Finanční poradce - Brno

Čeká vás důležité rozhodnutí týkající se peněz? Chcete si vzít hypotéku či úvěr? Rozhodujete se kam a do čeho investovat? Široká nabídka finančních produktů a společností, které je nabízejí, dokáže pěkně zamotat hlavu.

Rozhodnutí týkající se peněz by měla být strategická a dobře promyšlená, důležité je dívat se dlouho dopředu a zároveň si vždy nechávat nějakou rezervu a „zadní kolečka“. Když se jedná o peníze, nikdy se nechovejte zbrkle a neuváženě, mohli byste toho ještě hodně dlouho litovat.

Finanční poradce - Brno

O svých financích se sice můžete poradit s kýmkoliv, například se známými nebo s rodinou, ale největší službu Vám určitě prokáže opravdový profesionál. Pokud své finance neberete na lehkou váhu, je výhodné využít služeb finančního poradenství. Finanční poradenství poskytuje finanční poradce.

Finanční poradce

Čeká-li vás rozhodnutí týkající se peněz, určitě jej neberte na lehkou váhu. Pokud se chcete poradit s někým zkušenějším, kdo má celkový přehled a je profesionál v oboru financí, vyhledejte si ve svém okolí finančního poradce. Finanční poradce je člověk, pro kterého je vyhledávání vhodných finančních řešení na míru každému zájemci denním chlebem. Je v podstatě jedno, o jaký finanční produkt máte zájem, za chcete investovat, půjčit si peníze, uzavřít pojištění či ještě něco jiného. Finanční poradce má všeobecný přehled a znalosti, takže pro vás najde vhodné řešení. Vy pouze musíte vědět, co od svých financí očekáváte, jaký výsledek si představujete a kolik peněz si můžete dovolit splácet, popřípadě investovat či pravidelně zasílat na pojištění atp. Podle toho pro vás finanční poradce vytvoří řešení maximálně odpovídající vašim nárokům, požadavkům a také vašim možnostem.

Pojištění - druhy

Na výběr jsou desítky různých druhů pojištění. Dvě základní skupiny, na které se pojištění člení, jsou pojištění životní a neživotní. Základním účelem životního pojištění je zajistit ochranu pozůstalých před finančními problémy v případě náhlé smrti osoby, jež měla v rodině nejvyšší příjmy a rodina byla na těchto příjmech do určité míry nebo zcela závislá. Existují následující typy životního pojištění:

  • Kapitálové životní pojištění
  • Investiční životní pojištění
  • Rizikové životní pojištění
  • Důchodové životní pojištění – zvláštní forma životního pojištění, která slouží k zajištění lepší finanční situace v důchodu.

Neživotní pojištění

Další typy pojištění bývají označovány jako neživotní. Náleží sem všechny ostatní typy pojištění a připojištění, kterých je nespočítaně. Mezi neživotní pojištění patří například pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, úrazové pojištění, pojištění právní ochrany, soukromé zdravotní pojištění, penzijní připojištění, cestovní pojištění, havarijní pojištění, pojištění odpovědnosti a další…

Typy půjček

Existuje několik typů půjček. Rozdíly mezi nimi jsou dány tím, zda je nutné mít ručitele, nějakou formu zástavy, popřípadě nic takového potřeba není. Další rozdíly mezi půjčkami jsou tvořeny tím, zda je mohou poskytovat pouze bankovní domy nebo i jiné instituce, jaká může být maximální doba splácení, maximální výše půjčené částky apod. Mezi půjčky patří takové finanční produkty, jako například úvěry, hypotéka, kontokorent, půjčka na kreditní kartu, úvěr ze stavebního spoření, leasing, nákup zboží na splátky aj.

Investice

Investovat je možné do speciálních investičních produktů, které nabízejí bankovní domy a jiné instituce, ale také třeba do drahých kovů či kamenů, nemovitostí, umění apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5630 (magazinbrno.cz#24063)


Přidat komentář