Stěhovací práce Brno

Čeká Vás stěhování do nového? Pokud se stěhujete z jednopokojového bytu, který nebyl vybaven nábytkem, zřejmě tuto záležitost zvládnete sami. Pokud se stěhujete se vším všudy, je lepší na tuto činnost využít profesionální stěhovací firmu.

Každý, kdo má za sebou stěhování, ví, jak je tato činnost nepříjemná a nekonečná. Ač se to nezdá, člověk má doma tolik věcí, že jen stěží se mu můžou vejít do osobního auta, i když má v plánu stěhovat se třeba na desetkrát. Oblečení a boty můžete převážet tímto způsobem, ale co zařízení, nábytek, obývací stěny, elektronika, pračka, atd.? K tomu je zapotřebí chtě nechtě stěhovací auto. Nebo vlastníte takový vůz, do něhož se Vám vejde celá sedací souprava? Do kterého umístíte ledničku nebo manželskou postel? Stěhování zkrátka nepatří k oblíbeným záležitostem a nezáleží na tom, kolik věcí a kam potřebujete přestěhovat.

Každý, koho stěhování čeká, řeší, kdo jej přestěhuje, kdo má auto, do kterého se všechno vejde, kdo se obětuje a pomůže se stěhováním, kdo si na pár dnů udělá čas. Někteří mají kolem sebe lidi, kteří jim toto všechno dokážou slíbit a také zařídit. Ale většina z nás toto štěstí nemá a musí hledat jinde. Ideálním řešením, které navíc není vůbec drahé, je oslovit firmu provádějící stěhovací práce. Konečně se můžete přestat strachovat o to, zda se to a to vejde do auta, jak to do auta naložíte, kdo Vám pomůže to vyložit a vynést do požadovaného patra, apod. Máte tu odborníky, kteří jsou tu právě od toho – přestěhovat Vás co možná nejpohodlněji.

Jak najít stěhovací firmu?

Stěhovací firmy najdete v každém větším městě. Navíc jejich počet se neustále rozšiřuje, neboť se jedná o více a více žádané služby. Najít spolehlivou firmu už ale nemusí být tak jednoduché. Je potřeba oslovit takovou, která Vám nabídne kompletní servis, která disponuje odpovídajícím vozovým parkem, a nebude jim tak dělat problém např. přestěhovat sedací soupravu, klavír, skříně, a další zařízení větších a velkých rozměrů. Stěhovací firmu můžete najít různými způsoby. Buď se můžete podívat na internet, kde si do vyhledávače zadáte název a město, ve kterém byste stěhovací práce chtěli využít, nebo můžete oslovit firmu na doporučení vašeho známého. Doporučení spokojeného zákazníka je ostatně tou nejlepší variantou. Stěhovací firmu můžete najít i v reklamních letácích nebo v inzertních novinách. Sice se hned nedozvíte dostatek informací, ale po vytočení telefonního čísla, které bude jistě u nabídky uvedeno, se můžete na cokoliv zeptat. Internetové stránky však stále představují ten nejjednodušší způsob v hledání dobráků. Dozvíte se zde přesný popis všech prací, které jsou firmou nabízeny, některé firmy zveřejňují i ceny za jednotlivé práce a někdy se můžete také setkat s referencemi zákazníků.

Jaké služby stěhovací firmy nabízejí?

Stěhovací firmy ve většině případů nabízejí komplexní služby. Častokrát vedle samotného stěhování nabízejí i vyklízení objektů, sklepů, půdních prostor, rozložení a sestavení nábytku, ať starého, nebo nového nebo stěhování těžkých břemen, se kterými si člověk, který bydlí sám, těžko poradí.

Kolik stojí stěhování od profesionální firmy?

Ceny za stěhování jsou velmi příznivé. Každá firma si samozřejmě účtuje jiné sazby, ale nemusíte mít obavy, že byste zaplatili nehorázné peníze, které můžete použít lépe. Některým lidem nezbývá jiná možnost, než oslovit stěhovací firmu, jiní se nechtějí stěhování zatěžovat a zabývat, protože řeší podstatně jiné a důležitější záležitosti než přepravování věcí z bodu A do bodu B. Cena za stěhování závisí na mnoha aspektech. Hodně záleží např. na tom, jak daleko se budou věci stěhovat, jak dlouho budete stěhovací firmu potřebovat, zda den nebo týden, kolik lidí bude ke stěhování potřeba a co všechno je potřeba přestěhovat. Nejdražší položkou na celém stěhování jsou pohonné hmoty, které se stěhováním spotřebují. Dále platíte samozřejmě čas věnovaný stěhování a práci, kterou pracovníci odvedou. Vybírejte stěhovací firmu z nejbližšího okolí, aby byla cena za benzín či naftu co nejnižší.

Jaká auta se nejčastěji ke stěhování používají?

Stěhovací firmy používají zpravidla velké dodávky nebo přímo nákladní vozy. Důležité je, aby se do takového vozu vešlo co největší množství věcí. Hlavní podmínkou je, aby byl vůz opatřen velkou nákladovou plochou, a aby tyto nákladová plocha byla zakrytá nebo zastřešená. Některé nákladní stěhovací vozy mají dokonce hydraulickou nákladovou plošinu, díky které je stěhování podstatně jednodušší. Některé stěhovací firmy mají širší vozový park, z něhož vybírají malá nebo velká auta podle aktuální potřeby.

Příprava na stěhování

Než přijede stěhovací firma, měli byste mít všechno sbaleno. Je holý nesmysl zavolat stěhovací firmu a až po jejím příjezdu na místu začít všechny věci pomalu balit a hledat nejvhodnější tašky a pytle, kdo kterých byste věci uložili. Nádobí je vždy vhodné zabalit do papírů a potom ještě do krabic, aby nedošlo k jejich rozbití. I drobné předměty je dobré balit do krabic. Nábytek před jejich příjezdem rozeberte a připravte na jeho přepravu, např. svázáním jeho jednotlivých dílů k sobě, aby se nemuseli např. strany skříně nosit každá zvlášť. Ušetříte tím čas a peníze. Důležité je také připravit pro stěhovací vůz vhodné místo na zaparkování. Pokud se stěhujete z panelákového bytu a je-li to možné, stěhovací vůz zaparkuje přímo před vchodem na chodníku.

Proč se obrátit na stěhovací firmu?

Pokud před Vámi stojí tento nelehký úkol, kterým stěhování bezesporu je, nebojte se oslovit stěhovací firmu. Profesionálové svou práci opravdu zvládají a ušetří Vám mnoho starostí, které se stěhováním bezpodmínečně souvisí. Navíc stěhování těžkých břemen není vhodné pro každého a rozhodně není rozumně zničit si zdraví kvůli jednomu stěhování, navíc když stačí zaplatit pár korun a mít vše bez starostí. Nemusíte se bát toho, že byste nenašli firmu ve Vašem bydlišti v jeho bezprostřední vzdálenosti. Vyberte si více firem, porovnejte jejich nabídky a vyberte si tu, která splňuje přesně to, co hledáte. Opravdu je z čeho vybírat. Nevybírejte pouze podle ceny, ale také podle způsobu, kterým stěhovací firma stěhuje. Oslovte firmu, která bude s nákladem zacházet jako s cennými a křehkými věcmi, aby nedošlo k žádné škodě na Vašem majetku. Co vám bude naplat, že sežene levnou firmu, která ale část Vašich věcí nevhodným zacházením poničí? Reference jsou zde určitě důležité, neboť se díky nim vyhnete nespolehlivým a drahým firmám.

Přejeme Vám, abyste měli při výběru stěhovací firmy šťastnou ruku, a aby stěhování proběhlo v naprostém pořádku a bez jakýchkoliv problémů. Pak si jistě budete gratulovat, jak hravě jste zvládli tuto nepříjemnou činnost a rozhodně se nebudete děsit případného dalšího stěhování, protože už budete vědět, jak na něj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5660 (magazinbrno.cz#24057)


Přidat komentář