Altány a pergoly - Brno

Altány a pergoly se staly součástí našich životů. Poskytují útočiště, odpočinek, ale mohou sloužit i jako přístřešek pro auto, nebo uskladnění dřeva na topení. Důležité je, aby byly postaveny opravdu kvalitně.

Altány a pergoly nabízejí soukromí, odpočinek, prostor pro rodinné posezení i oslavy, místo pro grilování, nebo pro schování se před nepřízní počasí. Pergola doplněná treláží slouží jako opora pro růst popínavých rostlin. To ji dodává exotičnosti, krásy i zajímavosti. Nehledě na to, že v době květu poskytuje pergola romantické chvilky, v době, kdy popínavé rostliny plodí, pak můžete sedět a trhat ovoce přímo do úst.

Krása dřevěné architektury

Altány a pergoly patří do dřevěné architektury, která doplňuje další stavby, nebo je součástí parků, okrasných zahrad, a dalších míst, sloužících pro zábavu nebo odpočinek. Dřevěné stavby se různí tvarem, vzhledem i okrasnými prvky a také doplňky. Zkušení výrobci je doplňují o treláže, okrasné prvky, truhlíky i zajímavé doplňky podle místa stavby, nebo podle účelu

Jaký je rozdíl mezi pergolou a altánem?

Altán je stavba, která bývá na zahradách a v parcích. Je zastřešená a může mít prosklená okna. Pergola je oproti tomu stavba otevřená, může být zastřešená nebo jen jako opora pro popínavé rostliny. Pergola se staví nejen na zahradě, ale i na terasách, dvorech, jako přístřešek pro celou řadu účelů. Pergolou může být i zastávka autobusu.

Jak využít pergolu?

Jak již bylo zmíněno, tak pergola může sloužit k celé řadě účelů. Může rozdělit pozemek na okrasnou a hospodářskou část, může z části nahradit plot, může vytvořit klidnou oázu s posezením. Může sloužit pro hru dětí, pro romantická posezení a odpočinek. Může být i místem pro uskladnění dřeva na topení. Pergolu je možné stavět i na prostorné terase. Může tedy být i ideálním a krásným doplňkem podkrovních bytů. V menším provedení je vhodná také na velké balkony.

Jaké existují pergoly?

Pergoly se mohou stavět jako rohové, obdélníkové, čtvercové, nebo mohou mít i tvar nepravidelný a vyplnit tak daný prostor. V podstatě je možné říci, že pergoly jsou ideální stavbou, která se plně přizpůsobí všem podmínkám. Pergoly je možné stavět jako** zastřešené**, což je výhodné zejména v letních měsících, kdy poskytují příjemný stín a v období, kdy prší. Pro plné soukromí jsou vhodné husté mříže. Pro pěstování rostlin a vzdušnost mříže řídké. I ty nakonec poskytnou dostatek soukromí. Stačí jen počkat, až je rostliny prorostou. Pokud chcete raději pěkný výhled, a rostliny vás lákají spíše pro letní barevnost, pak je možné nechat pergolu doplnit o truhlíky a květináče a osázet ji balkonovými květinami, které ji prozáří barevností, ale ponechají dostatek místa i výhled.

Pergola jako stání pro auta Brno

Pergola může mít klidně podobu stání pro auto. Zastřešené stání má řadu výhod. Jeho cena je nižší, než klasické garáže, ale auto dokáže ochránit. Auto je zde chráněno před deštěm, větrem, sněhem i případnými kroupami. Navíc na něho nepálí slunce, které umí i vyšisovat lak. Zásluhou neustálé cirkulace vzduchu auto rychle osychá a tím se udržují zdravé plechy. Pergola jako stání pro auto se staví na míru daného prostoru. Je vždy zastřešená a její stěny mohou být volné, nebo i zajištěné mřížovým.

Výstavba altánů na Brněnsku

Altán je většinou dosti bytelná zahradní stavba, která je uzavřená ze všech stran. Může mít podobu čtverce, nebo víceboké stavby. Nejčastěji jsou žádané stavby šestiboké a osmiboké, které jsou také prostornější a na pohled krásnější. Bývají krásným zahradním prvkem. Altány mají plné stěny, klasické dveře a okna. Obojí bývá prosklené s mřížovým, což stavbě dodává na romantičnosti. Střecha bývá stanová nebo valbová, pokrytá většinou kanadským šindelem, který působí příjemně na pohled a neruší vzhled zahrady. Altány bývají doplněné o truhlíky, které ladí se stavbou. Před altán se umisťuje posezení. Altán může sloužit jako zahradní posezení, zahradní domek, místo určené pro letní hry dětí, domek pro letní hosty, nebo prostě jen místo, kde si sednete s hezkou knihou.

Montáže a rekonstrukce krovů Brno

Krov je důležitou součástí každé stavby. Dokonce by se dalo říci, že tou nejdůležitější. Nese totiž velkou zátěž v podobě střešní krytiny a stará se také o dům, nebo stavbu, aby do ní nezatékalo. Krov nese zátěž nejen střešní krytiny, ale i sněhu, a přenáší ji na nosné zdi domu. Musí odolávat nepřízni počasí i velkým větrům. Z toho vyplývá, že krov musí být pevný, odolný, správně vypočítaný a instalovaný.

Krovy na klíč Brněnsko

Krov se staví na každou střechu. Jeho tvar utváří tvar střechy. Nové moderní krovy mají obdobnou podobu, jako ty starší. Zhotovují se z pevného a zdravého dřeva, které je impregnováno proti dřevokazným houbám a dalším škůdcům. Nové krovy se většinou nestaví samostatně. Jsou součástí střechy na klíč. To znamená, že se staví krov, jednotlivé pláště střechy, tedy zateplení, izolace, odvětrávání a střešní krytina. A pokud je krov součástí podkroví, pak se jeho vzhled dokončí i zevnitř. Většinou se obkládá sádrokartonem.

Rekonstrukce krovů Brno

Rekonstrukce krovů se provádí na starších střechách. Její rozsah bývá různý. To podle poškození. Před rekonstrukcí se provede podrobná prohlídka krovu, a pak se připraví potřebný materiál. Někdy stačí krov ošetřit, jindy je nutné vyměnit poškozené části. V dalších případech je rekonstrukce krovu vlastně jeho rozšířením. Často k tomuto dochází, pokud se v podkroví buduje půdní vestavba. U rekonstrukce krovu se používá dřevo ošetřené impregnací proti dřevokazným škůdcům a houbám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5654 (magazinbrno.cz#24154)


Přidat komentář