Projekty domů, bytů - Brno

Žádná stavba se dnes neobejde bez projektu, který vám pomůže udělat si představu o tom, jak váš vysněný dům bude vypadat, ale také nastaví přesná pravidla pro stavitele. Projektování má však svá přesná pravidla. Přenechte jej odborníkům.

Přenechání projektu odborníkům

Přestože určitě přesně víte, jak by váš dům snů měl vypadat, a říkáte si že sami vše zvládnete nejlépe, projekt raději svěřte** odborným projektantům**, kteří vyslyší vaše přání a požadavky, zároveň vás ale budou schopní upozornit na možná úskalí, a také znají všechny zákonem stanovené normy a požadavky. V případě projektu, který by nesplňoval některé požadavky, například pokud jde o požární ochranu, nebo statiku, by se vám totiž snadno mohlo stát, že nezískáte stavební povolení, a veškeré** projektování** by tak muselo začít nanovo.

Typové projekty

Většina stavebních firem vám nabídne katalog či databázi typových projektů, což se hodí zejména v situaci, kdy nemáte o domě ještě přesnou představu. K tomu aby z typového projektu vznikl projekt vašeho jedinečného domu je pak potřeba projektanta, který podle vašich požadavků projekt upraví a změní právě na míru vašim potřebám a přáním.

Individuální projekty

Pokud ale máte zcela** atypickou vizi**, nebo naopak stavíte ve specifických podmínkách, které budou vyžadovat speciálně tvarovaný dům, v databázi** typových projektů** nejspíš nic vhodného nenajdete. Jděte proto rovnou za projektantem. Ten vám vytvoří unikátní projekt na míru, a třeba i poradí, pokud si nejste něčím jisti, nebo ještě vlastně vůbec nevíte, jaká stavba by byla za daných podmínek možná.

Projekt pro úřady i pro vás

Projektová dokumentace je primárně určena pro úřady, které na jejím základě rozhodují o stavebním povolení. Následně pak bude sloužit také stavbyvedoucímu, aby věděl, co a kde stavět. Ještě před začátkem stavby však poslouží především vám, pro představu, jak bude dům vypadat a zda skutečně splní vše, co od něj očekáváte. Na projektové dokumentaci uvidíte dům ze všech stran, zjistíte přesné rozměry jednotlivých místností a mnohé další. Pokud se vám něco nebude zamlouvat, teď to ještě můžete změnit. Součástí projektů často bývá i 2D či 3D vizualizace, ve které projektanti často do domů zakreslují i přibližné umístění nábytku, právě pro představu zákazníka, který se tak v domě může téměř zabydlet. Díky moderním technologiím je vizualizace opravdu vysoce věrná.

Jak vybírat projektanta

Zkušený** projektant vám v průběhu tvorby projektu se vším poradí, a také jistě bude nabízet mnohá řešení, která vás třeba nenapadla. O zkušenostech projektanta bude svědčit jednak pohotovost jeho odpovědí na vaše dotazy, případně pak reference, které řada firem nabízí už předem na svých webových stránkách. Cena v porovnání s náklady na stavbu dobu bude zanedbatelná, proto se nebojte připlatit. **Kvalita projektu rozhoduje o kvalitě vašeho domu, bydlení, a v návaznosti na toto všechno i o spokojenosti v životě, takže šetřit opravdu není na místě. Volte** projektanta** který se dokáže ztotožnit s vašimi představami, a je ochoten hledat nová řešení. Ať už plánujete drobný bungalov nebo honosnou vilu, měl by vám a vašemu projektu věnovat maximální úsilí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5633 (magazinbrno.cz#24096)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat