Kurzy tance - Brno

V současné době se můžete přihlásit do různých kurzů tance. Je důležité si při té spoustě nabídek vybrat tu správnou, která Vám bude nejlépe vyhovovat. Tanečních stylů je hodně, proto je jen na Vás, kterému se chcete naučit.

Jak si vybrat správně taneční kurz?

Tanečních stylů je v současné době víc než dost. Pokud jste se začali zajímat o taneční kurz, zřejmě se Vám nějaký druh tance líbí, zaujal Vás, viděli jste jej ve filmu nebo na internetu, a rádi byste se jej naučili. Možná jen hledáte způsob, jak se zabavit, poznat nové lidi nebo zformovat zábavnou cestou postavu. Ať už k tomu máte jakýkoliv důvod, je potřeba najít taneční styl, který Vás bude bavit, který Vás nadchne, který se Vám bude líbit. Každý tanec je něčím specifický. Lidé si hledají tanec sami podle sebe. Umění tančit a pohybovat se ve společnosti je v dnešní době velmi důležité. Kurzy tance Vás tomuto nelehkému umění velmi rády naučí anebo Vám pomůžou Váš talent zdokonalit. Díky nim zjistíte, jak je tančení příjemné a zábavné.

Nabízené kurzy:

 • Tanec pro děti 3-6 let

 • Sportovní tanec pro děti 6-12 let

 • Latino show pro holky 5-12 let

 • Latino dance pro mládež

 • Latino dance pro ženy

 • Tanec s profi tanečníkem

 • Společenský tanec pro páry

 • Latino a salsa pro páry

 • Tancování pro pokročilé

 • Zumba

 • Soukromé taneční lekce a kurzy

Kdo vyučuje kurzy tance?

V tanečních kurzech se nezřídka setkáte se špičkovými profesionály, kteří Vám mají co nabídnout. Program, který vyučují, je zaměřen na kvalitu a úroveň a začínají především sami u sebe. Učitelé tanečních kurzů mají často hodnotné vzdělání, dlouhou a bohatou taneční praxi, nezřídka za sebou mají kariéru špičkových tanečníků na národní nebo mezinárodní úrovni. Navíc jsou pravidelně školeni a jejich práce je opravdu kvalitní. Jsou neustále připraveni předávat Vám jen to nejlepší.

Kritéria pro výběr tanečního kurzu

Jak jsme již uvedli v úvodu, existuje velká spousta tanečních kurzů všeho druhu. Jen je důležité vybrat si kurz vhodný přímo pro Vás. Jak ale poznat, že zrovna Vámi vybraný kurz je ten pravý? Že vám poskytne přesně to, co od něj očekáváte? Že Vás zaujme a naplní Vaše očekávání? Než se do nějakého tanečního kurzu přihlásíte, je vždy lepší se přijít podívat na hodinu tance, abyste měli přesnou představu o jejím průběhu. Jedním z kritérií při výběru tanečního kurzu by měly být reference lidí, kteří již kurz navštívili nebo jej navštěvují. Můžete od nich zjistit, jak kurzy probíhají, jací jsou učitelé, kteří taneční kurz vedou, a jakých pokroků dosáhli. Důležité je zjistit, v jakých prostorách se tanec vyučuje. Další, co pro Vás bude při výběru tanečního kurzu důležité, je zřejmě jeho cena. Některé kurzy se platí od hodiny, jiné se potřeba zaplatit na celou dobu kurzu, např. na několik měsíců dopředu nebo na rok. Pro většinu z nás je důležitá i vzdálenost od domova, kam budeme do kurzu jezdit. Většině lidí, zapálených pro tanec, ovšem dojíždění nevadí, zvláště, když je jim odměnou skvělá společnost, dokonalé zvládnutí tanečních kroků a dobře a příjemně stráveny čas.

Jak se dělí kurzy?

Kurzy se dělí podle toho jejich obtížnosti. Je potřeba se přihlásit dle toho, zda jste začátečníci, pokročilí, zda přihlašujete do kurzu sami sebe nebo své dítě, podle toho, o jaký druh tance se jedná. Kurzy se můžou dělit podle stupně jejich obtížnosti, podle druhu tance nebo podle věku.

Taneční styly a rytmy

Společenské tance se dělí buď na tance standardní, kam patří valčík, tango, waltz, slowfox nebo quickstep, nebo na tance latinskoamerické, kterými jsou samba, cha-cha, paso doble nebo např. rumba. Všechny tyto tance se můžete v tanečních kurzech naučit. Dokonce na soutěžní úrovni. Některé kurzy se zaměřují čistě na jeden, konkrétní druh tance, např. na zumbu, břišní tance, atd., v jiných se vyučuje více tanců najednou. Vyberte si ten, který vyhovuje nejvíce Vašim představám.

Kolik taneční kurzy stojí?

Ceny tanečních kurzů se samozřejmě liší. Roli hraje druh tance, četnost výuky, délka kurzu apod. Každý taneční kurz se pohybuje v jiné cenové relaci. Ceny kurzů jsou však vždy zveřejněny na jejich** internetových stránkách.** Ceny se samozřejmě odvíjí od toho, jak známá je taneční škola pořádající kurzy, jaké tance se chcete naučit, kdo kurzy vyučuje, kolik lidí kurzy navštěvuje. Na přesné informace ohledně ceny kurzu se samozřejmě můžete zeptat i telefonicky nebo emailem, kde Vám jistě budou poskytnuty podrobné informace a to nejen o cenách, ale také o dalších podstatných záležitostech.

Kurzy pro jednotlivce

Baví Vás tanec? Chcete se mu naučit na výborné úrovni, nebo jen pro radost? Rádi byste okouzlili své vrstevníky na diskotéce? Nebo byste byli středem pozornost na jiné akci, či si jen zlepšili svou kondici? Pak se můžete přihlásit do některého z tanečních kurzů, které jsou určené pro jednotlivce. Mezi ně patří jazz, moderní tance, break dance, street dance, dancehall, salsa pro ženy, latinkos-americké tance, klasický balet, zumba, dance jóga, a další. Kurzy pro jednotlivce jsou určeny pro všechny ty, kteří nemají svého partnera, ale přesto se nevzdávají touhy tančit. Ani Vy nemáte tanečního partnera? A v čem je problém? Přihlaste se bez něj.

Kurzy tance pro děti

Chcete své** děti** přihlásit do tanečního kurzu? Vyberte pro Vaše dítě taneční styl, který jej baví nebo o kterém si myslíte, že by jej mohl bavit. Kurzy určené pro děti můžou navštěvovat i jejich rodiče. Můžou se naučit jednotlivá cvičení spolu s nimi a doma je můžou procvičovat. Stejně tak šikovné děti můžou navštěvovat kurzy určené dospělým. Volba je na každém z Vás. Kurzy určené pro děti můžou začít navštěvovat zpravidla děti už od předškolního věku. Takovým kurzům se věnují zkušení lektoři, kteří jsou zvyklí pracovat s dětským kolektivem. Cílem tanečních kurzů pro děti je naučit je základní koordinaci těla, vnímat hudbu a rytmus a naučit je jednoduchá, krátká a tematická cvičení. U dětí takto nízkého věku bývá doprovod rodičů nutný, avšak rodiče se nemusí zapojovat do tance. Děti se v dětském kolektivu naučí i větší samostatnosti. Taneční kurzy, které jsou určené dětem prvního a druhého stupně základní školy, se již zaměřují na detailnější zvládnutí pohybů těla, na balanční cvičení, koordinaci, na přesnou rytmiku, na správné držení těla a na základy hlavních tanečních technik.

Taneční kurzy pro mládež

I pro mladé jsou otevřené atraktivní taneční kurzy, které se zaměřují především na tolik žádané moderní, nejnovější taneční styly, jako jsou hip hop, street dance, moderní tance, atd. Takto zaměřené taneční kurzy samozřejmě respektují a podporují individualitu a taneční projevy jednotlivce a zaměřují se na to, co mládež baví, co ji motivuje a co ji u tancování drží. Výsledkem můžou být taneční představení na vlastních akcích, ale také vystoupení na tanečních soutěžích. Pokud předškoláka nebo mládež tanec baví, je velmi dobré je v tomto koníčku podporovat. Jde o zálibu, která je zdraví prospěšná a která s sebou přináší pouze samá pozitiva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5699 (magazinbrno.cz#24073)


Diskuze a zkušenosti

Ivana Holubová | 30.03.2015 07:50
Re: Kurzy tance - Brno Chtěli bychom si s partnerem oživit kroky standardních a latinskoamerických tanců, abychom mohli chodit na plesy, prosím, nabídněte kurs a cenu a místo tréninků a počet lekcí. Děkuji.Holubová


Přidat komentář