Pronájem nemovitostí - Brno

Stěhujete se do nového a rozhodli jste se pronajímat původní byt? Zdědili jste po svých příbuzných nemovitost, kterou zatím nehodláte prodávat, ale rádi byste z ní měli pravidelné měsíční příjmy? Pak je na místě oslovit realitní společnost.

Pronájem nemovitosti

Nevyužíváte některou ze svých nemovitostí, ale sami jste zjistili, že na její prodej není nejvhodnější doba? Přesto nechcete, aby Váš byt, dům nebo chata leželi ladem? Možná že přesto, že v bytě nebydlíte, jste povinni pravidelně měsíčně platit zálohu na elektřinu a plyn, a stejně se Vám může stát, že po vyúčtování musíme doplácet. Také se Vám to stalo? Ačkoliv to zní paradoxně, stává se to, a proto je vždy dobré mít v takové nemovitosti nájemníky. Alespoň do doby, než se rozhodnete nemovitost prodat nebo než najdete kupce. Pronájem nemovitosti zajišťuje jejím majitelům hodně výhod. Ovšem pronajmout nemovitost není jednoduché. Můžete si dát inzerát do novin, na internetové servery nebo do městského či obecního zpravodaje. Určitě se Vám také někdo ozve. Ovšem pokud zrovna nebydlíte v dané obci nebo městě a jste nucení na prohlídky se zájemci dojíždět, není to dvakrát výhodné. Navíc běžně se stává, že zájemci mají zájem o prohlídku opakovaně a poté se přesto rozhodnout pro jiný byt, možná i proto, že Váš výklad nebyl tak přesvědčující a na některé otázky ohledně** kupní smlouvy** a dalších podmínek jste neznali odpovědi.

Pronájem nemovitosti přes realitní společnost

Jestliže potřebujete pronajmout svou nemovitost, a pro tento krok jste se rozhodli s tím, že využijete služeb realitní společnosti, pak si vyberte ve Vašem okolí některou z těch nejbližších. Důležité je, aby Vám byl realitní makléř sympatický, aby měl s prodejem a pronájmem zkušenosti, aby nebyl naprostým nováčkem v dané oblasti, a o kterém víte, že již zobchodoval nemovitosti podobné té Vaší. Realitní makléř musí být vstřícný, musí působit důvěryhodně a jeho vystupování musí být na úrovni. Makléř s Vámi probere možné způsoby, jak Vaši nemovitost pronajmout rychle a za tu nejlepší cenu pro Vás.

Postup při oslovení realitní společnosti

Poté, co se obrátíte na** realitní společnost**, přímo v nemovitosti, které se pronájem týká, Vás navštíví realitní makléř. Ten si nemovitost prohlédne, celou ji podrobně projde a nafotí si ji jak zvenku, tak i interiér, resp. každou místnost z více úhlů. Poté zjistí, jaká je v obci občanská vybavenost, jaké jsou tam možnosti, jaké je do obce dopravní spojení, co památky, atd. Dále se od Vás bude makléř informovat, kdy byla provedena poslední rekonstrukce nemovitosti, co všechno bylo rekonstruováno, jaké stavební materiály byly použity a samozřejmě, jakou cenu si za pronájem představujete. Velmi důležité je také uvést, od jakého data je nemovitost** volná k nastěhování.**

Formy spolupráce s realitní společností

K těm nejčastěji voleným formám spolupráce s realitní kanceláří patří exkluzivní zprostředkování. Dále můžete volit také neexkluzivní zprostředkování. Při exkluzivním zprostředkováním reprezentuje vlastníka nemovitosti pouze jedna realitní kancelář. Makléř této realitní společnosti díky kvalitnímu a vysoce propracovanému systému spolupracuje i s dalšími realitními kancelářemi, což zvyšuje pravděpodobnost přivést vhodné nájemce. Tím je vysoká pravděpodobnost, že celkový pronájem bude trvat krátkou dobu. Díky exkluzivnímu zprostředkování se Vy obracíte pouze na jednu jedinou kontaktní osobu, se kterou všechno řešíte. Neexkluzivní zprostředkování znamená skutečnost, kdy dvě a více realitních kanceláří reprezentují vlastníka nemovitosti. Tím dochází k tomu, že si realitní kanceláře vzájemně konkurují, klient, který má o nemovitost zájem, může být naprosto zmatený, kdo tedy nemovitost nabízí a která cena je tedy skutečná. Tento způsob realitních služeb může vést k nižšímu pracovnímu nasazení a tedy k horším výsledkům.

Pronájem nemovitosti bez realitky

Jistě každého napadla možnost** pronajmout si svou nemovitost** sám, bez realitky. Důvodů je hned několik, všechny končí samozřejmě u financí. Je Vám zcela jasné, že realitní kancelář si za odvedenou práci nechá zaplatit v podobě provize. Pak musíte počítat s tím, že některé zájemce může odradit Vaše cena za pronájem plus informace, že k ceně je potřeba ještě přičíst provizi realitní kanceláře. Realitky však k inzerátům neuvádějí, kolik činí ta zmíněná provize. Zda se jedná o tři procenta z celkové částky, nebo o šest procent apod. Mnozí zájemci nemají také s realitními kancelářemi dobré zkušenosti a raději hledají inzeráty, které nabízejí sami inzeranti. Pokud se rozhodnete pronajmout nemovitost sami, na vlastní pěst, můžete na tom vydělat peníze, protože to, co by si narazila realitka za své služby, o to vy můžete zvýšit cenu za nemovitost, vystavujete se ale riziku nebezpečí podvodu nebo okolních vedlejších výdajů, které jsou s prodejem a pronájmem nemovitostí spojeny. Každá varianta má samozřejmě svá pro a proti, ostatně tak jako všechno, ovšem s realitní společností je pronájem vždy pohodlnější, bezpečný, a rychlý. Finální rozhodnutí vždy záleží pouze na daném člověku a především na jeho znalostech v oboru pronajímání nemovitostí.

Výhody pronájmu nemovitosti s realitní kanceláří

Pokud se rozhodnete při pronájmu nemovitosti využít služeb realitní kanceláře, máte vyřešenu jednu velkou starost, kterou je papírování, zjišťování informací, znalost zákonů, vystání dlouhých front na úřadech a platby za služby externím právníkům, které stojí hodně peněz. Realitní kancelář se Vám o vše postará, připraví smlouvy, doloží veškeré potřebné listiny, vyplní a doplní důležité údaje, které Vás vždy absolutně ochrání před možnými podvodníky. Samozřejmě to ale není zadarmo. Proto při využití služeb realitní kanceláře počítejte s tím, že v případě, kdy Vám sežene vhodného kupce nebo nájemníka a připraví vše podstatné a vy tedy nebudete muset ani hnout prstem, musíte za to zaplatit, stejně jak je tomu u kterýchkoliv jiných služeb. Pohodlí a komfort není nikdy zadarmo.

Na závěr

Pokud se Vám naskytla možnost pronajmout svůj byt, chatu, rodinný dům nebo prostory pro podnikání a chcete mít jistotu, že se nemovitost pronajme, že se najde vhodný kandidát, že nebudete podvedeni a nepřijdete o své peníze ani nemovitost, pak Vám musíme doporučit obrátit se na zkušenou realitní kancelář. Tato za Vás vyřídí všechno podstatné a Vy budete mít pronájem naprosto bez starostí. Poskytnete několik důležitých informací o dané nemovitosti realitnímu makléři a pak už jen budete dostávat pravidelné zprávy o stavu věci. Pokud by se nemovitost po pár týdnech až měsících nepronajmula, zkušený makléř Vám navrhne několik dalších možných variant řešení, jak úspěšnost pronájmu zvýšit bez toho, abyste museli snižovat cenu nemovitosti. S realitní kanceláří je radost spolupracovat, i když je za její úspěch potřeba zaplatit. Provizi sice neplatíte Vy, ale nový nájemce, ovšem kvůli její výši může být zájem o vaši nemovitost dosti snížen a celá záležitost se může protáhnout, než seženete někoho, kdo je ochotný do dané nemovitosti jít. Každopádně pronájem nemovitostí přes realitní kancelář nabízí velmi mnoho výhod, které si pořádně uvědomíte až v případě, že si tuto variantu zvolíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5636 (magazinbrno.cz#24100)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat