Svatební fotograf Brno

Svatební fotky jsou nejen pro ukázku, ale zejména slouží jako vzpomínka na váš krásný den. Proto, aby byl zachycen v plné míře slavnostní atmosféry, je nutné vybrat i správného fotografa.

Šťastné obrázky ze svatby budou jedině zásluhou kvalitního fotografa. Proto výběr toho, kdo vám prezentaci vašeho šťastného dne zajistí, by neměl být brát na lehkou váhu. Kdo z dobře mířených rad pro výběr správného fotografa podcení, pak může být zklamán a nespokojen s prací, která mu byla předána. Svatební fotografie jsou něco, co budete uchovávat, zveřejňovat a o co se budou zajímat široko-daleko vaši známí i neznámí. Pokud nechcete do svatby investovat mnoho, svatební fotograf by však neměl být do úsporného plánu svatby zahrnut. Zaslouží si svoje místo, a to v dobré míře pro vás, aby pak následující fotky byly naprosto dokonalé.

Proč je důležité věnovat výběru fotografa péči?

Někomu se to zdá poněkud přehnané a zbytečné, ale je potřeba si uvědomit, že jedině dobrý a správný fotograf je vám schopen nabídnout a hlavně poskytnout to, co si přejete. Nejde tak ani o samotná přání, ale hlavně mít perfektní fotky z vlastní svatby. Chcete vypadat pokud možno co nejlépe. Chcete být krásná a dokonalá a s tím souvisí právě i výběr správného fotografa. Jestliže bude váš svatební fotograf příliš laxní, nebudete mít to, co chcete a požadujete. Dost lidí si často říká, že na takové záležitosti nemá čas, jenže nejde o čas jako takový, ale spíše zorganizování si života a ušetření dosti prostoru na to, aby vás celým svatebním dnem provázel zvuk fotoaparátu tak, jak si jen přejete. Lidé, jež tuto skutečnost podcenili, litují, že nemají tak dokonalé fotky, jaké si představovali a nejraději by vrátili čas. Zkuste se zeptat svých známých na tuto záležitost a uvidíte, že se setkáte s podobnou odpovědí.

Jak probíhá příprava svatebního fotografa

Svatební fotograf si uvědomuje, že obvykle je to vaše první svatba a něco, co neznáte. Pokud chce odvést práci co nejlépe, domluví si s vámi předsvatební setkání, na kterém vás více pozná, nabídne možnosti a také se zeptá na vaše představy a přání. Následně vám opět nabídne variantu, která by se vám měla zamlouvat, a dost často také fotografové na takovém setkání pořizují takzvané předsvatební foto. Proto je vhodné s touto možností počítat a tak se i připravit. Nepůjde o žádný foto-román, ale spíše začlenění nabídky a vytvoří té nejskvělejší svatební kompozice. Také je dost možné, že žádná schůzka nebude a vše probíhá prostřednictvím emailové komunikace, kde je poslána i smlouva o dílo. Není to ničím neobvyklé, když to dnešní doba nabízí. Svému svatebnímu fotografovi ale sdělte vaše představy.

Co si přejete fotit

Představy a přání jsou vůbec to nejdůležitější, co je nutno zmínit, aby tak byly svatební fotografie takové, jaké si zákazník přeje, ne-li ještě lepší. Proto sdělte vše potřebné, inspirujte jako dravý zákazník nejen v portfoliu daného svatebního fotografa, ale na internetu a všude, kde je možno na inspirativní fotografie narazit. Pokud je váš snoubence hasič, jistě budete fotit i tuto tématiku, najděte proto podobné svatební fotografie a klidně ukázky, které si žádáte, svému fotografovi odešlete. Je to důležité jak pro vás, tak pro něj. Čím ucelenější představu budete mít a čím lépe ji svatebnímu fotografovi představíte, tím spíše se doberete zdárného konce a dostanete to, co požadujete. Proto nebuďte skromní a žádejte snad i nemožné. Pamatujte, že vy jste platící zákazník, a tak je na vás, co chcete mít vyobrazeno. Jestliže máte i nějaké nedostatky – například příliš velký nos, předem fotografa na to připravte, ať připraví takové snímky, které jej budou jistým způsobem nepřímo maskovat. Fotograf si toho asi sám všimne, a nebude na nedostatek upozorňovat, ale přece jen se mu bude pracovat lépe, pokud si sami o skutečnost řeknete a upozorníte.

Na co při žádosti nezapomenout

Lidé se obvykle soustředí na samotný svatební den, dost často ale zapomínají stanovit, kdy svatební fotografie obdrží. Někteří fotografové, obzvlášť ve svatební sezoně mají pořád plno práce a tak, aby vám naprosto vyhověli a předali ucelenou práci, na kterou budou pyšní, a vám bude vyhovovat. Jenže termín, kdy k tomu dojde, často není přesně daný a tak mohou být svatebčané a především nevěsta se ženich zklamání, když požadované fotografie dostanou až po dvou měsících od svatby. Aby k tomu nedošlo, je potřeba se domluvit jasně a předem na všech okolnostech, které budou zohledněny a také na termín, kdy je potřeba službu svatebního fotografa zaplatit. To může být klíčovým momentem, který udá i termín dodání fotek. Většinou se vyžaduje zaplacení zálohy předem, s tím, že zbytek se doplácí až v momentě, kdy je stanoveno, většinou po svatbě. Jestliže se termín nestanoví, dost často lidé zapomenou, nebo si neuvědomí, že musí zaplatit fotografa, aby tak dostali práci tedy fotografie. Termíny tak musí být dopředu dány, aby nedošlo k nepochopení a zklamání.

Jaké fotky se fotí

Celý svatební den by měl být na fotkách zachycen jako příběh. Takže se fotí nejen klasické společné fotografie, ale i detaily, ilustrační fotky, mimo to i portréty a další nutnosti. Ilustrační fotografie jsou ty, co dokonají atmosféru celého dne, zobrazení přímých detailů, jako jsou spojené ruce, prstýnky, sklenice, oznámení a další. Vše musí být zobrazeno, nebo být mělo a také doprovodit všechny následující fotografie. Důležité jsou i portrétní snímky, a to není potřeba fotit tím způsobem, že každý portrét, bude směřovat do objektivu. Je možno fotit i profily, fotky shora a další. To je nezbytností, která by měla být zohledněna.

Společné fotografie

Asi nejtěžším úkolem svatebního fotografa je seřadit všechny svatebčany ke společné fotografii. Nejenže je problém, pokud jsou na svatbě malé děti, ale vždycky se někdo zapomene, na poslední chvíli na fotografii přidá, schová nevědomky za sebe někoho jiného a vše se musí opakovat. Mezitím začne malé dítě v kočárku křičet, jeho matka jej automaticky začne utěšovat, což opět zničí možnou fotografii. Takže vyfotit společnou svatební fotografii všech zúčastněných je skutečně nelehké, ale jak mnoho fotografů tvrdí – jakmile se zvládne toto, pak už všechno.

Příběh

Samotné focení, které probíhá dvě až tři hodiny – někdy i déle na základě náročnosti. Nutné je na to pamatovat a vyčlenit si v harmonogramu svatby přesně hodiny, aby nedošlo k nepěknému okamžiku. Také je potřeba na to upozornit svatebčany, i když to bývá zvykem, ale přeci jen, pro lepší pocit a také je nějakým způsobem zabavit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5695 (magazinbrno.cz#24172)


Přidat komentář