Kovovýroba Brno - vrata, brány

Hledáte ochranný systém vašeho domu? V základní nabídce jsou vrata a brány. A nejbytelnější materiál? Jedině kov. Podívejte se s námi na nabídku a uvidíte, že si vyberete dle svého gusta.

Kovovýroba

Kov je jako materiál velmi ušlechtilý a dá se s ním bohatě pracovat. Rovněž se jedná o bytelný a odolný materiál, takže spousta lidí má kovové prvky nejen kvůli vzhledu, ale i bezpečnosti. Co se týká oblastí kolem domu, pak můžete mít kovová vrata, brány a s nimi i ploty. Samozřejmě se nabízí i mnohem více prvků, záleží na nabídce, my se dnes podíváme na zábranné systémy. Jaká je nabídka a jakou funkci v sobě skrývají? Pokud máte kvalitní zajištění těchto prvků, firma vám často nabídne i opravné práce a díky tomu bude mít prvek dlouhé trvání.

Brány – Brno

Pokud si vyberete bytelné kovové prvky, potřebujete zajistit prostor, kudy budete moci vejít do daného území. K tomuto slouží vrata a brány. Posledně jmenované jsou ty prvky, které představují prvotní vchod na váš pozemek. Jedná se o vchody v plotech. Podívejme se na typy daných bran.

Křídlové brány

Tyto typy jsou nejstarší, protože se v základu jedná o jednoduchou konstrukci a manipulaci, která se nabízela při využití otvoru v plotě. Křídla tvoří dvě dvířka, která většinou bývají stejně velká, ale může se jednat i o jiné proporciální varianty. Zprvu byly tyto brány otevírány klasicky ručně a jistil je jen zámek. Dnes máte ovšem i možnost využít dálkového ovládání, takže ani nemusíte vystoupit z auta a lze spustit otevření brány jedním pohybem.

Posuvné automatické brány

Lze je charakteristikou pohon a ovládání. Tyto prvky nalezneme ve sloupech.** Brány** samy zajíždí dle vaší manipulace, kterou můžete provést i dálkovým ovládáním. Elektronické pojezdy nemusí ale vždy fungovat na dálkové ovládání, lze mít ovládací panel na sloupu vedle brány. Zároveň se nemusíte obávat, že kdyby elektronika přestala fungovat, tak se nedostanete ven nebo naopak dovnitř. Tyto systémy lze tedy ovládnout i ručně. Protože se ale jedná o posuvný systém, tak z hlediska snadné manipulace je lepší elektronika. Tento typ bran pak může být obohacen i o různé bezpečnostní prvky jako jsou senzory pohybu, takže se ukáže, jestli se někdo pohybuje v okolí.

Kovové branky

Pokud jsme zmínili brány, jednalo se především o mohutné konstrukce, které slouží ke vjezdu většího vozidla. Stačí ale vstup pro lidi, který je podstatně menší. Tomu se říká branka. Zejména ta ladí s okolním plotem, brány a branky ovšem mohou být zdobnější než plot samotný. Branky fungují většinou na manuální otevírání, v dnešní technologické vyspělosti se ovšem meze nekladou a můžete využít i elektroniky včetně zabezpečení.

Kovové ploty

Plot přestavuje obranný systém, kterým obeženete váš dům a máte tak zajištěn pocit bezpečí a také soukromí. Plotů může být vícero zpracování. I zde se využívá kovu, ovšem může docházet i ke kombinacím s jinými materiály. Co se týká celokovového zpracování, tak zde se jedná o subtilnější konstrukce, které tolik nezakrývají daný prostor. Můžete je ale právě kombinovat s dalšími prvky, kdy se pak rozhodnete, nakolik bude vidět ze zahrady a kolik toho uvidí kolemjdoucí. Nezbytností je rovněž i bytelnost daného plotu. Můžete mít** celokovový plot** a jednotlivé betonové sloupky, mezi nimiž je mříž a nebo pak můžete mít vystavěnou zídku s menšími částmi kovových aplikaci. Kov se nabízí v různém zpracování. Můžete doladit barvu s exteriérem vašeho domu a nabízí se i výběr ve zdobnosti jednotlivých dílů. Klasické přímé tyčky či linie s ornamenty. A kombinace se dřevem vytváří přírodnější ráz.

Vrata - Brno

V dnešní době je bezpečnější, pokud máte auto schované v garáži. Nechte si proto vytvořit i** bytelná vrata**, která uchovají vaše motorové vozidlo v bezpečí. Vybírat si můžete z několika typů a zpracování, které vám budou vyhovovat.

Dvoukřídlá vrata

Samozřejmě se opět nabízí klasické obměny** dvoukřídlých vrat**, kdy otevíráte dveře do prostoru. Nejčastěji se využívá kovu, dřeva či plastu. Tyto typy vrat jsou praktické, jednoduché a snadné pro manipulaci. Ne vždy ale dvoukřídlá vrata vyhovují, protože se jedná o vchodový systém, který je poměrně velký a když se otevře do prostoru, tak zabírá moc místa.

Výklopná vrata

Tento typ je ukotven v pružinách a vrata se otevírají tahem nahoru, čímž se dostávají vzhůru a posouvají se rovnoběžně se stropem. Díky tomuto mechanismu se dveře nedostanou do prostoru, ale vy přitom můžete otevřít vjezd do garáže. Manipulace je přitom snadná, protože vrata mají svoji setrvačnost a váš tah je vybudí k posunu nahoru.

Rolovací vrata

Zde se jedná o vrata, která jsou vybavena elektrickým pohonem. Tento typ je vhodný pro kratší typ garáží, protože nepotřebují pojezdové kolejnice na stropě. Vrata se jednoduše rolují a navíc mají i dobré izolační vlastnosti, protože obsahují gumovou těsnící lištu.

Sekční vrata

Zábrana se montuje za otvor garáže, kde jsou pojezdové kolejnice navedeny do pravého úhlu. Díky tomu, že využívají prostor uvnitř garáže, pak nepřekáží venku před vjezdem.

Průmyslová vrata

Nesmíme zapomínat ani na výrobní oblast. Průmysl nejčastěji využívá sekčních a roletových systémů, které mají zpravidla větší rozměry. Tento typ pak může mít různé podoby, například skleněné otvory nebo menší dvířka zabudovaná ve vratech, aby se při vchodu nemusela vždy otevírat celá konstrukce.

Doplňky ke stavbě bran

Nejen velké kovové konstrukce si musíte pořídit, pokud stavíte plot. Potřebujete například bezpečnostní hřebeny. Zde se jedná o bezpečnostní systémy, které zabraňují přelézání přes branky a brány. Jedná se o pevnou plochu, která má ostnaté výstupky, jenž zabraňují přelézání. Tyto typy jsou určeny pro kratší vzdálenosti, pokud se jedná o plot, využije se ostnatý drát.

Můžete si ale vybrat i svařované rohože, které se hodí zejména jako konstrukční materiál, jenž se nastaví jako základ dané stavby a teprve poté se doplní další surovinou, což může být beton, izolační výplně či následné položení sádrokartonu.

Kovové prvky jsou ideálními k ochraně vašeho domova. Zábranné systémy mohou být vícero druhů, záleží, co vám vyhovuje. Nechte si tyto prvky namontovat na míru, abyste měli bezpečnější bydlení. Kov je velmi flexibilní a pevný, tudíž odolný. Zároveň je ale tvárný, takže můžete mít mnoho podob přesně podle vašich představ. Záleží na vás nebo si můžete nechat poradit od profesionálů, kteří již mají zkušenosti a budou vědět, co se hodí do daného exteriéru nebo co bude vyhovovat vašim požadavkům z hlediska bezpečnosti. Brány a vrata jsou ideálními ochrannými prvky, protože již jenom jejich přítomnost vyvolá psychický blok případného nezvaného hosta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5672 (magazinbrno.cz#24139)


Přidat komentář