Prodej a pronájem jachet Brno

Plánujete koupi nebo pronájem jachty? Jde o velmi příjemné rozhodnutí, které Vám poskytne mnoho dobrodružství, nezapomenutelných okamžiků, jedinečných zážitků a ty nejkrásnější dovolené, které si člověk může představit.

Dovolenou na jachtě si každá posádka tvoří sama. Ten, kdo jachtu obývá a užívá, se sám rozhoduje, podle svého aktuálního rozpoložení, nálady, zvídavosti a touhy, kam se s jachtou vydá. Zda navštíví klidnou a tichou zátoku, nebo zda je jeho cílem dopravit se do rušného přístavu, kde se projde po promenádě, navštíví místní hospůdky, ochutná místní speciality, zatancuje si, pobaví se a ráno po vyspání vyjede na další plavbu. Díky dovolené na jachtě si můžete zaplavat kdykoliv a kdekoliv Vás napadne, máte chuť nebo se chcete zchladit. Možná budete mít to štěstí, a potkáte delfíny, kteří budou nadšeni z vlnek vytvořených plavbou právě Vaší jachty. Nebo můžete jen tak sedět a odpočívat na palubě lodi a pozorovat nebe nad mořem, popíjet šampaňské a vychutnávat si šum moře. Jachting není nikdy nuda. Můžete ho pojat jako sport nebo pouze pro rekreaci a odpočinek, můžete si plnými doušky užívat slunce, moře a pohody.

Jakou jachtu si pořídit?

Při pořízení jachty byste se měli soustředit na určitá kritéria, která ovlivňují výběr jachty. Nezáleží na tom, zda si chcete jachtu pronajmout nebo přímo koupit. Každá jachta by měla splňovat určité vlastnosti, díky nimž si vychutnáte to pravé potěšení z jízdy a z jejího provozu. Mnozí zájemci o jachtu se nevyznají v nabídkách společností nabízejících jachty. Nevědí, jak velkou jachtu vlastně potřebují, čím se od sebe jednotlivé jachty liší, z jakého materiálu si jachtu vybrat, jaké oplachtění zvolit nebo jaké vnitřní vybavení u jachty je dostačující. Všechno toto ovlivňuje to, jak budete s jachtingem spokojeni, kolik komfortu Vám jachta poskytne a na jaké úrovni.

Z jakého materiálu se jachty vyrábí?

Materiál zvolený pro stavbu jachtu je rozhodující. Nejdříve byly jachty staveny ze dřeva. V dnešní době se dřevo používá v naprosté většině případů pro tvorbu interiérů jachet, vyjma replik jachet. Díky dnešním moderním materiálům je možné postavit jachtu, která bude mnohem pevnější, odolnější, a navíc i lehčí. S použitím nových materiálů se dají postavit konstrukce, které by s použitím dřeva absolutně nebyly možné. Tím dojde ke zlepšení plavebních vlastností.

Nejčastější materiály pro výrobu jachet

K nejčastěji používaným materiálům pro výrobu jachet patří ocel, hliník a laminát.

Ocelová jachta

K nejčastěji používanému materiálu pro stavbu jachty patří bezesporu ocel, která je mimořádně pevná a odolná. Ocelová jachta se vyznačuje náročnější údržbou. Je těžší než jachta, která je vyrobená z laminátu. Přesto ocel nabízí své výhody, které dělají jachtu vyrobenou z tohoto materiálu, velmi zajímavou. Ocel je materiál, který se hodí pro výstavbu lodě, jejíž délka přesahuje 11 metrů. Je to dáno tím, že zajišťuje větší pevnost, pružnost, možnost opravy v případě poruchy či poškození. Nevýhodou je větší váha. Ocelové trupy umožňují jachtám větším prostornost a svou větší tíhou posilují stabilitu a komfort plavby. Pokud se budete o jachtu správně starat a důsledně o ni pečovat, může Vám sloužit 100 let i více, což je podstatně déle, než jachty z laminátu. Plánujete výlet do polárních moří? Nebo Vás láká cesta kolem světa? Nebo zkrátka chcete kvalitní jachtu s dlouhou životností? Pak si pořiďte nebo pronajměte ocelovou jachtu.

Jachta z hliníku

Jachta vyrobená z hliníku v sobě spojuje výhody ocelové lodě, kterými jsou pevnot a pružnost trupu, s výhodami laminátových lodí, tedy nízkou váhou. Co se týká ideálního materiálu pro výstavbu jachet, je to právě hliník, který splňuje ty nejlepší předpoklady. Hliníková jachta je však podstatně dražší a to až 4x než je cena laminátové jachty. Pokud dojde k poruše, je i následná oprava složitější než u jachty z oceli. Je potřeba ale zmínit, že hliník nevyžaduje tak náročnou údržbu, jako ocel a proto ani k poruchám nedochází tak často. Hliníkové jachty jsou** vysoce odolné,** a proto jsou oblíbené např. v místech, které se vyznačují vysokým přílivem. S jachtou z hliníku můžete najet na břeh a počkat za odlivu na suchu. Tato jachta je také vhodná do korálových moří.

Jachta z laminátu

Jachty vyráběné z laminátů patří k nejčastěji pořizovaným rekreačním plavidlům, především pro kratší trasy plaveb. Jejich obliba je dána jak cenou, tak i nenáročností na údržbu. Pokud byste se s laminátovou jachtou vydali na náročnou a dlouhou plavbu, můžou se projevit důsledky nižší pevnosti. K nevýhodám laminátových jachet patří jejich krátká životnost, neboť laminát podléhá rychlejšímu stárnutí. Přesto nutno podotknout, že vývoj laminátu, stejně jako jiných materiálů, jde ukrutnou rychlostí dopředu a již nemusí platit, že by byl tento materiál pro výrobu jachet až tak v pozadí oproti hliníku či ocele. Je vždy nutné se podrobně informovat ve společnosti zabývající se prodejem a pronájmem jachet. Je pravdou, že laminátová jachta Vám nevydrží tak dlouho, jako jachta ocelová. Zůstává ale otázka, jestli to vadí, neboť laminátová jachta Vám při správné údržbě může udržet 30 i více let, což může mnoha jejím uživatelům bohatě stačit. Každý si musí rozmyslet, zda se mu vyplatí investovat do dražšího materiálu, nebo zda si za stejné peníze pořídit po sobě 3 stejné laminátové jachty.

Než vyjedete na moře, zkontrolujte si jachtu

Pokud si jachtu pronajímáte na určitou dobu, nebo si ji půjčujete, vždy si ji před jejím převzetím důkladně zkontrolujte, aby nebyla ve špatném nebo až dokonce nezpůsobilém stavu. V každém případě zkontrolujte vybavení jachty a to, zda jsou na jachtě záchranné vesty pro všechny, zda je v pořádku záchranný ostrůvek, zda vysílačka vysílá, jestli máte mobil s číslem na chartrovku, jestli zásuvka, kterou je jachta opatřena, nabíjí i Váš mobil, zda máte jak nafouknout Váš gumák, dále zkontrolujte, jestli je kanystr na naftu plný, jestli máte světlice, záchranný kruh, zda funguje plynový vařič, jestli je vůbec na čem vařit a zda je vybavena nádobím, kontrole musíte také podrobit to, zda teče voda, když pustíte vodovod, zda je možnost si v podpalubí rozsvítit, jestli funguje GPS a umíte ji ovládat, zda funguje hloubkoměr, zda máte k dispozici kompas, dalekohled, papíry k lodi a povolení s lodí jet, apod. Samozřejmě některé jachty jsou vybaveny kompletně, jiné nabízí pouze základní vybavení, některé věci jsou čistě Vaší záležitostí, zda si je s sebou na loď vezmete či nikoliv. Společnost, která Vám jachtu bude poskytovat, Vás seznámí s veškerou technikou uvnitř jachty, s jejím vybavením, s ovládáním. Bude záležet jen na Vás, zda si jachtu vyberete, nebo si raději pronajmete jachtu s náročnějším vybavením. Jistě si vyberete z široké nabídky a budete se cítit na Vaší plavbě opravdu dobře, spokojeně a bezpečně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5682 (magazinbrno.cz#24046)


Přidat komentář