Rekonstrukce střech - Brno

Aby dům poskytoval potřebný a vytoužený komfort, je nutné, aby byl správně zaizolován, s čímž souvisí i kvalitní a spolehlivá střecha. Pokud se po zimě chystáte na její rekonstrukci, vybírejte firmu pečlivě. Jen tak dosáhnete požadovaných výsledků.

Rekonstrukce střechy

Máte** starou střechu**, která je již ve špatném stavu a neplní svou funkci tak, jak by měla? Jestliže nastala doba, kdy se chystáte stavit rodinný dům nebo rekonstruovat stávající včetně střechy, pak přichází na řadu oslovení firmy, která realizaci nových střech provádí. Na kterou firmu se ale obrátit? Máte-li na výběr, co ve větších městech není problém, oslovte takovou, která má několikaletou praxi a která nabízí individuální přístup ke každému zákazníkovi, resp. ke každé stavbě. A co firmy provádějící stavby nebo rekonstrukce střech nabízí? Převážně se jedná o následující služby: dodávka střechy na klíč, kompletní rekonstrukce střech, větší ale i drobné opravy střech, klempířské, tesařské a pokrývačské práce, úpravy a pokrývání šikmých i plochých střech, montáže klempířských prvků a další. Firmy, které jsou skutečnými profesionály v daném oboru, se postarají kompletně o Vaši střechu a to od krovu až po hromosvod.

Na co dbát při rekonstrukci střechy?

Při rekonstrukci střechy je velmi důležitá odbornost a znalost stavebních norem včetně postupů, které jsou doporučeny výrobci konkrétních střešních krytin. Před zahájením rekonstrukce oslovte více firem a nechejte si vypracovat cenové nabídky, které můžete porovnat s ohledem na volbu střešní krytiny. Při zpracování cenové nabídky na rekonstrukci střechy žádejte po firmě zpracování na několik typů střešní krytina, na možnosti zateplení, atd. Profesionálové Vám sami poradí, která střešní krytina by byla pro Vaši střechu optimální, to vše s ohledem na Vaše možnosti a na Vaše přání.

Proč se při rekonstrukci střechy obrátit na odborníky?

Jestliže plánujete rekonstrukci střechy, obraťte se na firmu, která se rekonstrukcemi zabývá. Vyberte si firmu složenou ze zkušených řemeslníků, kterými jsou tesaři, klempíři, pokrývači, a kteří odvádí poctivou práci. Rekonstrukce střechy Vás vyjde levněji než výstavba střechy nové. Ne vždy je totiž nutné stavět nový krov, v některých případech stačí pouze některé jeho díly vyměnit. Profesionální firmy práce na Vaší střeše naplánují tak, aby zabraly co nejkratší dobu. Vy tak budete mít novou střechu během několika málo dnů. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce střechy zahrnuje mnoho různých činností, je nutné, aby je prováděl pouze zkušený profesionál. Jen ten totiž dokáže spolehlivě zhodnotit stav současné střechy a navrhnout další postup.

Průběh rekonstrukce střechy

Každá rekonstrukce vyžaduje určité technologické postupy. Ne jinak je tomu u rekonstrukce střechy. Při rekonstrukci střechy se práce zahajují demontáží původní krytiny a původního laťování. Následuje případná oprava krovu, je-li nutná a je-li možná, v jiném případě výměna krovu za nový. Poté se střecha zakryje difúzní fólií, provede se nové laťování a namontuje se okapový systém. Odborníci provedou montáž klempířských prvků a položí novou krytinu. Je nutné, aby firma používala pouze kvalitní a osvědčené materiály, neboť rekonstrukce střechy patří mezi nejnákladnější rekonstrukce domu, a proto by se měla vyznačovat dlouhou životností. Stavební střešní úpravy se vždy musí přizpůsobit statice domu.

Pokrývačské práce

Střecha je nedílnou součástí každého domu. Jestliže se jedná o střechu šikmou, která patří k nejčastějšímu typu střechy, pak je zpravidla pokryta střešní krytinou. Vyberte si jakýkoliv druh střešní krytiny, odborníci si s ní poradí. Jestliže si nevíte rady ohledně střešní krytiny nebo pokrývačských prací, nebo jste na vážkách, kterou střešní krytinu si vybrat, pak si samozřejmě nechejte odborně poradit. Možností, kterou střešní krytinu vybrat, je mnoho. Záleží nejen na Vás, zda dáváte přednost betonové střešní krytině nebo páleným taškám, ale také na stavu domu, jak moc je možné jej střešní krytinou zatížit, na okolním prostředí apod.

Na co dbát při pokrývačských pracích?

Než se fakticky rozhodnete pro střešní krytinu, rozhodujte se především na mikroklimatické podmínky okolí Vašeho domu. Rozhodující pro výběr střešní krytiny je i vliv teploty vzduchu, vliv větru, slunečního záření, vlivy znečištěného životního prostředí, vliv sněhu, délka sněhové pokrývky, a mnoho dalšího.

Kritéria výběru pokrývačských prací

Jaký má být na střechu zvolen typ střešní krytiny, včetně její barvy, je již předem dáno ve vypracovaném projektu. Při výběru střešní krytiny se zaměřte na celkovou plochu střechy, která bude pokládána, na sklon střechy, protože některé druhy střešních krytin není možné používat při určitých sklonech. Střešní krytina musí být vodotěsná a kvalitní.

V čem spočívají pokrývačské práce

Řemeslníci Vám položí všechny typy střech. Vymění na nich střešní krytinu, zrekonstruují a opraví střechy, dodají a namontují bezpečnostní prvky, jako jsou lávky, sněholamy apod., dodají a namontují střešní okna včetně všech jejich doplňků, atd. Nejčastěji se používají střešní krytiny pálené, betonové, plechové krytiny, vláknocementové krytiny, asfaltové krytiny.

Tesařské práce

Konstrukce střechy vždy začíná prací tesařů. Jen pokud jsou tesařské práce provedeny kvalitně a podle platných předpisů, je tak zajištěna dlouhodobá stabilita celé střechy. Konstrukce střechy musí být dostatečně únosná, jen tak bude bezpečná. Tesařské práce provádí specialisté, kteří jsou pro tyto práce patřičně vyškolení a mají zkušenosti. Tesařské práce musí být naprojektovány. V projektu jsou základní půdorysy, řezy a další schémata, která jsou nezbytná pro tesařské práce. Následuje stavba konstrukce střechy. Krovy chystají a montují přímo tesaři.

Co patří mezi tesařské práce?

Tesaři vyrábí a montují klasické krovy, vazníkové krovy, rekonstruují vazby poškozených krovů, impregnují a chemicky ošetřují krovy, k jejich pracím patří i podbití střechy palubkami nebo hoblovými prkny. Poradí si s půdními vestavbami, s izolací střech, a s dalšími pracemi. Tesařskými pracemi se nezačíná pouze při rekonstrukcích, ale také u stavby střechy v novostavbách. Typ krovu se řeší už při navrhování domu. Jde o nosnou konstrukci střechy. Proto nepodceňujte výběr tesařské firmy, neboť na jejich pracích hodně záleží. Svěřte svou střechu profesionálům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5650 (magazinbrno.cz#24143)


Přidat komentář