Klasické, švédské a relaxační masáže Brno

Patříte-li mezi osoby, které jsou vysoce pracovně vytížené nebo tvrdě trénujete, je masáž ideální volbou, jak své tělo dokonale zregenerovat. Dobře provedená masáž zregeneruje vaše tělo nejen po fyzické stránce, ale také po stránce psychické.

Masáž

Masáž je v podstatě metoda, díky které dochází k fyzické a duševní relaxaci, zlepšuje prokrvení těla, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, urychluje regeneraci a mnoho dalšího. V současné době existuje velké množství různých druhů masáží, které využívají jak staré tradiční metody, tak i současné moderní poznatky a které mají široké spektrum využití. Masáže také dokáží významně ovlivnit i centrální nervový systém a dokonce i jednotlivé orgány. Masáže jsou mimo jiné součástí různých rehabilitací a léčby. Dnes je možné si dopřát například klasickou masáž, reflexní, rekondiční, thajskou, masáž lávovými kameny a mnoho dalších. Jestliže si chcete dopřát blahodárně působící masáž, která pozitivně ovlivní vaše zdraví, je nezbytné svěřit své tělo do rukou zkušeného a odborně vyškoleného profesionála. Masáž je velice vhodným doplňkem při rekonvalescenci po úrazech, při bolestech pohybového aparátu, při boji proti celulitidě, při regeneraci těla i mysli a při celkovém posílení a utužení zdraví.

Švédská masáž

Za základní a nejrozšířenější masérskou metodu v západním světě lze označit tzv. švédskou masáž, která byla popsána již v roce 1830 panem Henrikem Lingem. Henrik P. Ling je považován za tvůrce moderní masáže, kdy se jako misionář v Orientu na svých cestách seznámil se starobylými masážemi a jejich blahodárným vlivem na lidský organismus. Po návratu do Švédska pak založil na základě svých poznatků a zkušeností z cest založil školu masáže. Při této metodě leží klient na speciálním stole nebo sedí na židli, přičemž je přikrytý ručníkem. Tento typ masáže probíhá formou tření nebo hnětení, a to jak na určité části těla, tak i na celém těle. Švédská masáž je v podstatě klasická masáž, která se používá zejména při bolestech zad, u namožených svalů, dále při duševní relaxaci, apod.

Klasické masáže

Jestliže vás trápí bolesti zad apod., chcete nechat své tělo odpočinout a zregenerovat, navodit lepší náladu, nebo zotavit své namožené svalstvo, je klasická masáž tou pravou volbou. Klasická masáž patří v našich končinách mezi nejrozšířenější masérskou metodu, která je vhodná jako prostředek proti stresu, psychickému napětí a v neposlední řadě slouží k odstranění různých druhů bolestí. Během této masáže dochází k fyzickým i psychickým změnám, které vedou k pocitu souznění mysli a těla. Tento druh masáže je velice často vyhledáván k uvolnění napjatého a namoženého svalstva, čímž lze předejít různým zdravotním problémům, souvisejícím zejména s pohybovým aparátem. Během masírování také dochází k prokrvení dané partie, čímž se mimo jiné zpomaluje stárnutí pokožky. Pravidelně aplikovanou klasickou masáží se také můžeme zbavit bolesti hlavy, která může být způsobena zablokovanou nebo ztuhlou šíjí. Klasická masáž je vynikající léčebný postup, který uvolňuje zatuhlou šíji, krk, pomáhá při bolestech pod lopatkou, při bolestech zad, je ideální pro regeneraci namožených svalů a celkově regeneruje tělo i mysl.

Relaxační masáže

Relaxační masáž patří mezi klasické formy masáže, přičemž se jedná o velice příjemnou a jemnou záležitost, při které se využívá účinků aromatických esencí a různých přírodních olejů. Prostřednictvím této masáže se dodá klientovi nová životní energie, díky čemuž se léčí nejen tělo, ale i mysl. Během této masáže, společně s aromaterapií a za zvuků relaxační hudby si vaše tělo dokonale odpočine.** Relaxační masáž** uvolňuje namožené a bolavé svaly, zmírňuje bolesti pohybového aparátu, odstraňuje únavu a stres, zklidňuje organismus a dokonce i posiluje imunitu. Díky vonným olejům, které se při masáži používají, dochází k pozitivnímu ovlivnění mozku a celého centrálního nervového systému. Relaxační masáž přináší psychické uvolnění a duševní očistu, stimuluje krevní a mízní oběh, trávení a mnoho dalšího. Tento druh masáže zlepšuje energetické proudění, podporuje lymfatický a cévní systém, což přispívá k odstranění nežádoucích škodlivých látek z těla.

Masáž lávovými kameny

Jak již název napovídá, tento druh masáže se provádí za pomoci teplých lávových kamenů, které jsou přikládány na tělo. Díky vibracím a teplu lávových kamenů se uvolňují zatuhlé svaly a ovlivňují se energetické dráhy v těle. Blahodárný vliv teplých kamenů používaných při masážích je známý již několik tisíc let, kdy byly oblíbené napříč celým světem, ať již například u starých Inků, Mayů, v Mezopotámii, ve staré Číně, Indii, v Mezopotámii, apod. Prostřednictvím této metody masírování se uvolňují zablokované body v meridiánech, díky čemuž se rozproudí energie v těle. Jedná se o opravdu neopakovatelný a příjemný zážitek, který má velice pozitivní vliv nejen na tělo, ale také na mysl.

Mezi účinky této masáže lze zmínit psychický vliv, kdy dochází k harmonizaci a relaxaci těla. Lávové kameny se vřele doporučují například pracovně vytíženým lidem, jež jsou pod neustálým tlakem a stresem. Tato masáž také stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, detoxikuje organismus, vyrovnává energii v těle a prohřívá celé tělo.Obdobnou masáží podobnou lávovým kamenům je tzv. Fidži rituál, kdy se místo kamenů používají horké mořské mušle. Masáž horkými mušlemi má obdobný pozitivní vliv na energetické proudění v těle a tím i na celý organismus.

V kterých případech není masáž vhodná

Pokud jste se rozhodli nechat své tělo hýčkat masážemi, je důležité se svěřit do rukou odborně vzdělaných a zkušených profesionálů, kteří vás také upozorní na případy, kdy není vhodné masáž podstoupit. Klasická a relaxační masáž není například příliš vhodná pro těhotné ženy, zejména kvůli intenzitě masáže. Není vhodné masírovat dolní končetiny, pokud mají křečové žíly. Masáž také není vhodná u poruchy krvácení, při nádorovém onemocnění, u horečnatých, infekčních a zánětlivých onemocnění, dále také v případech, kdy se vyžaduje klid na lůžku. Samozřejmě není vhodné podstoupit masáž v pooperačních stavech, zvláště pokud se jedná o oblast břicha a hrudníku. Někdy se nedoporučují určité masáže těsně po fyzické námaze, kdy je lepší jeden den počkat. Není vhodné jít také na masáž ihned po těžkém jídle a samozřejmě ne také v opilosti či pod vlivem psychotropních látek. Jestliže trpíte nějakým vážnějším onemocněním, je dobré se o vhodnosti té dané masáže raději poradit s ošetřujícím lékařem.

Historie masáží

Jak je již výše zmíněno, masáž patří mezi nejstarší formy léčby, kdy již pravěký člověk věděl, že například bolest svalů se zmírní třením. Zmínka o masáži pochází ze starého Egypta údajně až z doby 5000 let př.n.l. Další nejstarší zmínky o léčbě masáží se objevují ze staré Číny, Babylónu, Persie, atd. Léčebného účinku využívali také Řekové a Římané, dokonce i k léčbě zlomenin. Účinek masáží zesiloval a dodnes zesiluje pomocí různých olejů s přídavkem bylin, dřev či plodů. Masáž se stala součástí výcviku gladiátorů, kdy se již dokonce rozeznávala masáž určená před výkonem a masáž k odstranění únavy a urychlení regenerace. Jak je vidět, jedná se určitou formu léčby těla i duše, která je lidstvem dokonale prověřena nejen staletími, ale dokonce i tisíciletími. Dnes je možné si vybrat opravdu z mnoha různých typů masáží, z nichž každá je něčím specifická.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5638 (magazinbrno.cz#24050)


Přidat komentář