Bělení zubů Brno

Kdo by nechtěl mít krásné, zdravé, zářivě bílé zuby, které oslní každého, na koho se člověk usměje? Jistě jste si všimli zářivých úsměvů lidí na titulních stranách časopisů. Proč nemít také takový úsměv a necítit se dobře a přitažlivě?

S krásně zářivým úsměvem se jistě setkáváte všude kolem. Jen se podívejte na herce a herečky, na zpěváky a zpěvačky a na další lidi, kteří se na nás zubí z různých časopisů. Jak je možné, že všichni ti mají tak krásné, zdravé a** zářivě bílé zuby,** kdežto my, ač se o ně pravidelně staráme, urputně si je několikrát denně čistíme a navštěvujeme zubaře, nikdy nemůžeme docílit takového výsledku? Jestliže i Vy toužíte po bílém chrupu, který upoutá pozornost každého, na koho se usmějete, pak si nechejte své zuby vybělit. Stejně jako zdravé lesklé nepoškozené vlasy, nebo krásná pleť, jsou i nádherně bílé zuby synonymem krásy a zdraví. Všimněte si, že úspěšní lidé vesměs mají krásně bílý úsměv. Proč? Protože jim záleží na tom, jak vypadají, jak působí na své okolí a jak dobře dokážou oslovit veřejnost.** Zdravé a bílé zuby** dodávají člověku mladší vzhled a patří ke stále žádanějším službám.

Co způsobuje nežádoucí zbarvení zubů

Nikdo nemá zcela bílé zuby. Zuby každého člověka mají vždy určitý barevný nádech. Tento nádech je nejvíce zřetelný na zubním krčku, což je nejtmavější část zubu. Odstíny zubů je možné dělit do těchto třech základních odstínů: žlutý, hnědý a šedý. Každý konkrétní zub je zbarven svým typickým nádechem, a když jej srovnáte s jiným Vaším zubem, vždy se bude jeho barva lišit. Tak např. nejžlutější nádech mají špičáky. Pravidelným čištěním kvalitním zubními pastami určenými pro vybělení zubů včetně speciálních kartáčků můžete jistě za určitý čas docílit podstatně lepšího vzhledu a barvy Vašeho chrupu. Pokud jsou však Vaše zuby hodně žluté, hnědé nebo šedé, přes veškerou snahu zázraky neočekávejte. Jestliže budete své zuby mnohokrát denně drhnout, jen aby byly opravdu bílé, můžete si poškodit sklovinu u dásně. Proto pamatujte, nic se nesmí přehánět a vždy je lepší svěřit se odborníkům, dentistům, kteří Váš chrup vybělí, efektivně, zdravě, bezbolestně a za krátkou dobu. Základní odstín zubů je vrozený. Zabarvení zubů je člověku dané kombinací barvy a průsvitností skloviny a barvou vrstvy, která se nachází pod sklovinou. Ta může být sytě zabarvená, což způsobuje, že následně prosvítá pod sklovinou a ovlivňuje tak celkové zabarvení zubu. Ke** změně barvy chrupu** dochází taky po úrazech, nebo při vnitřních krváceních zubů. Barevnost chrupu ovlivňuje i strava, pití kávy, červeného vína, kouření, zubní hygiena a věk člověka.

Techniky bělení zubů

Krásnějšího a bělejšího chrupu můžete dosáhnout několika způsoby. Pokud i Vy toužíte po bělejším úsměvu, než si vyberete některou z technik bělení zubů, poraďte se svým zubním lékařem. A jaké techniky se tedy nabízí? Zuby si můžete vybělit mechanicky, pokud budete používat zubní bělící pasty, které účinně využívají princip obrušování usazenin z povrchu zubu. Tyto pasty a kvalitní způsob čištění zubů dokáže zubům navrátit původní naprogramovanou barvu. Své zuby můžete dále vybělit** chemicky** bělícími gely, to vše pod dohledem lékaře. Bělící gely působí v hlubších částech zubů. Máte-li zájem na tom zmenšit mezery mezi zuby, nebo došlo-li k narušení skloviny zubu, je možné na zuby aplikovat keramické fasety, které překryjí vnější plochu zubu vrstvou vyrobenou ze speciálního materiálu, která zajistí bělejší efekt zubu. Nebo je také možné vzhled zubů ovlivnit porcelánovými korunkami, kdy se na vlastní zuby nasadí zubní korunky v odstínu, který byl zubním lékařem vhodně zvolen.

Bělení zubů u zubního lékaře

Chcete-li docílit skutečně zaručeného efektu bílých zubů, a zároveň mít jistotu, že jste zvolili to nejvhodnější bělící metodu pro Váš chrup, pak je nejlepším rozhodnutím podstoupit bělení zubů přímo v ordinaci zubního lékaře. Ten Vám totiž doporučí nejvhodnější postup, který bude plně respektovat stav Vašich zubů. Zubní lékař Vám může doporučit a provést** intenzivní bělení v ordinaci**, díky kterému bude Váš chrup vybělen již během jedné hodiny, nebo Vám může naordinovat domácí bělení, které potrvá déle, ale výsledku se můžete také přiblížit. Nejlepšího výsledku zcela jistě dosáhnete tehdy, pokud zkombinujete obě zmíněné metody.

Kdo si může nechat vybělit zuby?

Vhodným kandidátem pro bělení zubů je ten, jehož zuby jsou** zdravé a profesionálně ošetřené**. Bělené zuby nesmí mít** odhalené krčky**, ani nesmí mít popraskanou sklovinu nebo jiné vady. Zdravé musí být i dásně a tkáně nacházející se kolem zubů. Bělení zubů je nevhodné pro ty, jejichž zuby se často kazí, pro ty, kteří mají černé plomby nebo trpí parodontózou. Bělení zubů nemá smysl ani u těch lidí, kteří jsou silnými kuřáky a nehodlají se své závislosti zbavit ani ji omezit, stejně jako je nevhodné pro silné kafaře. Bělící procedura může trvat delší dobu, během které by se měl pacient vyhýbat jídlům s obsahem výrazných barviv. Tam patří např. káva, čaj, červená řepa, tabák, červené víno, atd. Bělící prostředek, který je na zuby aplikován, je výrazně náchylnější ke vstřebávání barviv, a při nedodržování stanovených zásad by se barevnost zubů velmi rychle obnovila. S bělením zubů počkejte také v případě, že jste těhotná, nebo kojíte.

Příprava na profesionální bělení zubů

Zubní lékař před zahájením bělení důkladnou prohlídkou zhodnotí stav a barvu Vašich zubů. Zubař dále zjistí, jakou máte představu o výsledné barvě Vašich zubů, a ukáže Vám možnosti, kterých se dá bělením dosáhnout na barevné škále, která Vám jistě usnadní rozhodnutí. Pokud máte na chrupu zubní kámen, tento bude před samotným zahájením bělení odstraněn. Dále zjistí, zda jste již v minulosti podstoupili některou techniku bělení zubů.

Průběh bělení zubů

Bělení zubů v ordinaci je naprosto bezbolestné, proto u něj není potřeba provádět znecitlivění. Co se týče vnitřního bělení zubů, to se již provádí v lokální anestézii. Při ordinačním bělení zubů zubní lékař ze všeho nejdříve na dásně nanese speciální pryskyřici a Vaše rty ošetří ochranným krémem. Tím zabrání jejich případnému narušení. Na zuby nanese silně koncentrovaný peroxid vodíku, který se aktivuje použitím laseru, výkonné plazmové lampy nebo halogenovou lampou. Technika se volí s ohledem na použití typu gelu. Použitím světla dojde k výraznému urychlení celkového bělícího procesu. Bělení zubů trvá cca hodinu až hodinu a půl a zuby jsou v závěru zesvětleny o dva až osm odstínů. Pokud se použijí nejmodernější metody bělení, je možné zuby vybělit až o celých** 12 odstínů**. Poté, co budou Vaše zuby vyběleny, Vás ošetřující zubní lékař poučí, jak o chrup pečovat. Je vhodné používat speciální bělící zubní pasty, které Vám zubní lékař doporučí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5671 (magazinbrno.cz#24135)


Přidat komentář