Měření zraku Brno

Zrak je to nejcennější, co máme. Proto je důležité o něj pečovat. Tak, jako pravidelně navštěvujeme zubaře, bychom měli chodit také k optometristovi nechat si změřit kvalitu našeho zraku. Postačí návštěva přímo v optice.

Máte v pořádku zrak?

Mnoho lidí se bojí o svůj zrak, ale přesto nechodí na pravidelné měření zraku. To je stejně důležité, jako například pravidelná kontrola u zubaře, nebo na gynekologii. Měření zraku by měl každý člověk absolvovat, alespoň jedenkrát za dva roky. Kontaktní čočkyJen tak máte jistotu, že váš zrak je v naprostém pořádku. Podle výzkumu se však ukázalo, že o zrak pečuje jen málo lidí. A to i přes strach, který o svůj zrak mají. Až celých 90 % lidí se bojí ztráty svého zraku více, než jiného smyslu. A přesto pouze dva lidé ze tří si v posledních dvou letech nechali svůj zrak změřit a jeden člověk z deseti neabsolvoval měření zraku déle než v posledních pěti letech. Přitom celých 48 % lidí odpovědělo, že zhoršení zraku by pro ně bylo problémem a 68 % lidí potvrdilo** problémy se zrakem**. A až 87 % lidí potvrdilo, že by si zrak nechali změřit, kdyby věděli, že toto měření odhalí zdravotní problémy.

Co řekne měření zraku

Měření zraku zjistí nejen, jak ostře vidíte, ale i další problémy, které mohou vaše oči a zrak postihnout. Nejde tedy jen o to, kolik dioptrií je vám naměřeno. Měření zraku vám může provést optometrista, nebo oční lékař. Od věku 15 let, se doporučuje měření zraku u optometristy. Má to své výhody. Optometrista má svou ambulanci ve velké většině přímo v oční optice, se kterou spolupracuje. Po vyšetření tedy můžete rovnou přejít k výběru brýlí, nebo kontaktních čoček. Nemusíte se dopředu objednávat, ani nikam přecházet, pokud budete potřebovat korekční pomůcku, jako je tomu u vyšetření očním lékařem. Pokud vám optometrista zjistí vadu, která patří do rukou očního lékaře, pak vás k němu ihned odešle.

Oční Optika Brno

V Brně můžete navštívit kvalitní oční optiku JOY OPTIK.

Měření zraku Brno

Optika JOY OPTIK nabízí měření zraku, kontaktní čočky, brýlové obruby, brýlové čočky, sluneční brýle a v neposlední řadě doplňkový sortiment v podobě pouzder, čistících prostředků atd.
Oční optika JOY OPTIK má své pobočky na těchto adresách:
Zahradníkova 2/8 poliklinika (2.patro), 611 41 Brno
-  měření zraku, kontaktní čočky tel.: 541 552 357
Bubeníčkova 8, 615 00 Brno-Židenice
měření zraku, kontaktní čočky, tel.: 548 213 216
Svratecká 4, 624 00 Brno – Komín, měření zraku, tel.: 733 643 376
Líšeňská 3, 615 00 Brno – Židenice tel.: 548 533 976
Tuřanka 2a, 627 00 Brno – Slatina tel.: 548 210 990
Nám. Karla IV 12, 628 00 Brno – Líšeň tel.: 739 573 723
Pekařská 56, 602 00 Brno tel.: 737 871 976
Jihlavská 20 (areál nemocnice Bohunice), 625 00 Brno – Bohunice tel.: 532 232 390

Více informací se můžete dočíst na webových stránkách optiky, http://www.joyoptik.cz/. Nebo se můžete informovat na e-mailu joyoptik@volny.cz, či na telefonních číslech jednotlivých poboček.
Chcete-li, aby se vám optometrista plně věnoval, je dobré si předem zavolat a domluvit si čas, který vám bude vyhovovat, nejsou žádné čekací lhůty.

Kdo je to optometrista?

Jde o odborníka, který se specializuje na vyšetření zraku a aplikaci kontaktních čoček,Stylové brýle má vysokoškolské vzdělání na lékařské nebo přírodovědecké fakultě, v oboru Optika a optometrie. Vyšetřováním zraku se zabývá buď ve zdravotnických zařízeních, nebo a to častěji v očních optikách, kde spolupracuje přímo s očním optikem, který zhotovuje korekční pomůcky. Toto je velmi výhodné, poněvadž se tak odbourává dlouhá čekací doba na vyšetření a cesta do oční optiky. Vše je v jednom místě. Vyšetření u optometristy se není třeba bát. Pokud by optometrista zjistil jinou, než korekční vadu zraku, pak klienta okamžitě odesílá k očnímu lékaři, který se zbývá právě všemi dalšími očními vadami a nemocemi zraku. Zásluhou optometristů se dosáhlo menších čekacích dob u očních lékařů a vysoce kvalitního měření zraku, bez nutnosti návštěvy lékaře.

Jak probíhá vyšetření u optometristy?

Nejprve je nutné říci, že jde o časově nenáročné vyšetření. Většinou trvá od 20 minut do maximálně 45 minut. Následně si klienta přebírá oční optik, který s ním řeší výběr** korekční pomůcky**. Výjimkou jsou kontaktní čočky, u kterých vyžaduje první vyšetření více času. To proto, že součástí vyšetření je i naučení se nandávat i vyndávat kontaktní čočky do oka, a zároveň se musí klient naučit o čočky pečovat. Také výběr kontaktních čoček patří pouze do rukou optometristy. Ten musí najít takovou čočku, která bude přesně na tvar a potřeby oka. Pak jejich nošení bude příjemné a bez problémů.

Samotné vyšetření, jak probíhá?

Po příchodu vás optometrista vyzpovídá. Ptát se bude, zda již nosíte brýle či kontaktní čočky, jakou vykonáváte práci, jaké máte koníčky a záliby, jaký je váš současný zdravotní stav. Pokud máte brýle, pak si je změří a ověří si, jak s nimi vidíte. Nyní již začne první vyšetření, které dá pouze hrubé výsledky. Jde o vyšetření na přístroji zvaném automatický refraktometr. Následuje vyšetření stavu předního segmentu očí mikroskopem. Jako poslední je sklíčkování, které je nejnáročnější na spolupráci. Jde o to, že sklíčkování vychází z vašich subjektivních pocitů správného vidění. Po vyšetření vám vysvětlí optometrista vaši korekční vadu a nastíní možnosti řešení s ohledem na váš životní styl. Po domluvě na vhodné korekční pomůcce, či pomůckách, vás odešle k očnímu optikovi, který s vámi vybere brýle nejen po zdravotní stránce, ale také podle designu, slušivosti a modernosti.

Výběr brýlí

Vybrat brýle není až tak jednoduché, jak by se zdálo. Základní typ skel vám doporučí a i vybere optometrista. Vy si pak můžete objednat i další úpravy, které dělají brýle dokonalé pro vaši potřebu. Jde o antireflexní úpravu, což je regulace odlesků, o ošetření proti pocení a poškrábání, o zabarvování skel při slunečním záření. Samozřejmostí je ochranný UV filtr. Navíc skla můžete volit i pro více vad. Dnešní možnosti nabízejí to největší pohodlí, jaké je možné si u brýlí představit. Stejné je to i s výběrem brýlových obrub. Těch je opravdu nepřeberně.

Jak vybrat brýlovou obrubu?Kontaktní čočky

Při výběru brýlové obruby se v potaz bere váš barevný typ, vaše osobnost, váš tvar obličeje, estetické, fyzikální a zdravotní požadavky. Je toho hodně a výsledkem jsou dokonalé brýle pro vaši osobu i váš vzhled. Brýlová obruba ba měla být charakteristickým a módním doplňkem vaší osoby. Brýlová obruba musí dobře sedět a nijak nesmí obtěžovat. U vyšších dioptrických korekcí, je nutné upravit i skla brýlí. Šířka obličeje je také důležitá. Je třeba, aby oči byly uprostřed brýlové obruby. Kořen nosu nesmí být nijak utlačován. Tlačit nesmí brýlová obruba ani u uší, ani nikde jinde. Nesmí být však ani příliš volná. Jinak by brýle neustále sjížděly a padaly. Barva brýlové obruby by měla být brána s ohledem na váš barvový typ, tedy s ohledem na vaši barvu očí, vlasů, a odstín pleti. Je však možné volit barvu i jako doplněk, nebo neutrální. Posledním kritériem je tvar obličeje. Brýlová obruba může tvar obličeje podtrhnout a zvýraznit, anebo naopak zjemnit.

Skla brýlí

Podle korekce se dělí na brýlové čočky do dálky, na čtení a na pracovní vzdálenost. Máte-li společné refrakční vady a potřebujete dvoje čí troje brýle, pak je lépe volit multifokální čočky, jinak víceohniskové. Ty vám umožní číst i dívat se na všechny vzdálenosti bez problémů a neustálého hledání těch dalších brýlí.
Vždy je dobré poradit se s optometristou nebo očním optikem, jaké brýlové čočky budou nejvhodnější právě pro váš životní styl.

Kontaktní čočky

Vybírat můžete z jednodenních, dvoutýdenních a měsíčních. To je základní rozdělení podle doby nošení. Existují však další rozdělení, která zpříjemňují nošení kontaktních čoček. S těmi vás seznámí optometrista při prvním vyšetření a volbě kontaktních čoček.

Brýle, kontaktní čočky a měření zraku

Měřením zraku to začíná a končí nošením korekční pomůcky. Na vás je, jakou pomůcku budete nosit a zda si necháte změřit svůj zrak včas. Předejdete tak nejen jeho zhoršování, ale i vedlejším příznakům, které provázejí zhoršující se vidění. Jde zejména o bolesti hlavy, slzení, štípání očí, únavu, a celkovou ospalost. Půlhodinka měření zraku jistě za perfektní vidění stojí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5667 (magazinbrno.cz#24131)


Přidat komentář