Kurzy břišních tanců Brno

Máte náročnou práci a potřebujete se odreagovat a uvolnit? Přihlaste se do kurzů orientálních břišních tanců. Hudba a ladné pohyby vás zbaví negativních myšlenek, bolesti svalů a vy se budete cítit velmi příjemně.

Orientální břišní tanec má historii v arabském světě. Tančili jej jak ženy, tak i muži. Tento druh tance se tančil a doposud tančí na různých oslavách a na svatbách. U nás začíná být také ve velké oblibě. Pokud se rozhodnete a přihlásíte se na kurz břišních tanců, určitě nebudete litovat. Tato taneční aktivita působí blahodárně na celý organizmus. Nejen po fyzické stránce, ale i po stránce psychické se budete cítit velmi dobře. Cvičitelka vám předvede ze začátku několik základních kroků a pohybů a až se vaše tělo uvolní, pak tyto pohyby spojí do ladného tanečního celku. Postupem času si můžete choreografii vytvářet sami na základě své fantazie. Tanec je zaměřen na pohyb břicha, boků a pánve.

Druhy orientálních tanců

Orientální tance se liší podle země, ve které vznikly a vyjadřují jejich kulturu a mentalitu. Některé jsou pomalejší, jiné zase temperamentnější. Každý působí svým rytmem, skladbou tanečních kroků a kostýmem. Mezi velmi temperamentní tanec patří velmi známé španělské flamenco. Další druhy tanců vznikly v Africe, v Řecku, Turecku a v Persii. Již ve středověku se orientální tanec dostal do Evropy a pak do Ameriky. Kolem roku 1999 začaly i v naší republice vznikat školy břišního tance. Základem je jednoduchý pohyb hlavou, kroužky rukama, kroužení trupem a pohyb pánví, jakoby jste malovali osmičku. Samozřejmě při těchto základních pohybech musíte tělem vlnit a třást.

Oblečení vhodné pro orientální tanec

Na taneční lekce je nejlépe obléknout si velmi pohodlné oblečení, které vás nebude škrtit a omezovat v pohybu. Nejvhodnější je tričko a legíny. Kolem pasu si uvažte obyčejný šátek, ten bude později nahrazen šátkem z penízků, který do rytmu cinká. Jakmile se naučíte ladné pohyby, vyměňte legíny za volnou sukni z lehkého materiálu a nechte vyniknout svou ženskost. Tančit můžete bez jakékoliv obuvi, nebo v měkkých cvičkách. Ve speciálních obchodech můžete také zakoupit celé kostýmy, včetně doplňků jako jsou pásky nebo šperky. Také můžete své tělo pomalovat orientálními motivy, aby vaše vystoupení bylo dokonalé.

Vliv tance na zdraví

Jako každý sport má samozřejmě i břišní tanec pozitivní vliv na naše zdraví. Jde o naprosto přirozený pohyb, který vás nenutí běhat, dělat kliky nebo zvedat činky. Vy se budete pohybovat v rytmu hudby, krásně si vytvarujete postavu a samozřejmě půjde dolů i nějaké to přebytečné kilo. Pokud máte sedavé zaměstnání, tak vás uvolnění při tanci může zbavit bolestí zad, hlavy nebo kloubů. Při tanci jsou totiž zapojeny všechny svaly ve vašem těle. Tanec působí také na vaši mysl a psychickou kondici. Toto cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie a také pro těhotné ženy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5684 (magazinbrno.cz#24123)


Přidat komentář