Skleněné stěny pro zimní zahrady Brno

Říkáte si, mít tak doma kousek zahrady, těšit se z ní během celého roku? Přání, které může být poměrně lehce splnitelné. Nabízí se Vám totiž možnost zimní zahrady. Jak její výrobu, tak montáž můžete svěřit profesionálům.

Zimní zahrady

Kdo z nás by neměl rád toulky přírodou? Uprostřed zeleně se dokážeme uvolnit. Přijdeme na jiné myšlenky, a starosti hodíme alespoň na chvíli za hlavu. S každým nadechnutím, jakoby se do nás dostával nový život, nová energie a síla. Tento pocit můžete zažívat pokaždé, kdy budete chtít, či budete cítit potřebu, a to nehledě na právě panující počasí. Rozhodnete-li se pro zimní zahradu, pak do Vašeho domova, ale třeba i firemního prostředí, vpustíte život v podobě životodárné zeleně. A váš pohled hned získá větší jemnosti, zasněnosti. Vždy, když pocítíte únavu, vyčerpání, vnitřní napětí, smutek, bude stačit udělat pár kroků do Vaší nové zimní zahrady. Čeká Vás tam oáza zeleně, oáza klidu. A což potom, když si uprostřed zeleně vychutnáte horkou, voňavou kávu a dopřejete si nějaký ten hříšně sladký zákusek? Po načerpání energie se Vám hned vrátí chuť do dalších činností, třebas i dlouho odkládaného projektu.

Využití zimní zahrady

Možná, že jste při Vašich procházkách v místě Vašeho bydliště, či při Vašich cestách uviděli domky, jejichž součástí také byla zimní zahrada. Říkali jste si, co majitelé domů vedlo k takovému rozhodnutí, aby si „ukrojili“ ze svého prostoru, a místo třebas většího obývacího pokoje, si nechali zbudovat zimní zahradu? O ukrojení však nemůže být ani řeč. Zimní zahradou totiž všichni ti, kteří se pro ni rozhodli, naopak získali. Cožpak se dá srovnávat prostředí obývacího pokoje s prostředím plné zeleně, čisté vůně a pokojné atmosféry? Zimní zahrada místo ukrojení přináší nemalý bonus navíc. To, jaké bude mít využití Vaše zimní zahrada, je dobré promyslet. Od toho se bude odvíjet její samotná realizace.Zimní zahradu můžete využít například pro pěstování rostlinek – jako systém energie pro následné využívání sluneční energie – nedílnou součást Vašeho domova, prostoru, který obýváte. Podle toho, pro jakou možnost využívání zimní zahrady se rozhodnete, se bude odvíjet, jak návrh, tak zbudování konstrukce a samotná montáž.Zimní zahrada

Využití zimní zahrady pro pěstitelské účely

Kdo by neměl alespoň nějaký ten kvítek na okně. Květiny, rostliny místnost oživí, projasní, a dodají ji na útulnosti. Jenže na parapet se moc kvítků nevejde. A krom toho, není to zcela praktické mít parapet plný květin, zvláště, chceme-li účelně vyvětrat otevřením okna dokořán. Opakované sundávání, vracení truhlíků se moc s komfortem bydlení neslučuje. A to platí i v případě, kdy budeme okna mýt. Zeleně se však vzdát nemusíte. Můžete ji mít pěkně na jednom místě právě v zimní zahradě. Zimní zahrada je jedinečná v tom, že na rozdíl od obytných místností, poskytne rostlinám to správné klima, které potřebují. Navíc zde hraje velkou roli i světlo a vláha. Aby se pak rostlinkám ve Vaší zimní zahradě dařilo, navrhne Vám vybraná firma takovou zimní zahradu, kdy její výška nijak nebude dávat příčinu ke vzniku přílišného horka, vlhkosti, dusna.

Využití zimní zahrady jako energetického systému

Nejste nadšeni z toho, jak se vše zdražuje, energie nevyjímaje? Máte pocit, že počet chladných podzimních a zimních dnů, kdy je potřeba si přitopit, či plně topit spíše přibývá? Mrznout nechcete, nechcete však také chodit oděni do řady vrstev oblečení? Pak pro Vás máme vskutku efektivní řešení spočívající ve využití zimní zahrady jako energetického systému. V tomto případě bude zimní zahrada využívat skleníkového efektu, kdy dopadající sluneční paprsky na zimní zahradu budou účelně ohřívat Zimní zahradavnitřní prostor Vašeho domova. Díky tomu se budete moci těšit z lepšího tepelného komfortu. Nejenže budete moci odhodit vrstvu oblečení navíc, ale zároveň budete moci i snížit intenzitu Vašeho současného vytápění. V konečném důsledku tak ušetříte na vytápění, a ještě se bude cítit komfortněji.

Využití zimní zahrady v rámci dalšího obytného prostoru

Výše jsme zmínili, že při rozhodnutí se pro** zimní zahradu**, ze svého prostoru žití spíše ukrojíte. Je tomu však naopak. Zimní zahrada totiž může Váš obytný prostor naopak zvětšit. Zimní zahradu, kterou si necháte odbornou firmou navrhnout, vyrobit, namontovat, pak budete moci využívat prakticky během celého roku. Zde pak hraje velkou roli nejen zkušenost, ale i správný výběr materiálu a pečlivost provedení. Pozornost by měla být zaměřena, kromě jiného, na izolaci a správné prosklení. Zimní zahrada, jako součást Vašeho domova, se může stát Vaším útočištěm ve dnech pohody, ale i hledání pohody a vnitřního klidu. A podle velikosti zimní zahrady si můžete vychutnávat pohody jen sami, nebo spolu s ostatními členy rodiny, či kamarády, které pozvete na návštěvu, oslavu narozenin, výročí apod.

Skládací a posuvné stěny zimní zahrady

Výše jsme zmínili otázku zasklení a izolace. Kromě těchto parametrů je zde také otázka větrání a stěn, jako takových. U Vaší zimní zahrady se můžete rozhodnout pro stěny skládací, či posuvné. To, jaké stěny si spíše zvolit záleží na Vašich preferencích, možnostech. Budete-li mezi výběrem tápat, pak můžete využít odborného poradenství, které Vám specializovaná firma na výstavbu zimních zahrad, nabídne.

Prosklení střechy u zimní zahrady

U zimní zahrady je důležité správné prosklení, a to nejen stěn, ale také její střechy. Taková střecha musí odolávat všemožným vnějším vlivům, aniž by došlo k nějaké újmě. Střešní prosklení pak může být z jednoduchého skla, dvojskla, bezpečnostního skla, či polykarbonátu. I v této otázce Vám poradí profesionální firma, která Vám doporučí to nejvhodnější řešení, šité přímo Vám na míru.Zimní zahrada

Konstrukce zimní zahrady

Také bychom měli zmínit konstrukci zimní zahrady, která je jakými stavebním kamenem. U zimních zahrad se můžete setkat hned s několika konstrukcemi, co do volby materiálu. Zimní zahrady mohou být například z konstrukce plastové, dřevěné, hliníkové. A jak již to tak bývá, každý materiál má své pro i proti. Kupříkladu plastová konstrukce zimní zahrady je velmi oblíbená pro svoji cenu, snadnou údržbu, odolnost vůči povětrnostním vlivům, UV záření. Zimní zahrada hliníkové konstrukce nepodlehne korozi, a poskytuje Vám nepřeberné množství variant, díky své tvárnosti. A co zimní zahrada z dřevěné konstrukce? Budete-li se chtít těšit z její dlouhé životnost, trvanlivosti, pak bude od Vás vyžadována jistá péče stran údržby dřevěné konstrukce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5673 (magazinbrno.cz#24140)


Přidat komentář