Umělecké kurzy enkaustiky

Enkaustika je velmi starý způsob malování, při kterém se používá horký vosk. Jde o malířskou techniku, kterou zvládne úplně každý, která pomáhá člověku odreagovat se a načerpat nové síly. Určitě stojí za to ji vyzkoušet.

Enkaustikou se rozumí úžasně tvořivé malování horkým voskem. Při tomto druhu malování pracujete s krásnými barvami a světlem, což každému přinese spoustu překvapení a radosti. Umělecké kurzy enkaustiky jsou určené především pro všechny nadšence umění, kteří rádi tvoří, vyrábějí, malují. Zájemcům se nabízí zcela nové možnosti v oblasti malování, které je obohatí v jejich následující tvorbě. Enkaustika umožňuje nejen otevření skrytých schopností a kreativní seberealizaci, ale především spontánní vyjádření všech vnitřních pocitů a uvolnění mentálních bloků, které čas od času zužují každého z nás. Navíc se jedná o jednoduchou a nenákladnou techniku, která je vhodná opravdu pro každého. Přijďte si odpočinout, načerpat nové síly a uvolnit se. Přihlaste se do uměleckého kurzu enkaustiky.

V čem spočívá princip enkaustiky?

Enkaustika je antická technika malování horkým voskem, u níž došlo ke znovuobjevení a v dnešní době se těší stále větší oblibě. Tato technika malování se otevřela široké veřejnosti a patří k naprosto kreativním formám malířství, které osloví jak umělce, tak naprosté amatéry. Kvalitní pravé včelí vosky se smísí se stálobarevnými pigmenty vysoké kvality a vyznačují se odolností. Vosk je po jeho smíchání nanášen enkaustickou žehličkou na papír. K tomuto procesu malování jsou zapotřebí i další nástroje, jako např. pero s četnými násadkami, vyhřívané desky, horkovzdušné pistole a některé další. Díky malování zvanému enkaustika můžete vytvářet enkaustické obrazy, malovat kouzelné abstrakce, které zvládne každý, i začátečník, který nemá zkušenosti s žádnými podobnými technikami malování. Malování voskem je velmi zábavné, jednoduché a nejsou k němu potřeba žádné umělecké vlohy, znalosti ani dovednosti.

Jak se enkaustice naučit?

Přesto, že není enkaustika nijak složitá a nadchne každého, je vždy vhodné navštívit alespoň pro začátek kurz, kde Vás s touto technikou malování seznání, naučíte se používat nástroje potřebné pro enkaustické malování, osvojíte si techniky malování, apod. V uměleckém kurzu na Vás čeká podpora ve Vašem novém koníčku. Záleží na Vás, na jaké úrovni se chcete enkaustice věnovat. Zda se jen okrajově naučit této technice a zbytek dopilovat doma, nebo absolvovat několikadenní seminář vedený zkušenými lektorkami a osvojit si techniky enkaustiky pořádně do hloubky. Začátečníci můžou navíc postupovat dle instruktážního DVD, které je pro Vás připraveno. Pokud se chcete vyvarovat zbytečných chyb, doporučuje se navštívit některý ze základních uměleckých kurzů.

Odkud pochází technika zvaná enkaustika?

Název enkaustika pochází z řečtiny a jde o malířskou techniku, která se začala uplatňovat v antice. Při ní bylo užíváno barviv, které byly třené s voskem, který byl připravovaný zvlášť. Poté, co byla malba dokončena, se díky horku spojovala a vpalovala se ke zvolenému podkladu.

Jak se při enkaustice postupuje?

Malování horkým voskem využívá pravého včelího vosku. Do tohoto se přidává pigment a tato směs se s pomocí potřebných nástrojů aplikuje na povrch. Nejčastěji voleným povrchem pro tento druh malování bývá voleno dřevo nebo plátno. Ovšem ani leštěný papír či jiné materiály nejsou k zahození a zaručí také úžasný výsledek. U enkaustiky je možné využívat více postupů. U některých z nich se používá i jiných druhů vosků, než včelích, je možné použít lněný olej, pryskyřici. Pro malbu zvanou enkaustika se používají kovové nástroje a speciální kartáče. Ty se můžou používat k úpravě malby před tím, že dojde k ochlazení. Můžou být ale používány i vyhřívané kovové nástroje k manipulaci s již vychladlým voskem. Umělci mají k dispozici také horké lampy, horkovzdušné pistole a další nástroje, které díky svému teplo umožňují pracovat s materiálem, kdykoliv potřebujete.

Historie enkaustiky

Enkaustika byla používána u** pohřebních portrétů** v Egyptě již v letech 100 – 300 našeho letopočtu. Používala se i v mnoha dílech umělců 20. Století. Enkaustiku používal i domorodý kmen na ostrově Samar. Až ve 20. století byla tato technika znovuobjevena a od té doby se začala opět rozvíjet. Od roku 1990 enkaustické umění zaznamenalo vzestup popularity, kdy se začala používat elektrické žehlička, varná plotýnka nebo vyhřívané enkaustické pero určené na různé povrchy, včetně destiček, papíru a keramiky. Elektrická žehlička dokáže vytvářet neomezené umělecké vzory.

Proč se přihlásit do uměleckého kurzu enkaustiky?

Chcete se naučit něčemu novému? Baví Vás výtvarné umění, nebo se domníváte, že by Vás mohlo bavit? Hledáte způsob, jak se odreagovat, přijít do kontaktu s novými lidmi, cítit se příjemně a ještě se něčemu pěknému naučit? Pak i Vy se přihlaste do uměleckého kurzu enkaustiky. S pomocí vosku se naučíte vytvořit úžasné abstraktní obrázky. Umělecký kurz enkaustiky je vynikajícím nástrojem pro relaxaci a odbourávání stresu. V rámci kurzu Vám bude poskytnut individuální přístup a Vy tak budete dosahovat skvělých výsledků. Kurz je vhodný jak pro jednotlivce, tak i pro kolektivy, terapeuty a lektory. Máte rádi společnost? Jste parta veselých lidí, kteří se rádi společně učí novým věcem? Pak i pro Vás je tento kurz určený. Uvidíte, že se pobavíte, zasmějete, odpočinete si, uvolníte se a naučíte se krásně malovat voskem.

Co je velmi lákavé na enkaustice, je to, že se jí naučí úplně každý a zvládne ji i naprostý začátečník. Nemusíte mít žádné umělecké znalosti, dovednosti ani cítění. Kurzy enkaustiky jsou určené i pro děti. Může se jich tedy zúčastnit i osoby starší 6-ti let. Můžete tedy přihlásit i své dítě, nebo kurz navštěvovat společně s ním, máte-li za to, že by jej mohl bavit a zajímat. Do kurzu nemusíte nosit vůbec žádné pomůcky, ale pokud chcete pracovat s vlastními nástroji, samozřejmě si je můžete přinést. V kurzu Vás lektor naučí zacházet s materiálem, naučí Vás vytvářet nádherná výtvarná díla s vlastní identitou a Vy budeme absolutně nadšeni ze své tvorby. Sami pochopíte, jak velkou motivační a relaxační úlohu mají barvy v životě každého člověka.

Další druhy malování

Enkaustika patří k velmi lákavé technice, která zajímá stále více lidí, snad i proto, že se jí opravdu může naučit každý. Ovšem v nabídce jsou i jiné kurzy malování, kterým se člověk může věnovat, má-li k malování předpoklady, tento styl umění je baví a nějakým způsobem obohacuje. Mezi takové jiné druhy malování patří např. akvarel, čímž se rozumí malování vodovými barvami na papír, nebo malování akrylovými barvami na různé povrchy či např. malování olejovými barvami na plátno, na dřevo, sololit, aj. Tyto techniky už jsou složitější, vyžadují určité znalosti oboru malování a technika malování je náročnější. Ovšem jistě i tyto druhy malování stojí za to vyzkoušet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5639 (magazinbrno.cz#24051)


Přidat komentář