Hypotéky a finanční servis - Brno

Rozhodujete se, zda pro Vás bude výhodnější hypotéka nebo úvěr? Máte naspořené peníze, které byste rádi rozumně investovali? Nebo máte jakýkoliv dotaz z oblasti financí? Pak je na čase obrátit se na odborníky.

Kdy je vhodné obrátit se na finančního poradce?

Finančního poradce byste měli vyhledat vždy, když se chystáte koupit nebo postavit rodinný dům, byt nebo např. chalupu či chatu. Finanční poradce Vám pomůže, pokud si přejete vytvořit rezervu pro Vaše děti nebo vnoučata, aby pak měly alespoň z části usnadněný start do života. Dalším případem je, že Vám není lhostejné, kde vezmete peníze, nebo z čeho budete žít, až odejdete do důchodu, nebo ukončíte svou kariéru. Finanční poradce Vám také poradí s různými druhy pojištění, pokud např. potřebujete ochránit svůj majetek nebo Váš příjem před možnými riziky, které se lidem bohužel nevyhýbají. Nebo máte zájem na tom, zhodnotit své peníze? I toto je důvod, proč využít bezplatných služeb finančního odborníka, která Vám poradí v jakékoliv žádané oblasti.Peníze

Hypotéka a její výhody

Důvodů proč si vyřídit a zřídit hypoteční úvěr je hned několik. Vždy při rozhodování záleží na účelu, pro který hypotéku zřizujete. Co se týče hypotéky, která je určená pouze na financování vlastního bydlení, není prakticky jiná možnost, jak toto bydlení financovat, pokud tedy nemáte peníze na bydlení naspořené. Ručení nemovitostí je jedním z nejlevnějších zdrojů financí. Pokud budeme hovořit o neúčelové hypotéce, i zde je hlavním důvodem nižší úročení a někdy je velmi složité získat ručitele. To je častým problémem u všech úvěrů, nejen u hypotečních.

Jakou hypotéku si vybrat?

Hypotéku byste neměli vybírat sami, pokud se na trhu financí neorientujete. Hypoték je hned několik. Vzájemně se od sebe odlišují různými podmínkami, které můžou mít výrazný zásah do Vaší peněženky. Zvolenou hypotéku byste měli především vybrat tak, aby byla ušitá přímo na míru Vaším potřebám, Vaším možnostem a Vaším přáním. Vždy důkladně zvažte veškeré Vaše příjmy, plány a priority. Zpravidla v okamžiku, kdy se mění u zvolené hypotéky úroková sazba, je možné ve většině hypotečních bank učinit mimořádnou splátku, pokud např. dostanete větší sumu peněz, které máte v plánu právě na předčasné splacení hypotéky použít. Pokud tedy očekáváte, že v brzké době dostanete určitou sumu peněz, např. z pozůstalosti, ze stavebního spoření, apod., je dobré zvolit si krátkou fixaci. Jestliže zase víte o tom, že Vám v budoucnu čekají výdaje, které budou vyšší než ty současné, může Vám finanční poradce doporučit degresivní splácení, díky kterému dosáhnete toho, že bude finanční zatížení soustředěno do počátku splácení hypotečního úvěru a naopak bude co nejvíce sníženo ke konci úvěrových splátek. U tohoto druhu hypotéky navíc můžete celou dobu splácení hypotéky prodloužit až na 40 let. Je ale zapotřebí, aby byly hypotéky splaceny nejpozději ve věku 70 let toho, kdo o hypotéku žádá.

Na co při výběru hypotéky myslet?

Mějte na mysli, že Váš čistý měsíční příjem by neměl pokrývat pouze výdaje domácnosti. Je nutné, aby Vám vždy na daný měsíc zůstala určitá finanční rezerva, alespoň ve výši několika tisíců korun. Finanční poradce Vám nabídne řadu možností, jak při pořizování vlastního bydlení ušetřit. Již samotné odpouštění poplatků za zpracování hypotéky Vám ušetří mnoho tisíc až desetitisíc korun. Nebo můžete získat odhad nemovitosti za zvýhodněnou cenu nebo dokonce zcela zdarma. Různých výhod je v nabídce ale víc, jakož i výpis z katastru nemovitostí zdarma. Stačí se jen informovat u svého poradce.

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je nejjednodušší formou, jak získat peníze na různé Vaše potřeby. Chcete si koupit jakoukoliv věc, která Vám padla do oka? Pořídit auto, novou kuchyň nebo absolvovat jiné příjemné nákupy? Spotřebitelský úvěr se hodí na nákup domácích spotřebičů, nábytku, elektroniky, na vybavení nebo i na dovolenou. Spotřebitelský úvěr je v současné době v České republice nejdostupnější a nejrychleji vyřizovaný druh úvěru. Poskytují ho jak bankovní instituce, tak i nebankovní subjekty. Ty často umožňují sjednání úvěru přímo v obchodě, kde si danou věc pořizujete. Jde o snadný nákup, při kterém nemusíte mít u sebe požadovanou částku. Přijdete do obchodu, vyberete si zboží a požádáte o úvěr. Věc můžete hned užívat, přitom první splátka na Vás čeká až další měsíc. Vše je velmi jednoduché, rychlé a někdy i výhodné. Aby byl takový obchod skutečně výhodným i pro Vás, poraďte se s finančním poradcem, kterým Vám doporučí společnost poskytující spotřebitelské úvěry.

Parametry spotřebitelského úvěru

Spotřebitelský úvěr je určován několika základními parametry. Především se jedná o velikost spotřebitelského úvěru, která je rozhodná pro určitou formu ručení. Pokud žádáte o nižší částku, nebudete ručení potřebovat. Lépe řečeno, nebude od Vás ručení vyžadováno. Podle velikost úvěru se dále určuje úrok, neboli roční procentní sazba nákladů. Na základě toho Vám bude vypočtena splátka, která bude závislá na délce období, po kterou bude daný úvěr koncipován.

Na co si dát pozor?

Spotřebitelské úvěry jsou velmi lákavé, neboť jimi můžete rychle získat peníze na běžné nákupy. Je ale důležité své půjčky řádně splácet. Rozhodně je špatné hradit jeden úvěr druhým. Pokud jste se do takové situace dostali, na nic nečekejte, a rychle vyhledejte finančního poradce, který udělá vše proto, aby Vám pomohl se oddlužit. Jinak se můžete velmi snadno dostat do spirály spotřebitelských úvěrů, ze které se špatně dostává.

Investování financí

Investování financí je v současné době pro mnohé lidi dosti nejistým krokem. Ten vyžaduje dokonalou znalost finančního trhu a strategii. Lze jimi své finance výhodně a bezpečně investovat. Můžete si vybrat z mnoha různých možností investování. Výběr bude zcela jistě záviset na tom, jak moc máte chuť své peníze zúročit, a zároveň, jak velké riziko jste schopni podstoupit. Od toho se bude odvíjet i volba způsobu investování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5631 (magazinbrno.cz#24111)


Přidat komentář