Rekonstrukce bytových jader - Brno

Rekonstrukce má mnoho důvodů. Tím hlavním však jsou již zastaralé nevyhovující prostory a často i problémy se zdravotní stránkou. Právě u umakartových bytových jader jsou problémy s plísněmi, které je nutné řešit.

Rekonstrukce je cesta ke kvalitnímu bydlení

A nejen to. Je to také cesta k bydlení zdravému, modernímu a k bydlení podle vašich představ. Postačí dát hlavy dohromady a vymyslet si perfektní plán přestavby, i to, jak nové prostory budou vypadat. Pak je třeba najít architekta nebo projektanta, který dá celému nápadu formu. Zde možná může z vaší strany nastat malé zklamání. Ne všechny nápady jsou realizovatelné. Někdy je třeba ustoupit a hledat jiná vyhovující řešení. Projektant vás upozorní na vše, co není reálné. Možná budete muset oslovit i statika, který zhodnotí možnosti stavby a především její nosnost. Právě od zprávy statika se odvíjí výběr materiálu na rekonstrukci. Projektant, nebo architekt vám plány ukáží v 3D provedení a vy je můžete před schválením ještě upravovat v takzvané vizualizaci. Po schválení jsou již vytvořeny plány a úprava není možná. S plány se pak obrátíte na stavební úřad a vyčkáte na povolení ke stavebním úpravám. Nyní již můžete začít s rekonstrukcí. Ale jak? Svépomocí nebo s odbornou firmou? Vždy je lépe rekonstruovat s odborníky. Nejen, že stavba je rychlá, ale je i podle nejnovějších postupů a s použitím moderních materiálů. Toto se vyplatí do budoucna. Zejména v dlouhodobé životnosti a chodu nových prostor bez jakýchkoli problémů.Rekonstrukce bytů

Rekonstrukce bytových jader – Brno

 

Mnoho možností rekonstrukce

Možností jak** zrekonstruovat bytové jádro** je mnoho. Daný prostor je možné nechat v původních rozměrech, můžete ho i částečně rozšířit na úkor jiných místností, anebo, pokud to dovolí možnosti, můžete vše zcela přestavět. Změny můžete docílit i novým a zcela jiným uspořádáním bytového jádra. Můžete místnosti spojit, můžete vyměnit vanu za sprchový kout, můžete instalovat vanu se sprchovým koutem, můžete využít moderního designu, který je vysoce úsporný, nebo můžete i vyzkoušet zařízení ve stylu wellness. Další možností je využití optiky, tedy optického klamu. S tím vám pomohou obklady, které jsou ve velmi široké nabídce. Využít můžete i zrcadel, skleněných cihel a posuvných dveří, které zajíždějí do stěny. Existuje skutečně nepřeberné množství možností** rekonstrukce bytového jádra**. Každá rekonstrukce přinese nový vzhled, komfort, i příjemnou pohodu.

Rekonstrukce bytových jader na klíč

Rekonstrukce zahrnuje celou řadu činností. Jde o** zednické, sádrokartonářské, instalatérské, obkladačské, topenářské, elektrikářské a malířské práce**. Všechny tyto činnosti však může zajistit jedna firma, která provádí rekonstrukce bytových jader na klíč. Výhodou jedné firmy je i to, že provede bourání stávajícího bytového jádra a odveze sutiny. Vy tak jen dílo zadáte a pak přeberete. Celá rekonstrukce většinou trvá asi 14 dní. Je dobré na ni upozornit sousedy, které jistě bude po tuto dobu obtěžovat hluk a i prach a nečistoty. Stejně tak je dobré zajistit si možnost návštěvy toalety a koupelny.

 

 

Problém s instalační šachtou

Pokud již se pustíte do rekonstrukce bytového jádra, pak se rekonstruují i instalační rozvody. Problémem je často instalační šachta, kterou nelze nijak měnit. Prostě musí zůstat tam, kde je. Je to z důvodu, že navazuje na všechny byty v domě. Co však lze změnit, jsou instalační rozvody v novém bytovém jádru. Zde záleží na nápaditosti architekta, vašem přání a šikovnosti dodavatelské firmy. Při instalaci nových rozvodů bytového jádra je třeba myslet nejen na koupelnu a záchod, ale i kuchyň. I zde je v tomto případě dobré rozvody vyměnit, nebo alespoň rekonstruovat.

Čím rekonstruovat bytové jádro?

V zásadě se nabízejí dvě možnosti. A to sádrokarton a ytong. Každá možnost má své výhody a také postup rekonstrukce.

Vyzdění ytongem

Ytong jsou lehké tvárnice, které příliš nezatěžují konstrukci domu, a velmi dobře se s nimi pracuje. Stěny z ytongu jsou celkem tenké, s vyšší nosností. Výhodou je, že obklady se lapí přímo na neomítnuté stěny. Ytong dnes nabízí i možnost vytvoření oblých hran.

Rekonstrukce se sádrokartonem

Sádrokarton je moderní materiál s mnoha výhodami. Je rozdělený podle použití a tak není problémem jeho využití u rekonstrukcí bytových jader a koupelen. Sádrokarton umožňuje větší změny v dispozičním uspořádání. Vše se provádí suchou cestou a vzniká jen velmi malé množství odpadu. Příčky se montují na konstrukci, která v místech zatížení je silnější a má větší nosnost. Rozvody se vedou přímo vně příčky. Konečnou úpravu sádrokartonových stěn je možné provádět obklady, nátěry, malováním i tapetou.

obkladačské práceObkladačské práce

Bytová jádra se nejčastěji obkládají kachlemi. U bytových jader je nutné dodržet pár maličkostí, které však interiér velmi ovlivní. Je dobré využít světlých kachlí. Tmavé prostor opticky zmenší. Velmi vhodné je pro menší prostory** střídání velikosti kachlí**. Tedy velké kachle kombinovat s pásky nebo mozaikou. Prostor tak bude vypadat větší a příjemnější. Určitě je dobré dbát na** kvalitu** kachlí. Dlažba by měla být protiskluzová. A ještě maličkost. I v panelových a bytových domech se vyplatí teplá dlažba. Tedy dlažba s podlahovým topením. Teprve až vyzkoušíte tuto možnost, tak ji opravdu oceníte.

Zařízení bytových jader

Zařizovací předměty koupelen a záchodů se nejčastěji pořizují v keramickém provedení. Smaltované vany jsou dnes minulostí. Kromě keramiky je možné vybírat i z plastových van a umyvadel, a dokonce najdete v nabídce kov, dřevo a kámen. Nabídka zařizovacích předmětů je více než rozmanitá. Vždy byste však měli pamatovat na snadnou údržbu funkčnost, zdravotní nezávadnost, bezpečnost, kvalitní provedení a v panelových a bytových domech i na co možná minimální hlučnost.

 

Drobné zednické práce

Kromě rekonstrukcí bytového jádra je třeba v bytě i řada dalších úprav. Zde se vyplatí odborník, který umí drobné zednické práce a s nimi i mistrně obkladačské práce. Zednické práce je vždy lépe svěřit odborníkovi. Ten se vyzná v moderních materiálech i technologiích a tak dokáže váš byt upravit opravdu kvalitně a velmi pěkně. Zároveň i veškeré práce budou odborně provedené. To je důležité zejména u obkladů, pokládky dlažby a dalších prací, kde je důležité dodržet správné spáry i sklon a rovnost.

rekonstrukce koupelny

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5649 (magazinbrno.cz#24130)


Přidat komentář