Čínské tlakové masáže a relaxační masáže Brno

Pociťujete napětí, či bolest v oblasti zad? Ráno se i po vydatném, několikahodinovém spánku budíte celí rozlámaní? Vzhledem k Vašemu pracovnímu vytížení a povinnostem doma sportu moc nedáte? Myslete i na sebe a zajděte si na uvolňující masáž.

Možná si říkáte, že Vám masáž, nějaké to hlazení, dotyky, protahování a „lámání“ nic nedá a nepřinese. Možná si říkáte, že investice do masáže jsou vyhozené peníze. Ovšem „za vyzkoušení“ nic nedáte, kromě trochu toho času a peněz. Uvidíte, že již po první odborně provedené masáži změníte názor. A budete-li se chtít cítit ještě lépe a budete-li chtít mít důvodu se kolem sebe zase více usmívat, pak si určitě dopřejte masáž pravidelně. Nejen Vy samotní oceníte, že se budete cítit po těle i po duši fajn.

Čínské tlakové masáže Brno

Pokud byste hledali masáž, která se může pochlubit, že je vůbec nejstarší masáží, pak ji najdete právě v čínské tlakové masáži. Čínská tlaková masáž vychází z tradiční čínské medicíny. Jedná se o masážní techniku, která využívá bohatých poznatků tradiční čínské medicíny.

Princip čínské tlakové masáže

Čínská tlaková masáž se nesoustřeďuje jen na určitou oblast, partii. Bere člověka jako celek, který by měl být v harmonii. Každý blokace může způsobit určitou bolest, nesoulad. Čínská tlaková masáž se soustřeďuje na uvolnění zablokované energie ve Vašem organismu. Při čínské tlakové masáži se využívají energetické body, meridiány, přičemž cílem je nastolení a obnovení ztracené harmonie a navození nové vitality. Po čínské tlakové masáži můžete pocítit přímo příval energie, která se do Vás dostává.

Přínosy čínské tlakové masáže

Kdo z nás se nepotýká s vnitřním napětím, stresem, spěchem, nedostatkem kvalitního spánku aj.? Pokud i Vy patříte k zaneprázdněným jedincům, kteří dělají od nevidím do nevidím, pak přijdou domů a ještě doma uklízí, vaří, připravují se do práce, dohlíží na úkoly dětí apod., pak je jen otázkou času, kdy se sesypete, vnitřně vyhoříte, či vybuchnete, ztratíte energii a tolik důležitý vnitřní klid. Čím dříve se tzv. zastavíte, nadechnete a uvědomíte si, že nejste na světě jen pro plnění úkolů, povinností, termínů, tím lépe. Život by měl být také o prožitku, ne jen žití. Život by vám měl přinášet radosti, ne jen strasti. Život je příliš krátký na to, abyste ho „jen“ proběhli a nevychutnali si ho. Zastavit se, uvolnit a nadechnout můžete i díky masáži.

Čínské tlakové masáže – konec bolesti i stresu

S jakými veškerými potížemi, ať už fyzického, nebo psychického rázu Vám může pomoci čínská tlaková masáž? Na úvod je dobré také říci, že většina nemocí, ne-li všechny nemoci, mají svůj původ, svého viníka v psychice. Dokonce i těžké, závažné nemoci vzniknou a propuknou na základě našeho vnitřního neklidu. Pokud se potýkáte s bolestí hlavy, migrénou, nespavostí, stresem, dýchacími potížemi, zažívacími potížemi, otoky dolních končetin, bolestí kloubů, zácpou, průjmem aj., pak ve všech těchto případech se můžete svěřit do rukou odborného maséra na čínskou tlakovou masáž.

Čínská tlaková masáž – kdy není vhodná

Ve kterých případech však není čínská tlaková masáž doporučována? Čekáte miminko, máte vysoký krevní tlak, trápí Vás křečové žíly, trpíte záněty žil, potýkáte se srdečními potížemi? Pak raději čínskou tlakovou masáž vynechejte a nechte si doporučit jinou, pro Vás vhodnější masáž, vzhledem k Vašemu momentálnímu zdravotnímu stavu.

Čínská tlaková masáž – možnosti zaměření

Rozhodnete-li se pro čínskou tlakovou masáž, pak si budete moci vybrat hned z několika masáží. Je možné se objednat na jednu, či více tlakových masáží. Pokud byste nevěděli, které dát přednost, pak Vám masér jistě doporučí tu nejvhodnější. Čínská tlaková masáž může být se zaměřením na obličej, dále se zaměřením na bederní oblast a pánev, dále na horní končetiny, dolní končetiny, záda a šíje.

Čínská tlaková masáž – délka trvání

Čínská tlaková masáž může trvat dvacet minut, ale také celou hodinu. Délka masáže se odvíjí od masírované oblasti, kterou si vyberete. Kupříkladu masáž zad společně se šíjí trvají cca hodinu. Masáž obličeje pak dvacet minut.

Relaxační masáže Brno

K zdraví neodlučitelně patří i psychická stránka. Nejsme-li psychicky v pohodě, pak se naše disharmonie negativně projeví na našem žití. Ani tak nezáleží, jak se právě tváříte, spíše, jak se právě vnitřně cítíte. Jak se tedy cítíte? Můžete Vaše nynější žití považovat za uspokojivé, šťastné? Nebo není dne, kdybyste se vnitřně netrápili, neužírali pro maličkosti, či naopak velké věci? S nahromaděným napětím Vám mnohdy nemusí pomoci ani psycholog, či psychoterapeut. Váš problém je totiž uvnitř Vás. Psycholog Vás může nasměrovat, ukázat Vám cestu, ale nezmění Vás kouzelným proutkem, ani nepřinutí myslet a dívat se na svět jinak. Vnitřní napětí, které si „pěstujete“ a hromadíte, může způsobit vážnou blokaci. Té se můžete zbavit pomocí** relaxačních masáží**.

Relaxační masáže – navození vnitřního klidu a harmonie

Při relaxačních masáží můžete skutečně vypnout. Můžete skutečně přestat myslet, co vše jste ještě nestihli udělat, odeslat apod. Myslete také na sebe. Nechte jen tak volně plynout myšlenky a vnímejte každý dotek maséra. S každým jeho dalším dotekem můžete pociťovat větší a větší úlevu. Starosti mohou dostat hned jinou podobu, jinou důležitost. Je možné, že to, co se Vám před chvílí zdálo jako nevyřešitelné a těžké, rázem dostalo jiný směr a rozměr. Relaxační masáže nejsou zázračné, ani nejsou všelékem, ale ve velké míře Vám usnadní pochopit se a vnímat se.

Relaxační masáže – za použití esenciálních olejů

Není výjimkou, že se při relaxačních masáží využívají vonné esenciální oleje. Vzácné oleje jsou nejen léčivé, ale také umocní efekt masáže. Esenciální oleje přispějí k navození psychické a fyzické harmonie. Ostatně, když si zapálíte aroma lampu, bezpochyby se hned cítíte po duši i těle lépe.

Relaxační masáže – nabídka

V případě relaxačních masáží se můžete setkat s poměrně bohatou nabídkou. Může se jednat o čistě relaxační masáž s využitím vonného olejíčku, ale také o relaxační masáž aromatickou, relaxační masáž za pomoci lávových kamenů, čokoládovou masáž, masáž ve spojení s peelingem, zábalem aj. Můžete postupně vyzkoušet veškeré masáže, které má příslušný masážní salón, či studiu v nabídce. A ta masáž, která Vám pak bude nejvíce vyhovovat, k té se můžete vracet.

Důležitost relaxačních masáží

Určitě si zasloužíte trochu toho rozmazlování, za tu veškerou péči a starostlivost, kterou věnujete ostatním. Budete-li spokojeni Vy sami, pak bude spokojeno i okolí kolem Vás. Rozhodně platí to, jak „vysíláte“ a působíte na druhé, se Vám pak vrací. Budete-li neustále druhým „dávat“, ale nebudete sami přijímat, pak je jen otázkou času, kdy budete potřebovat pomoc. Vždy je lepší prevence, než léčba. A masáže je možné považovat za prevenci i léčbu současně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5637 (magazinbrno.cz#24049)


Přidat komentář