Skleněné sprchové kouty Brno

Sklo je, bude a vždy bylo krásným doplňkem interiérů a exteriérů. Sklo přináší světlo, krásu i pohodu. Moderní typy skel snesou vysoký tlak, jsou velmi odolné proti rozbití a snadno se udržují. Jsou dokonce vhodné i do koupelen.

Sprchy a sprchové kouty

Sprchové kouty jsou moderní alternativou klasické vany. Ne všechny sprchové kouty jsou vytvořené ze zdiva a obkladů. U moderních sprchových koutů najdete i zajímavé zpracování ve skleněné podobě. Moderní sprchové kouty jsou tak krásné a zároveň účelné a praktické. Navíc je možné nechat si vyrobit skleněný sprchový kout na míru, využít tak i nemenšího místa a snížit spotřebu vody. Sprchování totiž vychází mnohem** levněji** než klasická koupel ve vaně. A to až 4 krát. Při sprchování je potřeba vody od 30 do 60 litrů. Záleží na vaší šetřivosti. Při koupeli ve vaně pak podle její velikosti spotřebujete vody od 80 do 200 litrů, někdy však i více. Zvláště pokud je vana masážní a větší. Sprcha je samozřejmě i součástí každé vany. To lze využít při pořízení** skleněné zástěny**. A tak při nedostatku místa, můžete nechat neinstalovat skleněnou zástěnu u vany, která vám umožní každodenní úsporné sprchování a koupel jen například jedenkrát týdně. Tato investice do skleněné zástěny se vám promítne již při následném vyúčtování za vodu. Bude totiž o dost nižší. Skleněné zástěny na zakázku je možné nechat nainstalovat i do zděných sprchových koutů, které se uzavírají závěsem. Usnadní se tak úklid. Voda při sprchování se již nikdy nedostane ven a nebudete ji muset vytírat.

 

Sklo v interiéru

Mnoho lidí od** skla v interiéru** ustupuje, poněvadž se bojí, že se sklo může rozbít a může někoho zranit pořezáním. Toho se však není třeba bát. Sklo k zařizování interiérů, tedy i sprchových koutů, dveří a zástěn se používá v tvrzené, nebo také kalené podobě. Jde tedy o bezpečnostní sklo, které již svým způsobem výroby a získanými vlastnostmi neumožňuje pořezání při rozbití. Tvrzené sklo má zvýšenou mechanickou a termickou odolnost. Této odolnosti se dosahuje při speciálním postupu výroby. Sklo se zahřeje až na 620°Ca následně prudce ochladí vzduchovou sprchou. Tak se změní tlaky ve sklu. Přesněji vzniknou dvě různá pnutí, která činí sklo mnohonásobně odolnější.

Vlastnosti tvrzeného skla

Po vykalení je pak sklo odolnější proti úderům, má vyšší se ohybovou pevnost a také tepelnou odolnost. Tvrzené sklo je až 200 krát odolnější než běžné sklo. Odolává bez problémů tepelným šokům a to až do 200°C. Což mu umožňuje užívat označení bezpečnostní sklo. Proti úderům je natolik odolné, že úder člověkem mu neublíží. Při testech běžně odolává ocelové kouli. Pokud by však přesto došlo k poškození skla a tím k jeho rozbití, nemusíte se bát pořezání či úrazu. Sklo se zásluhou kalení rozsype na malé neostré, tedy neřezající úlomky.

Zakázková výroba skleněných sprchových koutů, dveří a zástěn

Tvrzené sklo umožňuje zakázkovou výrobu, která se řídí vašimi přáními a sny. Můžete si tak objednat různé typy skleněných sprchových koutů, dveří a zástěn, které zjednoduší a zkrásní vaše bydlení. K zamyšlení stojí i úspory, které například sprchové kouty a zástěny přinášejí. A to i v tak malém prostoru jako je bytové jádro. Samozřejmě využít skleněných sprchových koutů, dveří a zástěn a mnohých jiných skleněných prvků je možné i ve velkých domech. Zde zásluhou výroby na zakázku dosáhnete neokoukaných prostorů, které vaše bydlení velmi zpříjemní. Tvrzené sklo a zakázková výroba nabízejí mnoho využití.

Skleněné sprchové kouty, zástěny a dveře

Patří do moderní koupelny. Dokáží ušetřit prostor a zajistí výrazný design. Navíc zásluhou ošetření povrchu proti usazování vodního kamene usnadňují péči i úklid. Nabídka je velmi široká. Vybírat můžete z celé řady provedení, a samozřejmě i z různých druhů skla. To může být zcela** čiré**, mléčné, kouřové, nebo i zdobené. Podle interiéru tedy můžete vybrat přesně to, co je vám blízké. Pokud si nebudete vědět rady, můžete se řídit tím, že čiré sklo je téměř neviditelné a opticky zvětšuje a prosvětluje prostor, Mléčné a kouřové sklo nabízí soukromí a ozdobné sklo je nádherným designovým prvkem.

Kovová výroba do interiéru

Ke sklu patří kov. A to v tradičním i vysoce moderním provedení. Krása skla a kovu nás provází po staletí a je stále okouzlující. Dokáže doplnit interiér a zároveň velmi prakticky využít daného prostoru. Navíc sklo a kov je vždy a v každém provedení výrazným designovým prvkem každého interiéru. Využít je samozřejmě možné i pouze samotného kovu.** Kovových interiérových prvků** je celá řada. Postačí si jen vybrat a nechat vše odborně vyrobit a nainstalovat.

Kovová schodiště

Jsou funkčním i estetickým prvkem interiéru. Mohou být kombinována s řadou materiálů. Dosud však nejlépe vypadá kombinace kov – sklo. Nabídka kovových schodišť je velmi široká. Můžete si objednat točité schodiště, které zabere málo místa, ale jen těžko se po něm stěhuje nábytek. Segmentové schodiště, které se plně přizpůsobí danému prostoru i vašim představám. Bočnicové schodiště působí v interiéru velmi lehce a zároveň moderně. Atypická schodiště mohou být podle vašich představ, mohou být podle nápadu architekta nebo designera, mohou být prostě jen řešení z nouze. Ovšem většinou je výsledek dokonalý. Zvláště, když své představy spojíte s odbornou firmou.

Kovové zábradlí

Zhotovuje se na míru. Můžete vybírat z mnoha zajímavých řešení, nebo navrhnout vlastní představu, kterou vyrobí odborná firma. K nejčastějším materiálům patří nerez a ocel. Je možné je kombinovat s dalšími materiály, přičemž velmi efektně působí kombinace s tvrzeným sklem.

Kovové prvky

Dodávají domovu krásu i efektivnost a samozřejmě také praktičnost. Můžete si vybrat z již hotových výrobků, nebo navrhnout své vlastní. Vše záleží na představivosti, interiéru i stylu zařízení. Profesionální odborníci vám s výběrem vždy budou nápomocni. Samozřejmě pokud zvolíte ty pravé, kteří mají jen kvalitní reference.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5664 (magazinbrno.cz#24120)


Přidat komentář