Dům na klíč - Brno

I dnes je stavba vlastního domu stále žádaným způsobem bydlení. Ovšem moderní způsoby stavby již tak moc nenahrávají stavbě svépomocí, ale stále častěji se spíše setkáváme se stavbou na klíč, ať již částečnou nebo kompletní.

Mít ve své rodině** stavařeby si přál jistě každý z nás, neboť nám to ušetří nejen spoustu času a problémů, ale především peněz. Ti z nás, kteří takové štěstí nemají a bydlí v **Brně či v okolí, se mohou s důvěrou obrátit na pana Vratislava Chromého a jeho firmu PORTICO, s.r.o.

Firma PORTICO, s.r.o.** **pracuje rychle, čistě a profesionálně. A s čím Vám může pomoci? výstavba penzionu v Jinačovicích u Brna

Obrátit se na ni můžete se vším, co se týká:

  • Stavby na klíč
  • Doprava kontejneru 4,5t
  • Sanace staticky narušeného zdiva
  • Nízkotlaké injektáže (sanace vlhkého zdiva)
  • Stavební rozpočty
  • Technický dozor

Firma PORTICO s.r.o. si zakládá na rychlosti, kvalitě a operativnosti při realizaci zakázek a snaží se, aby slogan „Zákazník vždy na prvním místě“ nebyl jen prázdnou frází.

Chcete-li tuto firmu oslovit kontaktujte ji zde :

Stavba domu svépomocí?

Stavba domu vlastními silami, nebo také svépomocí, což je výraz zažitější, je považována již léta za nejlevnější a nejvhodnější způsob výstavby. Před pár lety tomu tak opravdu bylo. Stavělo se tak, že v podstatě stavěla celá široká rodina. Pomocníky byly různé příručky, návody a zkušenosti ostatních. Dnešní doba jaksi od stavby svépomocí ustupuje. A není se čemu divit. Dnešní materiály jsou jiné, technologie zcela rozdílné a je jich tolik, že laik nemá šanci se v nich orientovat. Navíc některé práce, jako jsou instalační rozvody, může dělat jen oprávněná firma. Příručky sice stále existují, avšak moderní materiály a technologie jsou rychlejší, než informace v nich. Pokud přes všechno chcete stavět svépomocí, nezapomeňte na nutný stavební dozor, na jednotlivé** revize a platné zprávy** a na potřebné doklady ke kolaudaci. Jste-li profesí stavebníkem, pak můžete opravdu svépomocí stavět. Naopak, je to spíše lepší, ale pokud odborníkem nejste, riskujete, že dům nebude postaven kvalitně. Na první pohled to nemusí být vidět, ale časem se může objevit plíseň na zdech, mohou praskat omítky, vyskytovat se závady, které nebude mít kdo opravit, poněvadž nebude existovat žádná záruka. Stavba svépomocí pak může začít připomínat jen zlý sen, ze kterého se nebudete moci probudit.

Kdy stavět na klíč?

Stavba na klíč se dnes jeví jako výhodnější vždy. Je sice pravdou, že stavbou svépomocí je možné ušetřit až 30% nákladů, ale na druhé straně tyto ušetřené peníze ztratíte jinde. Stavba svépomocí trvá déle, je náročná na čas, pokud nejste odborníky, musíte je hledat, a je nutné zaplatit za jednotlivé práce, které musí vždy provádět odborník.** Stavba svépomocí** se tedy vyplatí jen tehdy, pokud je stavebník odborníkem stavebnictví a na nové bydlení nespěchá. Navíc celou stavbu považuje za své dílo, či koníčka. Ve všech ostatních případech je lépe obrátit se na firmu a dům nechat postavit na klíč. Zejména, pokud na bydlení spěcháte. S výstavbou na klíč můžete bydlet za pár měsíců, to v případě dřevostavby, nebo i druhý rok klasické zděné stavby. Zděná stavba by měla přes zimu vyzrát. Vyplatí se tedy mít dokončenou hrubou výstavbu do zimy, a pak začít s dokončovacími pracemi. Tak se na druhé vánoce opravdu stěhujete do nového domu.

dům na klíč

Stavba na klíč

Každému, kdo slyší stavba na klíč, se vybaví stavba v klidu, bez rizika a velmi rychle. Většinou si stavbu na klíč každý představuje tak, že si vybere typový dům v katalogu, a firma mu dům postaví a předá klíče. Ovšem až tak jednoduché to opravdu není. I stavba na klíč má svá úskalí. Ty můžete obejít pečlivým výběrem stavební a dodavatelské firmy, stejně jako nezávislým dozorem a perfektně zpracovanou smlouvou.

Smlouva o dílo

Tak to je název smlouvy, kterou podepíšete s vybranou stavební firmou v případě stavby na klíč. Je velmi důležité si smlouvu pečlivě pročíst, nejlépe si ji vzít domů a doma ji znovu několikrát přečíst a v případě potřeby trvat na doplnění. Pokud firma nebude souhlasit, je lépe najít si jinou. Stavebních firem je dost a určitě vyjde výhodněji hned na začátku změnit vybranou firmu, než se později dohadovat na maličkostech, nebo dokonce čekat na dostavění dlouho, či shánět v průběhu stavby jinou stavební firmu, která by dům dostavěla. Smlouva o dílo by měla obsahovat, popis stavby, způsob její výstavby, přesnou specifikaci termínů plnění, položkový rozpočet a časový harmonogram jednotlivých prací, cenu celkem, způsob a datum předání stavby, způsob odstranění případných závad, reklamační a záruční podmínky i to jak bude probíhat spolupráce s nezávislým dozorem.

Jak vybírat stavební firmu?rekonstrukce věže Zámek Oslavany

Nejlépe je vybírat firmu podle referencí a doporučení. Pokud víte, že ostatní byli spokojení a firmu doporučují dále, pak máte alespoň částečnou jistotu, že i vy budete spokojeni. Vybírat stavební firmu můžete i na základě projektu obsahujícího výkaz výměr a položkový rozpočet. Zde je třeba posoudit cenové nabídky firem. Stavební firma, která vám dodá dům na klíč, by mimo jiné měla zařídit veškeré náležitosti spojené se stavbou. Začíná na stavebním úřadě, pokračuje výstavbou a jednáním se subdodavateli a končí kolaudací a předáním hotového díla.

Proč nezávislý stavební dozor?

Nezávislý** stavební dozor** je vaše jistota, že stavba bude přesně podle vašeho přání a samozřejmě i plánů. Nezávislý stavební dozor hlídá celý průběh stavby doma. Zastupuje stavebníka při odborných rozhodnutích a kontroluje, zda je stavba provedena podle všech zákonů, norem, předpisů a také projektové dokumentace. Stavební dozor odpovídá i za kvalitu provedených prací a stavebních materiálů. Hlídá i jednotlivé položky vynaložené na materiál i práci. Nezávislý stavební dozor se stará nejen o hladký průběh stavby, ale i o správné náklady stavby a dodržení sjednaných termínů. Za tuto činnost si stavební dozor účtuje finanční odměnu. Ta by měla být odpovídající nejen odvedené práci, ale i vašim ušetřeným starostem a času.

Hrubá stavba domu na klíč

Jde o alternativu stavby svépomocí a stavby na klíč. Často jí využívají stavebníci, kteří jsou odborníky nebo jsou kutily a chtějí si dokončující práce provést sami. Ovšem zde je nutné si dát velký pozor již na obsah prací. Každá stavební firma si pod názvem hrubá stavba představuje něco jiného. Ostatně definice hrubé stavby se odvíjí i od typu domu a jeho energetické hodnoty. Celkově však lze říci, že hrubá stavba obsahuje veškeré výkopové práce, základy či základovou desku, výstavbu zdí, nosných i příček, vazbu a položení střešní krytiny, včetně oplechování a uzavření okenních a dveřních otvorů. U některých typů montovaných domů, pak může jít pouze o výstavbu základové desky, nebo sklepních prostorů.

Jak vybrat dům na klíč?

Výběr správného domu není jednoduchou záležitostí. Základní rozhodnutí však je, z čeho vlastně stavět. Jaký dům si nechat postavit. V nabídce je řada zajímavých domů, z různých materiálů a o různé energetické náročnosti. Samozřejmě z hlediska úspor do budoucna vychází nejlépe nulový dům, který má však často vysoké náklady na stavbu. Vzhledem k dlouhé životnosti se však tento typ domu vyplatí. Řešením může být i nízkoenergetický nebo** pasivní dům.** Délku stavby pak ovlivní výběr materiálu, ze kterého chcete stavět. Zděné domy z moderních materiálů se staví většinou dva roky. Chce to však správné načasování počátku stavby a její plynulost, stejně jako dodržování termínů. Dřevostavba je postavená většinou za pár měsíců. Výhodou je, že ji můžete, pokud máte hotovou základovou desku stavět i v zimních měsících.

penzion v Jinačovicích u Brna

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5688 (magazinbrno.cz#24077)


Přidat komentář