Sádrokartonářské práce Brno

Stropní podhledy, příčky, snížení, zateplení, půdní vestavby a podlahy mají jedno společné – sádrokartonářské práce. Sádrokarton je stavebním materiálem, jehož vlastnosti oceníte při stavebních, rekonstrukčních i modernizačních pracích.

Který stavební materiál přináší tolik možností, jako sádrokarton? Vedle uvedeného využití, kdy výčet ještě není konečný, se sádrokarton může pochlubit řadou vlastností, které byste u jiného stavebního materiálu jen těžko hledali. U sádrokartonu můžete očekávat výborné akustické, izolační a samozřejmě stavební vlastnosti, které jsou navíc doplněny jednoduchostí, efektivností a cenou, přijatelnou pro každou peněženku.

Sádrokarton – typy a vlastnosti

Sádrokarton není jen jeden. Naopak je možné rozlišit hned několik typů, které jsou vhodné pro konkrétní použití. S jakými sádrokartonovými deskami se můžete setkat? Na trhu je k dostání sádrokarton klasický, sádrokarton impregnovaný, sádrokarton s protipožárními vlastnostmi a sádrokarton s vysokými protipožárními vlastnostmi. Již z názvů vyplývá, kam můžete jednotlivé sádrokartonové desky umístit. U všech sádrokartonových desek však můžete očekávat řadu vlastností, pro které jsou ceněny. K nim patří tepelně izolační vlastnosti, akustické vlastnosti, stavební i protipožární vlastnosti.

Sádrokartonářské práce snadno a rychle

Práce se sádrokartonem jde vskutku od ruky. Nejen z tohoto důvodu je sádrokarton tolik oblíbený, a to i ze stran řemeslníků, ne pouze zadavatelů. To, že se sádrokartonem pracuje jednoduše, rychle a pohodlně, však ještě neznamená, že se do práce s ním může pustit každý, byť i zručnější domácí kutil. Každá práce totiž vyžaduje své.

Sádrokartonářské práce – znalostí je třeba

V prvé řadě vyžaduje manuální zručnost, potřebné nářadí. To je však jen začátek. Je třeba také disponovat znalostmi konkrétního materiálu, vědět, jak se materiál chová v různých podmínkách, za různých teplot. A samozřejmě je třeba znát hranice od – do, hranice, co který materiál umožňuje, a co naopak je už na hraně a při troše nepozornosti, by se mohlo následně projevit ve stavebních, či estetických nedokonalostech. Pořízení sádrokartonu, respektive objednání konkrétní práce, jak jsme již uvedli, se pohybuje v rozumné cenové hladině. Ovšem za předpokladu, že nebude nutné dílčí práci opravovat, upravovat apod. Určitě je tedy vhodnější si pro sádrokartonářské práce pozvat odborníky.

Sádrokarton – stavební materiál současnosti i budoucnosti

Sádrokarton, sádrokartonové desky je možné spatřit v řadě objektů, ať už soukromých, nebo veřejných, komerčních. Pro sádrokarton je možné se rozhodnout, máte-li byt, rodinný dům, chatu, chalupu, administrativní budovu, průmyslovou budovu apod. Vrátíme-li se k objektům, kde to tzv. žije, tj. obytným objektům, pak Vám může sádrokarton efektně a efektivně vyřešit a splnit požadavky, představy na moderní bydlení. Ostatně, proč nejít s dobou, proč nevyužít nového, účelného, přinášející estetiku, ale i úsporu?

Bytové jádro

Jaké konkrétní využití sádrokarton nabízí? Můžete stát před otázkou nové výstavby, modernizace, či rekonstrukce. Se sádrokartonem můžete stylově vyřešit bytové jádro. To, co spojuje výstavbu panelových domů, je umakart, volený pro bytové jádro. Na umakartu svým způsobem nic špatného není, pokud tedy neřešíme estetiku a zdravotní hledisko. Umakart totiž nemá moc co společného s moderním mydlením, hezkým vzhledem. A zdravotní hledisko? Mezi jednotlivé umakartové díly se pomalu ale jistě dostává vlhkost, voda. Ulpívajícím, či stříkajícím kapkám vody se však jen těžko ubránit, jste-li v koupelně a používáte ji. Jenže zmíněná voda se usídlí v umakartových spárách, dostane se pod ně a časem propukne v celé své kráse, tj. ve vzniku plísně. A ta pro naše zdraví rozhodně není přínosem.

Půdní prostor

Bydlíte v postarším domku, kdy jeho půdní prostor využíváte jen jako skladovací prostor, či sušárnu prádla, bylin apod.? Trochu drahá záležitost, či spíše škoda nevyužitého prostoru. Se sádrokartonem se můžete pustit do proměny půdního prostranství, které je možné změnit v útulné podkrovní bydlení. Uvidíte, že to nakonec dopadne tak, že po rekonstrukci, možná již během ní, nastane rvačka o to, koho z rodiny bude podkrovní království a útočiště.

Sádrokartonové příčky

Ať už se potýkáte s nedostatkem prostoru v bytě, domě, či Vás tato otázka příliš netrápí, spíše máte opačný problém, tj. příliš velké místnosti, které nejsou dostatečně využité, pak se Vám nabízí řešení v podobě rozdělení místnosti, či místností příčkou. V tomto případě máme na mysli příčku ze sádrokartonu. Žádného pracného zdění nebude třeba. Příčka ze sádrokartonu je postavena za mnohem kratší dobu. Navíc se budete moci těšit z takových izolačních i protihlukových vlastností, které ani klasická cihla, nenabízí.

Stropní podhledy

Zvažujete, jak efektivně vyřešit stropní podhledy v kombinaci s osvětlením? Nejste zrovna moc nadšeni ze sekání ve zdivu, či využití lišt, které mohu sice svojí barvou splynout s interiérem, ale stále budou pouhým okem viditelné? Ještě jedno řešení se Vám nabízí, a to vskutku efektivní. Můžete si nechat zbudovat stropní podhledy za použití sádrokartonu. Sádrokarton nabízí elegantní řešení, kdy elektrické kabely, stejně jako samotná svítidla v něm mohou být zabudovaná.

Stropní podhledy se zapuštěným stropním osvětlením

Líbí-li se Vám elegance, jednoduchost a nadčasovost bodových světel, která jsou přímo zasazená ve stropu, pak může být sádrokarton tou pravou volbou. Zapuštěné osvětlení pak nebude takovým problémem, a to z hlediska časového i finančního. Budete také ušetřeni stresu v podobě velkého úklidu, který by Vás po sekání do zdiva bezpochyby čekal.

Stropní podhledy – efektně skryjí nejen kabely

Stropní podhledy ze sádrokartonu však nemusí zakrýt jen vedení elektroinstalačních kabelů. Také je tu oblíbená a žádaná vzduchotechnika. I v tomto případě Vás sádrokartonové desky nezklamou. Žádné sekání do zdiva, stropu, následné jeho začišťování.

Zateplení stropů

U stropů ještě chvíli zůstaneme. Nyní však nebudeme řešit stropní podhledy z hlediska efektního zabudování svítidel, ale zateplení stropů. Dosáhnutí úspory v topné sezóně, která se zdá, trvá každým rokem snad o něco déle, než rok předchozí, je možné hned několika způsoby. Zateplení patří k velmi účinnému řešení. Pomineme-li zateplení, respektive utěsnění oken, dveří, jejich výměnu, dále zateplení fasády, pak zateplení stropů je jednou z možností, díky které se nebudete muset tolik děsit dalšího vyúčtování za teplo.

Snížení stropů

A do třetice všeho dobrého. Jak poznáte, že jste se ocitli v postarší zástavbě, domku. Kupříkladu podle stropů. Pro starší stavby jsou totiž typické vysoké stropy. Mají své kouzlo, o tom není pochyb. Bohužel však vysoké stropy také přináší větší finanční vydání, a to opět v rámci topné sezóny. Je velký rozdíl vytopit místnost vysokou přes dva metry a místnost jednou tolik vysokou. Nechcete-li doslova vyhazovat finance oknem, pak Vám pomůže snížení stropů. A opět se zde nabízí sádrokartonové desky, jejichž využití navíc přinese bonus navíc v podobě zateplení.

Povrchová úprava

Sádrokarton, jako stavební materiál, je jedinečný v tom, že umožňuje následně jakoukoli povrchovou úpravu. Finální podoba sádrokartonu může zůstat hladká. Můžete však požadovat provedení štuku, dekorační strukturované omítky, výmalby, vytapetování, obkladu.

rekonstrukce

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5687 (magazinbrno.cz#24038)


Přidat komentář