Instalatérské a topenářské práce Brno

Voda, topení, plyn, pomocníci, kteří nás doprovázejí na každém kroku. Bohužel jde o pomocníky, kteří jsou i velmi nároční na finance. Proto je důležité zvážit nejvýhodnější a nejúspornější instalaci. Pomohou vám odborníci – instalatéři.

Instalatéři a instalatérské práce

Rozvody v domě nebo na pracovišti by vždy měli zajišťovat odborníci. Jen tak budou dostatečně úsporné, efektivní a zcela bezpečné. Navíc, instalace odborníkem znamená záruku a jistotu. Moderní metody zaručují vyšší kvalitu i účelnost. Objevují se plastové trubky, nové izolace, které zajistí bezhlučnost splachování nebo vypouštění vany, úsporné kotle, ekologické topení i alternativní způsoby ohřevu vody a vytápění. Možností je mnoho a jejich kombinací ještě více. Jen odborník vám může s výběrem pomoci. Jen odborník dokáže posoudit, zda je nutné stávající rozvody modernizovat, opravit, nebo úplně vyměnit. Ostatně mnohdy je úplná výměna levnější než oprava. Navíc získáte moderní úsporné rozvody i spotřebiče a tak se vynaložené finance velmi brzy vrátí.

Investice do rozvodů

Tak jak jde doba, tak přibývá moderních technologií i materiálů, které přinášejí citelné úspory, a to je v době, kdy se neustále zdražuje velmi důležité a potřebné. Starší instalační rozvody dosluhují a volají po opravě nebo rekonstrukci. Vyplatí se však? Dnes již většinou ne. Mnohem lépe vychází kompletní jednorázová investice do nových rozvodů. Právě tato investice přináší pak úspory ročních nákladů na energie a následně i velmi rychlou návratnost vynaložených prostředků. Kompletní výměna všech rozvodů kanalizace, vody, topení a plynu se tedy vyplatí. Pokud se na úsporu podíváme v procentech, tak novými rozvody vznikne úspora 40 až 60 % současných nákladů. A to již stojí za zamyšlení.

Nové materiály v instalatérství

I v dnešní době patří k nejkvalitnějším materiálům pro instalační rozvody měď. Pro její vysokou cenu se však nejčastěji používá plast.** Plastové rozvodné trubky** jsou vyrobeny tak, aby odolávaly tlaku, neusazovaly se v nich nečistoty a samozřejmě nekorodovaly. To vše při vysoké bezpečnosti a životnosti. Velkou výhodou plastových trubek je jejich** spojování**, které využívá systému flexibilních gumových kroužků. Tím odpadlo nepříjemné lepení a naopak se dosáhlo možnosti pozdějšího rozebrání potrubí a bezproblémové výměny vadného kusu, nebo rozšíření rozvodu. Plast lze používat u všech rozvodů, vody, kanalizace, plynu i topení.

Víte, co znamená zdravotní instalace?

Jde o kompletní** renovaci instalačních rozvodů**, včetně koncových zařízení. Jde tedy o výměnu rozvodů vody, kanalizace, plynu, umyvadel, záchodu, vany, sprchového koutu, i baterií a odpadů. Nejčastěji se provádí u rekonstrukcí domů, bytů i bytových jader.

Topenářské práceTopenářské práce

Máte-li zastaralé topení, pak můžete zbytečně připlácet ročně až o 50 % více, než u nového typu vytápění, nebo u jeho modernizace. Výměna kompletního** topného systému** se vyplatí stejně jako u instalačních rozvodů vody, plynu a kanalizace. Navíc moderní metody nabízí nejen nové materiály, ale i technologie a jejich možnost kombinací, která opět přináší různě velké úspory.

Rozvody topného systému

Základem jsou** topenářské trubky**. Dříve se používaly silné trubky, které pojaly spoustu vody. Tu bylo při zatopení nutné ohřát a to trvalo dlouho. Tak si každý musel na teplo počkat. Moderní trubky pro topení se vyznačují svou tenkostí a i možností umístění pod omítku. Tak nejsou nikde vidět, nehyzdí interiér a zároveň zásluhou tepelné izolace dodávají teplo velmi rychle, bez zbytečných ztrát cestou k radiátoru.** Radiátory** došly také mnoha změn. Jsou moderní, mají moderní vzhled, nabízejí se v různých barvách i tvarech a pojmou méně vody při stejné a vyšší účinnosti topení.

Moderní úsporné vytápění

Pokud se chcete držet moderního způsobu vytápění, je nutné podívat se na své bydlení** komplexně**. Kromě modernizace vytápění a rozvodů se vyplatí i utěsnit okna a dveře, pořídit termoregulační ventily, termostat, který pohlídá teplotu a tak nebudete zbytečně přetápět a pak vybrat i vhodný typ kotle, případně kombinovat klasické vytápění s alternativními metodami.

Ústřední vytápění

Nabízí celou řadu možností a jejich kombinací. Nejčastěji se využívá v rodinných domech.** Ústřední vytápění** může mít jako hlavní zdroj topného systému kotel na pevná paliva, biomasu, pelety, plyn i elektřinu, stejně jako může být hlavním zdrojem krb. Podle vybraného hlavního zdroje se pak vybere způsob vytápění. Může jít o kombinované vytápění, kde se jednotlivé zdroje přepínají na základě poklesu tepla. Propojit tak je možné například krb, kotel na plyn, podlahové topení, ohřev vody a solární panely.

Úsporné tepelné čerpadlo

Existují 4 druhy tepelných čerpadel. K nejpoužívanějším patří tepelná čerpadla vzduch – voda. K nejúčinnějším** tepelná čerpadla země – voda**, kde je teplo odebíráno ze země a rozváděno topným systémem s vodou. Velmi často se využívajítaké tepelná čerpadla vzduch – vzduch. Zde se teplo odebírá ze vzduchu a rozvádí se teplovzdušným topným systémem.

Podlahové vytápění

Právě v kombinaci s tepelným čerpadlem je podlahové vytápění považováno za nejúspornější variantu. Instalace podlahového vytápění je jednoduchá a rychlá. Přitom podlahové vytápění zajistí výbornou tepelnou pohodu a příjemné bydlení.

Podlahové vytápění

Plynové vytápění

Moderní kondenzační kotle se zásobníkem na teplou vodu zajišťují i při vysoké ceně plynu přijatelné vytápění i ohřev vody. Patří tedy mezi ekonomické vytápění a také ekologické. Velkou výhodou je bezpracná obsluha kotle a možnost kombinace se solárními systémy.

Vytápění krbem

Řada domácností se vrátila k vytápění pevnými palivy. Vytápění krbem se stalo téměř módní záležitostí. Jde však spíše o snížení nákladů na topení, které má jako vedlejší příjemný efekt krb. Vytápění krbem může být jako lokální, teplovzdušné nebo ústřední. Velkou pomocí je kombinace s plynovým nebo jiným úsporným kotlem. Zde je vytápění vyřešeno tak, že když poklesne teplota v krbu, tak se automaticky zapne vytápění plynovým kotlem. Jakmile krb začne opět hřát, plynový kotel se vypne.

Solární systémy

Jsou výborným řešením pro ohřev vody. Solární panely jsou nabízeny jako deskové nebo trubicové. Přičemž trubicové toho umí víc. Dokáží totiž ohřívat i bez slunce, za zamračeného počasí a dokonce i v chladném období.

Výběr topení

Vybírat nejvhodnější typ topení se vyplatí s odborníky. Ti vám doporučí to nejefektivnější i nejekonomičtější vytápění pro váš dům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5648 (magazinbrno.cz#24128)


Přidat komentář