Kurzy umění

Jste umělecky založení a baví Vás nějaký druh umění? Chtěli byste se naučit malovat různými technikami, modelovat nebo se naučit základům sochařství? V tom případě nezbývá než Vám doporučit přihlásit se do kurzu a rozvíjet své nadání a talent.

Kurzy kreslení a malování

Kreslit se dítě učí již ve velmi raném věku, Nejdříve je rádo, když udrží pastelku, poté, když se mu podaří něco načárat na papír a kolik radosti udělá, když se mu povede namalovat něco, co se opravdu podobá zamýšlenému obrazci? Některé děti kreslení přestane záhy bavit, jiné tato aktivita drží do školních let a ještě i déle. Ne jinak je to s malováním.** Malovat** se dá různými technikami. K malování se používá oleje, akvarelu, dokonce včelí vosk. Nezáleží na tom, kolik je Vám let. Chcete-li se naučit kreslit nebo malovat, každý věk je ten nejvhodnější pro osvojení tohoto umění.

Pro koho jsou kurzy kreslení a malování určeny?

Tyto kurzy jsou určeny jak pro naprosté začátečníky, tak pro mírně pokročilé nebo pokročilé. I v případě, že vůbec netušíte, co je to kompozice, jakou tužkou se má kreslit, jaké štětce pro malování používat, i pro Vás je kurz vhodný. Pokud si myslíte, že vzít do ruky tužku nebo přírodní uhel, může pouze umělec, mýlíte se. Naučit se malovat se dovede úplně každý. Ne každý na špičkové vrcholové úrovni, ale pro své potěšení, uvolnění a uspokojení zcela určitě. V kurzech kreslení nebo malování Vás profesionální lektoři provedou tímto výtvarným oborem a ukážou Vám, jak nádherným je toto umění koníčkem, při kterém si úžasně odpočinete a zaplníte to prázdné místo ve Vás. V kurzu Vám lektor seznámí se zvolenou malířskou technikou, s její historií, s různými možnostmi malby vodovými barvami, apod.

Kurzy modelování a sochařství

Už odmala Vás bavilo hrát si s plastelínou, vytvářet z ní různé postavičky, zvířátka a domečky? Tato záliba Vás neopustila a Vy byste se k ní opět rádi vrátili, ovšem už ve vyšší formě a provedení? Přihlaste se do kurzu modelování nebo do kurzu základů sochařství. Obsahem takového kurzu je výuka modelování základů sochařství. Kurz je zaměřen především na zvládnutí základů modelování, na studie portrétu dle modelu, součástí kurzu jsou i cenné konzultace a rady, které následně můžou usnadnit postupy při vlastní autorské tvorbě. Takový kurz je vhodný i jako příprava pro přijímací zkoušky na umělecké školy.

Co je potřeba do kurzu modelování a sochařství?

Zájemci o kurz budou potřebovat pracovní oděv, igelit, špachtle na modelování, kusy staré látky. Seznam věcí však bude vždy uzpůsoben požadavkům konkrétního kurzu. Po ukončení kurzu můžou absolventi kurzu získat certifikát o absolutoriu. Ceny kurzu se různí, od intenzity, stupně, nebo místa konání. Velmi orientačně se můžou pohybovat kolem 6 tisíc korun.

Kurzy sochařství

Tyto kurzy jsou určeny pro všechny zájemce z řad té nejširší veřejnosti. Nezáleží na tom, zda jste úplným začátečníkem nebo pokročilým, zda máte zkušenosti s modelováním nebo nikoliv. Možná se chcete pouze zdokonalit v modelování a seznámit se se sochařskými a štukatérskými technikami. V ceně kurzu bývá zahrnutý potřebný materiál včetně pomůcek. Vytvořené modely si můžete odnést na památku domů.

Co zahrnuje kurz sochařství

Kurz sochařství zahrnuje modelování prostorových kompozic a reliéfů, zhotovení formy ze sádry nebo z vosku, modelování hlavy, modelování z hlíny, z vosku nebo z jiných různých materiálů, i odlévání cementových plastik, vlastní tvorbu šperků z různých materiálů, apod.

Kurz keramiky

Keramika je krásná záliba, která baví děti od předškolního věku až po seniory. Při této činnosti si odpočinete, můžete relaxovat, a načerpat nové síly. Během kurzu keramiky si v rámci praktických výukových lekcí osvojíte základní výrobní techniky keramiky a jejího dekorování. Konkrétně si vyzkoušíte točení na hrnčířském kruhu, výrobu nádob z plátů, modelování a lití do forem, rytí, vyřezávání, glazování, základy obsluhování pece a další techniky důležité pro výrobu. Na konci kurzu budete umět vlastnoručně vyrobit misku, hrnek, vymodelovat figurínu, kachel, originální dekorace z plátů, vytočenou věc, např. popelník nebo hrneček, šperk, atd.

Co je patchwork?

Patchwork je sešívání zbytků nebo kousků látek. Jde o sešívání různých tvarů, např. trojúhelníků, obdélníků, čtverců a jiných útvarů do určité velkost, čímž vzniká tzv. blok. Sešitím bloků vzniká vrchní část quiltu a právě tato část se nazývá patchwork.

Patchwork je tradiční a stále více oblíbená technika, která spočívá ve spojování kousků různobarevných látek, až spolu v závěru vytvoří ucelené dílo, jakýsi mozaikový vzor. Záleží na správném výběru barev, látek, vzorů a jejich vzájemné kombinaci. To vše ovlivňuje závěrečný výsledek.

Které látky použít na patchwork?

V patchworku se využívají různé techniky sešívání, rozvržení práce. Šít se dá ručně nebo na stroji, spontánně nebo dle předem důkladně připraveného plánu. Používat se dají speciální látky nebo látky různých kvalit. Nejlepšího výsledku je možné dosáhnout tehdy, když k patchworku použijete látku vyrobenou ze 100% bavlny. V dnešní době se zkrátka nepoužívají jen staré látky, které zbyly, a které je potřeba nějak zpracovat, aby se nemusely vyhazovat. Dnes se používají i zcela nové bavlněné kousky s rozmanitými vzory.

Historie patchworku

Technika patchwork má své kořeny v dávné historii. V dnešní době by se tato technika dala nazvat nako netradiční technika tvaru, barev a fantazie. Patchwork spojuje kreativitu, tradici a individualitu.

Jaký je přínos patchworku

Pokud se naučíte této technice, k čemuž Vám může dopomoci mnoho různých kurzů nabízejících výuku patchwork, je možné, že se Vám podaří vyrobit spoustu praktických textilií a věcí pro radost. Navíc jde o techniku, která je velmi relaxační a při níž si člověk odpočine a vyčistí hlavu. Nepouštějte se hned ze začátku do velkých věcí, ušijte např. malou podložku, chňapku nebo prostírání. Uvidíte, zda Vás tato technika nadchne a zda v ní budete chtít pokračovat. Přesto, že se může zdát, že jde o naprosto jednoduchou záležitost, není to pravda. Poté, co zvládnete základní techniky, můžete pokračovat přes dečky na stůl, ubrusy, pokrývky, apod. Pomocí patchworku můžete vytvářet i závěsná díla, jako jsou obrazy na zeď, které se můžou stát ozdobným prvkem našich domácnosti. Každé místnosti můžou dodat osobitý a jedinečný charakter. Škála různých motivů je opravdu pestrá. Můžete se sami rozhodnout, zda bude Vás výrobek ozdoben číslicemi, postavičkami z večerníků nebo zvířátky. Jde o perfektní způsob, jak udělat radost dětem a vyrobit jim přikrývku s jejich oblíbenými motivy. Při patchworku můžete používat nekonečnou kombinaci vzorů a barev. Vznikají tak unikátní výrobky, které budou ozdobou každé domácnosti. Chybí Vám inspirace? Potřebujete se naučit základy? Osvojit si tuto techniku? Pak navštivte kurz patchworku, který Vás jistě nadchne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5641 (magazinbrno.cz#24054)


Přidat komentář