Rázová vlna Brno

Bolí vás klouby, máte tenisový loket nebo ostruhu, špatně chodíte nebo vás trápí bolest zad? Pak vám může pomoci léčba rázovou vlnou. Jde o ošetření, které nebolí, ale opravdu pomáhá.

Léčba rázovou vlnou

Rázová vlna má mnohá využití. Užívá se jí v lékařském světě, kde dosahuje vynikajících výsledků, a také v kosmetickém ošetření. Jde ovšem o stejný princip, ale vždy jinou sílu. V kosmetice je využito jen minimální síly, která umí pomoci se vzhledem klienta. V lékařství jde o mnohem vyšší cílenou sílu, která z vás udělá opět člověka plného energie a bez bolesti. Přitom lékaři stále nacházejí více využití u léčby rázovou vlnou. Dnes již opravdu pomáhá vyléčit například tenisový nebo oštěpařský loket, různé entezopathie, patní ostruhy, záněty Achillovy šlachy, syndrom bolestivého ramene, bolesti různých částí páteře, ale i únavové zlomeniny, kladívkové prsty, nebo zarostlé nehty. Zkrátka rázová vlna si ví rady s celou řadou bolestivých onemocnění z lékařských oborů ortopedie a revmatologie, ale také chirurgie a rehabilitace.

Léčba rázovou vlnou v Brně

Revmacentrum MUDr. Mostera, s.r.o.

** Mošnova 8 Brno - Židenice 61500**

web: www.razovavlna.eu

email: info@revmacentrum.cz

Tel.: +420 548 530 645

Komplexní léčba pohybového aparátu

Pokud chcete opravdu odstranit problémy svého pohybového aparátu, pak je nutné k nim přistupovat komplexně. Doporučovaná tabletka od bolesti, nebo kdejaká mast či jiný preparát, vám mohou sice pomoci, ale jen na krátkou dobu. Rozhodně centrum nemoci nevyléčí. Jen ho vlastně uspí a nemoc se pomaloučku rozvíjí a vyvíjí a později udeří větší a silnější. Přistoupíte-li k řešení problémů s pohybovým aparátem hned v počátku, máte velkou šanci na trvalé odstranění potíží. Moderní metody jsou tak účinné, že najdou i skrytý problém a poradí si s ním.

Ortopedie

Ortopedie je prvním řešením každého, kdo má** problémy s pohybovým aparátem**. Ten, kdo se sem vypraví včas, a nezkouší samoléčbu, má větší šance na trvalé a rychlé vyléčení. Kromě podrobné prohlídky lékařem toto vyšetření obsahuje také celkové laboratorní a ultrazvukové vyšetření. Tato komplexní diagnostika umožňuje najít řešení vašeho problému a bolestí s maximálním využitím neinvazivní biochirurgické léčby, což patří v dnešní době k nejúčinnějším metodám. Na ortopedii se můžete obrátit se všemi problémy pohybového aparátu. Mohou to být problémy získané věkem, úrazové a poúrazové stavy, ale i problémy vrozené.

Revmatologie

Sem je dobré se vypravit zejména u zánětlivých revmatických chorob a degenerativního postižení pohybového aparátu. Provedou vám komplexní vyšetření a navrhnou vám léčbu šitou na míru vašeho problému. Velmi účinná je** biologická léčba**, kterou smí provádět jen vybraná lékařská pracoviště.

Léčba rázovou vlnou v Brně

Revmacentrum MUDr. Mostera, s.r.o.

** Mošnova 8 Brno - Židenice 61500**

web: www.razovavlna.eu

email: info@revmacentrum.cz

Tel.: +420 548 530 645

Biologická léčba

Jde o moderní metody, které byly vyvinuty pro možnost vyléčení jinak neléčitelných stavů. Většinou jde o léčbu, která na základě různých faktorů napomáhá tělu ke schopnosti obnovy a opravy již poškozených buněk a tkání. Zní to složitě, ale biologická léčba se ukazuje u velkého procenta lidí jako velmi účinná. Metod biologické léčby je samozřejmě více a také se biologická léčba liší podle toho, s jakým problémem či chorobou má pomoci.

Léčba kmenovými buňkami

Biologická léčba vlastními kmenovými buňkami a vlastní krevní plazmou pomáhá léčit onemocnění jako je kloubní artróza, poruchy chrupavek, šlach a vazů a mnohá další. Kmenové buňky jsou buňky vlastního těla a mají dvě základní funkce, schopnost sebeobnovy a schopnost obnovy a opravy poškozených tkání a buněk. Toho se využívá k obnově poškozených částí pohybového aparátu. Kmenové buňky napomáhají regeneraci, hojení a růstu poškozené kloubní chrupavky. Výsledek bývá velmi příznivý. Aby byla léčba účinná, jsou kmenové buňky doplněny o růstové faktory a aplikovány spolu s krevní plazmou do požadované oblasti.

Jak léčba kmenovými buňkami probíhá?

Vše probíhá ambulantně. Tedy žádná nemocnice, žádná operace, žádná neschopenka. Samotná léčba proběhne během jednoho dne a zabere asi dvě hodiny času. Nejprve je vám odebrána krev a kmenové buňky. Z odebrané krve se oddělí po zpracování krevní plazma s aktivovanými růstovými a protizánětlivými faktory z krevních destiček. Kmenové buňky jsou získávány z vlastní tukové tkáně pacienta pomocí miniliposukce, což je odsátí malého množství tuku z podkoží v oblasti břicha, podbřišku nebo hýždí. Miniliposukce je šetrná a nebolestivá. Následně jsou vaše vlastní kmenové buňky a připravená aktivovaná krevní plazma aplikovány do určeného místa, kde budou aktivně ovlivňovat a napomáhat léčení postižené kloubní chrupavky.

Léčba rázovou vlnou v Brně

Revmacentrum MUDr. Mostera, s.r.o.

** Mošnova 8 Brno - Židenice 61500**

web: www.razovavlna.eu

email: info@revmacentrum.cz

Tel.: +420 548 530 645

Centrum léčby rázovou vlnou

Rázová vlna patří k fyzikální léčbě, která se dosud jeví jako nejúčinnější metoda vůbec. Jde o moderní a vysoce účinnou metodu, která využívá přenosu mechanické energie do postižené tkáně. Po aplikaci rázové vlny dochází k několika reakcím. Nejprve jde o tlumení bolesti v místě aplikace. Toto však trvá pouze několik hodin po samotné aplikaci. Další reakcí je nastartování hojivého procesu. To umožní zvýšení prokrvení v ošetřené tkáni a urychlení tkáňového metabolismu. Dále dochází k aktivaci buněk produkujících vazivovou hmotu, ke zvýšení produkce kolagenu, k rozpuštění vápníku uloženého ve šlachách, a dále ke zvýšení tvorby kostní tkáně a tím k urychlení hojení.

Co rázová vlna léčí?

V podstatě lze opravdu říci, že** celý pohybový aparát.** Jde o bolesti v oblasti páteře, včetně Bechtěrevovy choroby. O bolesti horních končetin, kde se nejčastěji léčí ramenní klouby, šlachy lokte, typický je tenisový loket, zápěstí a též bolesti při některých typech artrózy ruky. U bolestí pánve se léčí bolesti křížokyčelního kloubu, bolestivá třísla, úponové bolesti sedacího hrbolu. U bolestí dolních končetin se léčí bolest kyčel, bolesti úponu šlach v koleni, chondropatie čéšky, bolesti nohy, paty, zde jde často o ostruhy patní kosti, a bolesti a záněty spojené s Achillovou šlachou. Zapomenout nelze ani na léčbu bolestí kloubů a kostí. Zde jde o zlomeniny, špatné hojení, aseptické nekrózy, poúrazové bolestivé stavy. Kromě jmenovaných nemocí spojených s kostmi a klouby je možné využít i účinků na měkké tkáně. Výčet samozřejmě není úplný. Rázová vlna toho umí hodně a ne všechna onemocnění pohybového aparátu jsou srozumitelná pro laika. Tedy pokud vás bolí tělo a těžko se hýbete, pak možná právě rázová vlna je pro vás to pravé.

Jak se ošetření rázovou vlnou provádí?

Jde o přístroj, který mění vzduchovou vlnu v akustickou radiální vlnu**. Přístroj tuto vlnu aplikuje pomocí gelu do místa bolesti. V tkáni rázová vlna účinkuje až do hloubky 4 centimetrů. Celá aplikace je zcela bezbolestná a také netrvá dlouho.

Jak se objednat na rázovou vlnu?

Nejlépe je objednat se telefonicky a zajistit si dokumentaci dosavadní léčby. V dohodnutém termínu vám pak provedou vyšetření, a následně vyhodnotí situaci a doporučí vhodnou léčbu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5663 (magazinbrno.cz#24119)


Přidat komentář