Pokládka podlahových krytin

Potřebujete novou podlahovou krytinu do bytu, rodinného domu či do komerčního prostoru? Pak se můžete vyzbrojit trpělivostí, odvahou, nářadím, materiálem, literaturou a pustit se do pokládky svépomocí. Nebo můžete vsadit na zkušenost profesionálů.

Druhá možnost je sázkou na jistotu, a to vsadíte-li na znalou a zkušenou firmu, která se pokládkou podlahových krytin již nějakou tu dobu zabývá, a může se pochlubit řadou kladných referencí. Pokládka svépomocí není nikterak výhodná, a to zvláště, jste-li sice zručnými domácími kutily, ale stran pokládky nejste znalými. Taková pokládka svépomocí by se Vám pak mohla v konečném důsledku nepěkně prodražit. A nervy máte přeci také jenom jedny.

Pokládka podlahových krytin – Brno

Pokládkou podlahových krytin se může ve Vašem městě zabývat nemalé množství firem a řemeslníků. Sídlíte-li v Brně, pak mezi nimi nemusíte nijak složitě tápat, či si snad házet korunou. Přinášíme Vám tip na zkušenou profesionální firmu Podlahářství – Michael Frank, která sídlí na adrese Nám. Svornosti 1, 616 00 Brno. Firma se zabývá kladením a montáží PVC, přírodních a vynilových podlah, dále montáží podlah dřevěných, laminátových, korkových, včetně koberců. Tím však nabídka firmy ještě zdaleka nekončí. Poptávat můžete také renovaci parket, montáž dřevotřískových a OSB desek aj., více viz http://www.podlaharstvi-frank.wbs.cz/. Budete-li mít zájem o některou z nabízených služeb, pak zaměření, včetně cenové kalkulace a poradenství je zdarma. Bude-li zrovna v den montáže nové podlahové krytiny doma chybět „silná mužská ruka“, i v tomto směru Vám firma vyjde vstříc, kdy Vám pomůže s vystěhováním a následným opětovným nastěhováním nábytku. Vaši poptávku, dotazy můžete zaslat na e-mail: mfpodlahy@seznam.cz. Připojujeme také tel.: +420 774 022 180.

Nabídka podlahových krytin

Současná doba, je oproti dřívějšku přínosná v tom, že nejenže nemusíme čekat dlouhé fronty na daný produkt, ale navíc si můžeme vybírat, a nejsme tak odkázání na jeden, dva druhy zboží od daného sortimentu. Na druhou stranu se však zase můžeme potýkat s přesně opačným problémem, kdy budeme ve fázi rozhodování, pro jaké zboží se vůbec rozhodnout, kterému dát přednost. A to se týká také podlahové krytiny. V dnešní době je možné si nechat položit PVC podlahovou krytinu, ale také dřevěnou, laminátovou, korkovou, koberec aj. Jedna věc je, jaké jsou naše finanční možnosti, co se nám líbí. Druhá věc pak je, zda se námi vybraná podlahová krytina vůbec hodí do konkrétního prostoru.

Odborné poradenství při výběru podlahové krytiny

Pořízení kvalitní podlahové krytiny není rozhodně korunovou záležitostí, a pokud bychom zvolili nevhodně, pak se naše „špatná“ volba může promítnout do kratší životnost, a s tím souvisí i větší výdaje, neboť bude potřeba podlahovou krytinu obnovit, respektive vyměnit za jinou v mnohem kratším časovém úseku. Toho však nebude třeba, využijete-li zkušeností profesionální firmy, která Vám může na základě svých zkušeností a znalostí poradit, a doporučit tu nejvhodnější podlahovou krytinu pro Váš domov, firmu, rekreační objekt atp. Není tedy od věci si stran pokládky podlahových krytin vybrat takovou firmu, která nejen „pokládá“, ale také přináší přidanou hodnotu, bonus svým klientům, zákazníkům, a to bonus ve formě poradenství. Zde opravdu platí rčení „dobrá rada nad zlato“.

Komplexní služby v rámci pokládky podlahových krytin

Jednotlivé firmy specializující se na pokládku podlahových krytin se pak liší nejen nabídkou pokládky, tj. na jakou konkrétní pokládku se soustřeďují, ale také nabídkou služeb, jako takových. Při pokládce podlahových krytin nejde výlučně jen o samotnou pokládku, ta by měla tvořit jednu z fází komplexního balíčku služeb. A jednou z těch služeb je již zmíněné poradenství. Součástí komplexních služeb je také návrh řešení, přesné zaměření prostoru, kde bude budoucí pokládka uskutečněna. Následuje pak zajištění, objednání vybrané podlahové krytiny, její dodání v požadovaný termín a samotná pokládka v dohodnutý termín. U firem se také můžete setkat s nadstandardní službou v podobě pomoci při vystěhování a následného nastěhování nábytku aj. A také je tu otázka závěrečného, hrubého úklidu po sobě, odvoz zbytků materiálů aj. A také bychom neměli zapomenout na patřičnou úpravu podkladu, ke kterému je mnohdy třeba přistoupit nejen v případě starších zástaveb.

Úpravy podkladů, samonivelační stěrky

Nám samotným se může zdát, že podlaha, po které chodíme, je rovná, nevykazuje nijaké patrné nerovnosti. Zkuste si však pozvat odborníka na pokládku podlahových krytin, a může Vás velmi rychle vyvést z omylu. Řada, ne-li většina objektů, a to platí nejen pro starší zástavby, ale také pro nové, vykazuje podlahové nerovnosti. Nad nimi je možné tzv. přivřít oko, když si necháte například položit koberec, ale u dalších podlahových krytin je lepší si připlatit, a nechat si podklad upravit, respektive srovnat do roviny. Nerovná podlaha by mohla způsobit nepěknou neplechu nejen při samotné pokládce, ale i v následujících letech, při používání.

Posouzení nutnosti úpravy podkladů

Není tedy od věci si u firmy vyžádat její posouzení, zda by ve Vašem případě doporučila, či ne vyrovnání, upravení podkladu. Svým způsobem podlahářská firma v rámci konzultační schůzky sama od sebe zhodnotí stav současného podkladu, a to například při zaměření. I podle tohoto přístupu můžete poznat, zda máte před sebou profesionály, či nikoliv. Pokud by na případnou úpravu podkladu nedošlo, a firma by „jen“ prostor zaměřila, vybrala s Vámi podlahovou krytinu, a pak v dohodnutý termín přijela, a jala se pokládat, pak těžko říci, zda se jedná o patřičně znalou firmu. V takovém případě je lepší se snad poohlédnout opravdu po profesionálech, kteří své práci rozumí, a nabídnou Vám to nejlepší řešení.

Montáž obvodových lišt, ukončovacích a přechodových profilů

Vedle samotné pokládky konkrétní podlahové krytiny je třeba také provést tzv. začišťovací práce, pokud tomu tak můžeme říci. Řeč je o obvodových lištách, ukončovacích a přechodových profilech. Tato práce již není tolik náročná na zkušenost. Na druhou stranu Vám ji profesionální firma udělá za podstatně kratší dobu, než kdybyste se do ní pustili sami, třeba vždy jen o volných chvilkách. Takto to budete mít vše pěkně při jednom, a žádných dodělávek nebude třeba. Jak lišty, tak ukončovací a přechodové profily Vám firma pomůže vybrat, aby ladily s vybranou podlahovou krytinou, barevně i typově se hodily a případně jste uvnitř nich mohly vést kabely aj.

Zkracování interiérových dveří a montáž prahů

Kdyby to bylo možné z hlediska času, financí, pak si řada z nás naplánuje modernizační, rekonstrukční práce pěkně jednu za druhou. V praxi to však povětšinou může vypadat tak, že rekonstruujeme postupně. V rámci nové podlahové krytiny se dostane dříve, nebo později k řešení, co s dveřmi, zárubněmi, prahy, které již máme namontované, neplánujeme je v dohledné době vyměnit, jenže vzhledem k výměně krytiny nebudou zrovna vyhovovat? Opět, máte-li odvahu, pilku, čas, pak se můžete pustit do potřebného zkracování interiérových dveří sami. Jenže abyste pak třeba nedopadli jako v jednom známém večerníčku, ve kterém se dva „šikulové“ neohroženě pouštěli do rozličných prací. Vždy se nakonec nějakého výsledku dobrali, ale spíše jednalo jen o uspokojující, než o výborný. Firmy, které Vám udělají pokládku podlahových krytin, Vám mohou i v této záležitosti pomoci. Vše je o možnostech, domluvě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5668 (magazinbrno.cz#24132)


Přidat komentář