Vybavení pro motorkáře, motorkářské oblečení

Sháníte kvalitní vybavení na motorku, které zahrnuje jak oblečení, tak helmu, chrániče a praktické doplňky v podobě brašen apod.? Koupili jste si motorku a nevíte, co všechno budete jako motorkář potřebovat?

Jaké vybavení budete na motorce potřebovat?

Pro** motorkáře** nejsou motorky jen příležitostným koníčkem nebo prostředkem pro cestování. Motorkářství není hobby, ale styl života, kterému se motorkáři věnují, jak jen to jde. Zima je pro motorkáře takovým obdobím klidu, kdy jen trpělivě vyčkávají na první hřejivé sluneční paprsky, až budou moci vytrhnout svůj silný stroj ze zimního spánku a vyrazit brázdit cesty. Motorkářství ovšem vyžaduje zajištění plné výbavy, a to ** od oblečení až po chrániče**. Jakkoliv může být jízda na motorce uvolňující a nespoutaná, stejně tak může být i nebezpečná. Na motorce nejste nikterak chráněni. Jízda na ní se nedá srovnávat s jízdou v autě. Při automobilové havárii je pro Vás před vnějškem ochranou celé auto, ale pokud havarujete na motorce, jste celým tělem vystaveni okolnímu nebezpečí, to znamená, že přímo do vás může narazit automobil, spadnete na silnici, podřete se apod. Proto rozhodně výbavu na motorku nepodceňujte. Rovnou zapomeňte na to, že byste pro cestování na motorce zvolili plátěné kalhoty a mikinu., nebo dokonce v nejhorším případě tričko s krátkým rukávem. I při zdánlivě neškodném pádu si můžete v takovémto oblečení řádně podřít kůži a nechat na ní i trvalé stopy.** Motorkář** profesionál zásadně nevyrazí bez chráničů, které bývají i součástí oblečení, motorkářských bot a především helmy.

Kde koupit vybavení na motorku?

Vybavení zakoupíte buď ve specializovaném motoshopu, nebo online na internetu. Jezdíte-li na motorce už delší dobu a znáte svou velikost i potřebný typ oblečení, nákup online pro Vás nebude problém. Jako začínající motorkář navštivte motoshop a informujte se o značkách, materiálech, typech oblečení i doplňcích. Motorkářské oblečení má výrazně vyšší pořizovací cenu než oblečení klasické, proto věnujte výběru své výbavy plnou pozornost a dostatek času. Důležité je, abyste se v ní cítili pohodlně a bezpečně.

Jaké oblečení si na motorku pořídit?

Pro motorkáře se šijí speciální kombinézy, bundy, kalhoty, kukly, rukavice, ledvinové pásy, šátky a vesty. Motorkářské oblečení je ušito z právě kůže, a to nejčastěji hovězí. Oblečení se od klasického odlišuje nejen celkovým stylem, ale především tím, že obsahuje různé chrániče a výztuhy. Díky vyztuženému motorkářskému oblečení můžete při pádu předejít ošklivým zraněním. Barvu oblečení si motorkář nejčastěji vybírá podle barvy své motorky. Ve většině sice převládá černá, ale na výběr máte také bílou, červenou a další. Popřípadě je oblečení v kombinaci více barev. Máte-li problém sehnat oblečení na svou postavu nebo toužíte po absolutním originálu, můžete si nechat oblečení na motorku ušít také na míru.

Nepromokavé oblečení a doplňky na motorku

I když na motorce vyrazíte na cestu za pěkného počasí, může Vás po cestě překvapit nečekaný liják. Oblečení na motorku je nabízeno také v nepromokavých verzích – nepromokavé kalhoty, nepromokavá bunda, nepromokavé návleky na boty, nepromokavé návleky na ruce, kombinéza do deště atd.

Přilba na motorku nákup

Absolutně nejdůležitější částí výbavy motorkáře je přilba. Přilba je tím prvním, co Vám může při havárii zachránit život. Pravý motorkář bez přilby nevyrazí ani pár desítek metrů. Přilby na motorku se liší podle typů jednotlivých motorek. Vybírat můžete z crossových přileb na cross motorku, z přileb na chopper, které jsou bez předního plexiskla, přileb s čirým plexisklem, přileb se zatmaveným plexisklem, kožených přileb, chromových přileb, přileb se sluneční clonou, přileb na skútr, přileb na motorku a dalších. Stejně tak lze vybírat z několika barevných provedení a originálních potisků. K motorce si můžete pořídit i doplňky v podobě rohů, číra, králičích uší, medvědích uší a dalších. Na motorkářském srazu ani na cestě zaručeně neujdete pozornosti.

Chrániče na motorku výběr

Jezdíte-li často, náročné a dlouhé terény, croos terény apod., doporučujeme pořízení speciálních chráničů. Mezi ty patří chrániče krční páteře, kyčelní chrániče, chránič zad a hrudníku, páteřové chrániče, kolenní chrániče, loketní chrániče, ochranné límce pro snížení rizika zranění krku, nákrčníky, ledvinové pásy, nebo bandáž na ruce. Některé z těchto chráničů jsou určeny i pro jiné účely než jen pro jízdu na motorce. Lze je použít také na snowboard nebo čtyřkolku. Tyto chrániče se vkládají pod oblečení nebo do kapes v oblečení, které jsou k tomu určeny. Zakoupit lze také chráničové brnění.

Motobrýle, nabídka brýlí na motorku

Brýle na motorku se vyrábějí buď v podobě klasických brýlí, avšak z ultralehkých materiálů, aby řidiči motorky nijak nevadily jako kalsické motocyklové lomené brýle či brýle na motocross.

Boty na motorku nabídka

Boty na motorku jsou vyráběny z hovězí kůže a jsou nepromokavé. Moto boty mohou být nízké, vysoké, pánské i dámské. Zapínání je nejčastěji z boku na zip. Boty jsou opatřeny zesílenou ochranou v místě kotníku a v místě, kde nohou řadíte. Barva bot je nejčastěji černá.

Jak být na motorce dobře viditelnými?

Na motorce nejste pro řidiče tak viditelnými jako v autě. Navíc, v celočerném motorkářském oblečení a na motorce černé barvy je pro ostatní řidiče o to obtížnější Vás zaznamenat například, když je předjíždíte. Motorkářské oblečení bývá proto opatřeno různými reflexními pásky. Ty bývají jak na oblečení samotném, tak na botách. Vůbec nejlepší věcí, co můžete jako motorkář pro svou bezpečnost udělat, je pořídit si reflexní vestu, kterou si obléknete přes bundu nebo kombinézu. Většina motorkářů tuto možnost bohužel nevolí z toho důvodu, že v reflexní vestě už zkrátka nejsou tak styloví jako v celokožené bundě s třásněmi. Mějte ji však pro všechny případy vždy po ruce, například v motorkářské brašně. Jestliže by se během Vaší cesty nečekaně zhoršilo počasí, a tím i viditelnost na cestách, pro jistotu si ji alespoň po dobu jízdy v těchto podmínkách na odpočívadle navlékněte.

Motorkářské brašny, zavazadla na motorku

Pro delší vyjížďky na motorce je vhodné pořídit si motorkářskou brašnu na potřebné osobní věci. Brašny a zavazadla jsou v rozmanitých velikostech a záleží jen na Vás, které upotřebíte. Pro kratší výjezdy, kdy potřebujete jen někam schovat doklady, peníze, mobil a podobné drobnosti Vám bude stačit ledvinka. Ke stejnému účelu se Vám bude hodit stehenní taška, která se upevňuje na nohu. Dále jsou v nabídce speciální batohy se skořepinou, která slouží pro Vaši lepší aerodynamiku při jízdě, a takzvané tankvaky. Tankvak je zavazadlo, které se připevňuje na nádrž motorky. Vybrat si můžete také různé válce nebo tašky určené na boty a přilby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5686 (magazinbrno.cz#24150)


Přidat komentář