoké výnosy, a na co se nesmí zapomínat, nesou také různá rizika. Pokud své peníze chcete vložit do některého z** finančních produktů**, není od věci využít finančního poradenství.

V čem spočívá práce finančního poradce?

PenízeFinanční poradce je člověk, který nejprve provede analýzu finančních produktů, které momentálně využíváte. Pokud se některé vámi využívané produkty ve srovnání s obdobnými projeví jako nevýhodné, může vám finanční poradce nabídnout přechod na výhodnější produkt, díky kterému můžete například ušetřit na poplatcích nebo více vydělat, popřípadě mít jinak výhodnější podmínky. Chystáte-li se uzavřít nějaký nový finanční produkt, určitě vás k tomu vedou nějaké konkrétní pohnutky či plány do budoucna. Aby vám** finanční poradce** mohl doporučit produkt, který vám umožní splnit vaše plány, nebo se k jejich splnění alespoň maximálně přiblížit, potřebuje vaše plány znát, resp. potřebuje vědět, jakou částku a v jakém časovém horizontu chcete získat či naspořit. Zároveň finanční poradce musí být obeznámen s vaší finanční situací, aby vám mohl doporučit takový finanční produkt, který bude odpovídat vašim možnostem. Budete-li si to přát, může vám finanční poradce vytvořit také finanční plán do budoucna. Pokud vás některý z finančních produktů zaujme, můžete si ho rovnou v kanceláři finančního poradce nechat uzavřít.

Finanční poradce - Uherské HradištěPoradenství

Jste-li z Uherského Hradiště či okolí a sháníte finančního poradce, mohl by se vám hodit tip na finanční poradkyni, paní Lenku Sklenákovou. Paní Sklenáková nabízí klasické služby** finančního a pojišťovacího poradenství** a také uzavírání smluv. Paní Sklenáková nabízí** finanční poradenství pro Wüstenrot a Raiffeisen stavební spořitelnu**. Zaujaly-li vás služby finančního poradenství, neváhejte paní Lenku Sklenákovou oslovit. Všechny potřebné kontakty naleznete zde: Lenka Sklenáková, e-mail: l.sklenakova@seznam.cz, telefonní číslo: +420 731 875 199, adresa:** Mariánské náměstí 45, Uherské Hradiště, 686 01**.

Kam vložit své peníze?

FinanceKam vložit své peníze? Je lepší investovat, spořit, schovat si všechny peníze doma do skříně, anebo je nejlepší vzít si půjčku a pořídit si vše potřebné hned a pak už jen splácet? Ve všech těchto otázkách vám může pomoci** finanční poradce**, který vám osvětlí různé pojmy týkající se světa financí, vysvětlí vám plusy a mínusy různých možností a pomůže vám vybrat takový produkt, který bude odpovídat vašim požadavkům a potřebám a také míře rizika, kterou jste ochotni podstoupit.

Pojištění - druhy

Možná si říkáte, proč zde hovořit o** pojištění** – to přece žádné peníze nevydělá. Ovšem i pojištění je důležitým produktem, které vám může mnohdy velice výrazně finančně pomoci, pokud vás potká nenadálá nepříjemná událost. Pojištění lze rozdělit do dvou základních skupin a to na pojištění životní a neživotní. Životní pojištění se hodí především pro ty osoby, jež jsou živiteli rodiny a jejichž úmrtí nebo vážné zranění a pracovní neschopnost by pro rodinu znamenala neúnosné finanční problémy. Pokud chcete investovat nebo spořit a zároveň mít uzavřeno životní pojištění, hodí se pro vás investiční nebo kapitálové životní pojištění. V případě, že chcete mít životní pojištění bez spořících nebo investičních složek, využijte rizikové životní pojištění. Dalším typem** životního pojištění** je důchodové (nepleťte si je s penzijním pojištěním), které slouží k zajištění lepší situace v důchodu a které rovněž může sloužit k zajištění pozůstalých. Kromě životních pojištění existuje široká škála** neživotního pojištění**. Často se využívá pojištění sloužící k ochraně majetku, jako například pojištění domácnosti nebo nemovitosti, havarijní pojištění, připojištění čelního skla, pojištění zavazadel aj. Další typy pojištění jsou například cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění právní ochrany a další.Hypotéka

Půjčky - hypotéky, úvěry

Mezi nejoblíbenější půjčky v České republice patří** hypotéky** nebo** úvěry ze stavebního spoření**. Tyto typy půjček totiž umožňují získat vysoké částky peněz za relativně výhodných podmínek a nízkých úrokových sazeb. Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření je tak ideálním prostředkem k pořízení vlastního bydlení. Jinými typy půjček jsou třeba leasing, kontokorent nebo půjčka z kreditní karty.

Spoření peněz

Většinou se říká, že nechat peníze doma není moc dobré, protože na ně působí inflace. V podstatě to samé se s nimi děje, pokud jen tak leží na běžném bankovním účtu. Řešením by mohl být některý ze spořicích produktů. Ovšem úroky na** spořicích účtech** jsou tak nízké, že většinou stejně inflaci nepokryjí zcela, takže vaše peníze dokáží ochránit před inflací jen částečně – jenže při pohledu z druhé strany je stále je lepší nízký úrok, než žádný úrok. Jiným oblíbeným spořícím produktem je stavební spoření, jehož dosavadní výhodnost, kterou zajišťovaly vysoké výnosy na úrocích a státních příspěvcích, s nedávným snížením státního příspěvku bohužel také klesá. Přesto však stále patří stavební spoření k těm nejvýhodnějším formám spoření, ovšem s tím háčkem, že délka spoření trvá šest let. Peníze si samozřejmě můžete vybrat i předčasně, ale ztratíte tak nárok na veškeré úroky a státní příspěvky. Na druhou stranu stavební spoření umožňuje získat úvěr za zvýhodněných podmínek. Kromě** spoření lze své peníze zhodnocovat také **investováním.šťastná rodina

Investice a možnosti investování

V porovnání se spořením nabízejí** investice** vyšší výnosy, ovšem často také podstatně vyšší rizika. V případě** investic** tak platí, že čím vyšší výnosy je možné díky investici získat, tím vyšší rizika ztrát jsou s danou investicí spojeny. Investovat lze prostřednictvím nejrůznějších fondů s velmi různou mírou rizika, popřípadě také s investičním životním pojištěním. Kromě bankovních produktů je možné investovat i jinak, například na burze, do dluhopisů, do nemovitostí či do umění, drahých kovů nebo kamenů apod. U různých typů investic platí podstatně odlišné zákonitosti. Investování do nemovitostí se tak podstatně odlišuje od investování pomocí investičních fondů. V každém případě je však dobré před tím, než se rozhodnete nějakou investici zrealizovat, si o dané problematice zjistit maximum informací, zjistit si, jak fungují zákonitosti na daném trhu a teprve pak své peníze s klidem investovat. S** investičními fondy** vám jistě nejlépe poradí právě finanční poradce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5622 (magazinbrno.cz#24110)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat